Skocz do zawartości
pablos1706

zamek klapy b4 variant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:) Posiadam passata b4 a razem z nim od samego zakupu problem z zamkiem tylnej klapy, przeszukałem sporo wypowiedzi na ten temat ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc proszę o pomoc.... mianowicie zamek ów wchodzi do środka przy próbie włożenia kluczyka i trzeba się nagimnastykować żeby otworzyć klapę. myślałem że jest tam może sprezynka taka jak w zamku b3 ale tam jest tylko precik od siłownika który to lekko wypycha ale nie do końca. przez to również nie moge otwierać klapy z centralnego (siłownik działa - sprawdzałem) , ponieważ lekko wciśnięty zamek nie pozwala przesunąć sie odpowiednio zapadce.... może posiada ktoś wiedzę na ten temat lub jakieś schematy całego zamka lub zdjęcia (zamek w proszku) bo może mi tam czegoś brakuje?? Proszę bardzo o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi na ten temat.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze.... chyba nikt nie posiada wiedzy na ten temat:confused :confused:

 

Proszę o pomoc ! bo już nie mogę z tym zamkiem, jak mam go otwierać to mnie krew zalewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Mam ten sam problem ale rozwiazania jeszcze nie znalazłem.

Na moje trzeba by poszukać zakładu co by zregenerował wkładkę.

Ewentualnie poszukać na szrocie jakiejś w dobrym stanie toć i tak zamek jest z centralnego otwierany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić używaną wkładkę - zapadki można przełożyć ze starej i wsio gra - kluczyk pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) Posiadam passata b4 a razem z nim od samego zakupu problem z zamkiem tylnej klapy, przeszukałem sporo wypowiedzi na ten temat ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc proszę o pomoc.... mianowicie zamek ów wchodzi do środka przy próbie włożenia kluczyka i trzeba się nagimnastykować żeby otworzyć klapę. myślałem że jest tam może sprezynka taka jak w zamku b3 ale tam jest tylko precik od siłownika który to lekko wypycha ale nie do końca. przez to również nie moge otwierać klapy z centralnego (siłownik działa - sprawdzałem) , ponieważ lekko wciśnięty zamek nie pozwala przesunąć sie odpowiednio zapadce.... może posiada ktoś wiedzę na ten temat lub jakieś schematy całego zamka lub zdjęcia (zamek w proszku) bo może mi tam czegoś brakuje?? Proszę bardzo o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi na ten temat.:confused:

Jedynym powodem tego, że zamek nie odbija jest sprężyna, która siedzi pod plastikową osłoną wkładki. Wg mnie, albo jej tam w ogóle nie ma albo szlak ją trafił. Musisz Kolego wymontować wkładkę i zdjąć plastikową osłonkę (trzyma się na 4 delikatnych łapkach, więc zrób to ostrożnie) i już będziesz znał przyczynę.]

Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm.... ale ja tam nie mam żadnej plastykowej osłonki właśnie..... więc na moje z tego co piszesz to pewnie była, a w dodatku dzisiaj znalazłem w schowku bocznym drzwi znalazłem jakąś sprężynę i biorąc pod uwagę jak to było zbudowane w zamku passata b3 to wydaje mi się że to właśnie od tego. Guidon jak masz lub możesz zrobić jakieś zdjęcia tej osłonki to bardzo poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w schowku bocznym drzwi znalazłem jakąś sprężynę i biorąc pod uwagę jak to było zbudowane w zamku passata b3 to wydaje mi się że to właśnie od tego.

 

i dobrze CI się wydaje... nie masz sprężyny u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi:-) a ja myślałem na początku że ten zamek ma być wypychany przez ten pręcik od siłownika :669: ale teraz kumam o co chodzi, tylko jak by ktoś posiadał zdięcia lub rysunek (może byc odreczny) jak ta sprężynka i gdzie jest zamocowana to proszę o wrzucenie. Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem na czerwono.

Pozdro.

Zamek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Guidon właśnie mi tego brakowało tego plastiku co zaznaczyłeś i zamówiłem to u siebie w pracy :676: i założyłem, tylko nie wiedziałem że tam pod tym powinna być jeszcze sprężynka. Ale teraz już wiem gdzie ją wsadzić. Dziękuję bardzo :597:

 

Zamek naprawiony.... przyczyna: brak sprężyny, teraz i z centralnego otwiera :D

Podziękowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ozi123

Witam, mam taki sam problem z zamkiem i od początku wiem, że to brak sprężynki to powoduje, bo sam ją zgubiłem. Problem w tym, że nigdzie nie mogę jej dokupić. Czy ktoś może wie, gdzie taką mogę zdobyć. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem starą (w schowku) ale niestety po niedługim czasie się rozpadła (pękła)

no więc dopasowałem sobie taka spręzynę od zestawu naprawczego hamulców z volvo fh12..... a że pracuję w sklepie z częściami to nie było problemu, chociaż musiałem trochę "pogrzebać" na półkach:p

Napisz do mnie na PW tzn. podaj adres i na kogo zaadresowac przesyłkę to Ci taką podeślę. :-)

 

Lub w dąbrowie górniczej jest taki sklep Fota, podaj taki symbol zestawu RK-098, w nim jest taka sprężynka.... tylko że więcej za nią tam zapłacisz bo będziesz musiał wziąć cały zestaw... niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności