Skocz do zawartości
Gość system95

Kasowanie inspekcji passata

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przejechac nie kilkanascie ,a kilkadziesiat kilometrow po wykasowaniu servisu guzikami czasami nawet 100 - 200 , kasuj servis vag-com wdlug wskazowek ktore umiescilem wczsniej w watku

Pozdrawiam Lubar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam paska B5, usunąłem kołkami inspekcje i wszystko jest pięknie (nie pokazuje sie juz informacja), ale dalej mam potrójny sygnał dźwiękowy... czy to jest od tej inspekcji czy moze coś innego piszczy? Dodam tylko ze zadne kontrolki inne się nie świecą i jak na moje oko jest wporządku. Z góry dzięki za pomoc.

 

Wybaczcie przy okazji ze w tym temacie pisze, bo to przeciez do passata B6 głównie się odnosi, ale w forum o B5 nie znalazlem podobnego aktualnego tematu

Edytowane przez Kris71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego wątku zrozumiałem że, jeżeli inspekcje wykasuje z za kółka a miałem long-life`a, to on też mi się wykasuje i będą ustawienia standardowe.

Czy dobrze myślę. Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będziesz miał wtedy na 15kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Podpinając się do wątku, proszę o pomoc, Robiłem przegląd we Wrocławskim MOTORPOL-u autoryzowanym serwisie VW, Panowie skasowali ponoć przegląd lecz na wyświetlaczu po włączeniu zapłonu i przytrzymaniu przycisku z kluczykiem cały czas pali mi sie napis SERWIS NAW ! a nie jak u kolegów ---- , po kilku dniach pojechałem do nich i usłyszałem bajkę w stylu jak do przeglądu będzie ileś km to komputer zacznie wyświetlać ... zrobiłem jakieś 800 km i nadal mam ten sam napis SERWIS NOW !

Czy może ktoś coś podpowiedzieć co z tym zrobić ? może jest ktoś we Wrocławiu niekoniecznie w serwisie z komputerem i może zerknąć ? MOTORPOLOWI jakoś już nie wierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[attach]24084[/attach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Harnas olej wymienili ale inspekcji na pewno nie skasowali , wróć do nich niech kasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Kolego Harnas olej wymienili ale inspekcji na pewno nie skasowali , wróć do nich niech kasują

świetna sprawa, masz może coś takiego do B6 ? chętnie zawiozę do MOTORPOLU i poproszę o przeprowadzenie inspekcji zgodnie ze wskazówkami.

 

 

Byłem już trzykrotnie i za każdym razem ta sama gadka, jak się zbliży do przeglądu po przejechaniu iluś gdy zostanie ileś to się wyświetli....

 

Dlatego też szukam pomocy tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem już trzykrotnie i za każdym razem ta sama gadka, jak się zbliży do przeglądu po przejechaniu iluś gdy zostanie ileś to się wyświetli....

 

A sprawdzałeś wedle tego co jest tutaj napisane?? ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=731047&postcount=34 Może w tym tkwi błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak wchodzisz do samochodu i wkładasz kluczyk zapalasz i nie ma komunikatu SERWIS NOW to jest Ok . Jak naciskasz przycisk kluczyka i jest SERWIS NOW to pod spodem powinno pokazać za ile kilometrów i ile dni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - we Wrocku masz jeszcze dwa inne serwisy, więc może pofatyguj się do któregoś z nich?

 

Jeśli faktycznie masz LL to inspekcję skasujesz tylko za pomocą vag'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Kolego - we Wrocku masz jeszcze dwa inne serwisy, więc może pofatyguj się do któregoś z nich?

 

Jeśli faktycznie masz LL to inspekcję skasujesz tylko za pomocą vag'a.

 

 

tak tez zrobiłem, WOJTANOWICZ pokazał klasę, MOTOROPL nie dość że ustawił mi zwykły przegląd na 15KKm to jeszcze twierdzi że nie da si ew żaden sposób podejrzeć ile zostało km do następnej inspekcji...

 

u Wojtanowicza wszystko trwało 3 min, i wszystko stało się jasne, i wszystko pokazuje się jak trzeba a do tego nic nie zapłaciłem, następny przegląd zrobię z pewnością nie w MOTORPOL-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. kup sobie VCDS (VAG-COM - moze byc chinski za 200 zl)

2.Kanaly:

02 - reminder status wykasuj na 0

40 - milage sedan service wykasuj na 0

41 - time sedan service wykasuj na 0

42 - min milage tyo service (x100) zapisz = 150

43 - max milage to service (x100) longlife oil zapisz = 300 albo 500 - tylko diesel ( 300 o.k.) w moim dieslu zapisuje 300

44 - max to service zapisz = 730 ( dwa lata longlife)

45 - oil quality zapisz dla "longlife" = 2

47 - soot quality ( ile razy filtr dpf byl oczyszczany) wykasuj na 0

48 - termal load ( jakosc oleju po przegrzaniu? ) wykasuj na 0

49 - min time to service zapisz = (longlife)730

Nalezy wprowadzac dane w kolejnosci - kanal = 45,42,43,44,49.40.41.46,47,48

I to by bylo na tyle jak kasowac serwis w B6 - oczywiscie mozesz zawsze nacisnac GUZIK... Pozdrawiam

 

Zrobiłem to według tego ale service now został ktoś ma jakiś inny pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopiowane od Lubar

u mnie poszło na VCDS 805

 

1 - instruments -17

2- adaptation -0

45-oil quantity -2

42-min milage to servicex100 - 150

43-max milage to servicex100 - 300

44-max time to service - 730 ( u mnie musi byc 744? inna wartosc nie przechodzi)

49-min time to service - 730 ( u mnie 744 )

40-milage since service - 224 - skasuj na 0

41-time since service - 233 - skasuj na 0

47-soot quality(zanieczyszczenie oleju) - 411 - skasuj na 0

48-thermal load(ile razy byl oczyszczany filtr czastek stalych)-skasuj na 0

Wazne jest: postepowac w kolejnosci kanal 45,42,43,44,49,40,41,47,48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze u mnie nie zadziałało :/ zrobiłem jak bartek.w podpowiedział i nadal mam komunikat: "serwice now" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos wie czy bez vaga da sie skasowac inspekcje w nowych ( czyt. bialych ) zegarach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

mógłbyś zapodać zdjęcie takich zegarów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności