Skocz do zawartości
longboy

Wymiana radia GAMMA IV na GAMMA V - Problem z kostką zasilania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pisze bo nie znalazłem tematu o tym. Chce zmienić swoje radio Gamma IV na Gamma V no i mam problem z wtyczką zasilania. W Gamma V jest inne niż w IV. (chodzi mi o to największe wejście)

 

GAMMA IV

e2200745ac25ee76.htmlb2e18a4f52fdb331.jpg

 

 

GAMMA V

636be08020e46249.jpg

 

Jeszcze jedno pytanie przy okazji. Kupiłem Gamma V ze zdejmowanym "panelikiem" numerycznym. Powiedzcie mi które radia są starsze te ze zdejmowanym panelikiem czy bez zdejmowanego panelika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak jest z tą kostką, muszę ciąć kable żeby przerobić czy jest jakaś przejściówka ?

Edytowane przez longboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kostka zasilająca. Zasilająca jest 8 pinowa czarna. Aby nowe radio działało musisz usunąć z tej czarnej kostki pin nr 5 a w jego miejsce podłączyć zasilanie z pinu nr 7, tzn puścić kabel od pinu 7 do 5.

 

Jeśli chodzi o zmieniarkę to musisz kupić sobie kostkę mini iso niebieską i przerzucić kable z tej starej 10-cio pinowej kostki, zgodnie z opisem, który załączam. Górny opis do gammy 5 a ten niżej to gamma4.

 

Pozdro.

gamma4-5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pogromca właśnie o takie wytłumaczenie mi chodziło.

Nie do końca rozumiem jak podłączyć zmieniarkę tzn. rozszyfrowałem 4 piny 13-1, 14-4, 15-2, 16-6 co z pozostałymi.

Sory że pytam choć jasno opisałeś ale z elektryki/elektroniki to zupełnie nic nie wiem.

 

EDIT///

Na pinie nr 5 jest antena, chyba jakiś wzmacniacz antenowy. Czy nic nie uszkodzę jak bez wypinania przewodu z pinu 5 podłącze "+" z pinu 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no PIN 5 musisz usunąć całkiem z kostki i zaizolować. W jego miejsce daj + od pinu 7.

 

Jeśli chodzi o podłączenie zmieniarki to po dokładnym przejrzeniu schematów mam trochę wątpliwości czy jednak da radę to tak łatwo przerobić. Nie wiem czy nie lepiej będzie kupić nowy kabel na Allegro, który kosztuje 55zł.

Jak chcesz to mogę Ci jeszcze przesłać schemat podłączenia zmieniarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak w temacie chcę zamienic radio Gamma IV na Gamma V i oryginalna kostka z gammy IV wyglada tak:

 

823d8ab20a35688e.jpg

g IV

1c3658bc9c30bdc7.jpg

A w Gammie V tak:

0f60291f8740adcf.jpg

 

g V

2f7105799d572b19.jpg

gamma V

moze sie komus przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, odświerzam temat. Udało Ci się podłączyć? Dostałem dziś od brata zmieniarkę, niestety ze złączem ISO tak jak pokazujesz z Gammy iV. Natomiast mam radio Gamma V i mam ten sam ból, gdyż jest złącze mini ISO. Zastanawiam się czy kroić kabel i podłączać mini ISO, zrobić przejściówkę z ISO na mini ISO czy szukać na allegro gotowego przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może pełen schemat??? ... chodzi mi o część II i III

attachment.php?attachmentid=1349&d=1206051821

newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=236695

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na strone: http://www.studio24.prv.pl/

Tam w dziale kablomania, znajdź sobie kostki ISO OEM i znajdź VW.

Edytowane przez Arapaho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam gamme 5 a kostke od zmieniarki od gamma 4

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=373690#post373690

 

schemat uwazam za dobry ale nie umiem sobie połaczyc tych cyferek ktora z ktora

pomoze ktos kumaty to połaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie proszę o pomoc , miałem w moim pasku b5fl 2003r jakieś radio nieoryginalne a wczoraj kupiłem oryginalne gamma V podłączyłem a tu zonk nie działa ponoć coś z pinem 5 w kostce zasilania , sprawdziłem multimetrem a tam nie ma napięcia i co zrobić ? help, przewód nr 5 wpięty w kość a prądu nie ma. pomocy proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności