Skocz do zawartości
wasil1

Jak usunąć z pokrywy bagażnika stare emblematy nie niszcząc lakieru?

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jade na działke to da sie zrobić :D wiec rozgrzewam suszara i odrywam i co dalej z klejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyną ekstrakcyjną delikatnie też powinno zejść :) Później prze polerować trochę to miejsce bo na pewno będzie widać gdzie były litery :) przykleić może być ciężko żeby to było równo itd ale na pewno dało by się jakąś taśmą dwustronną ;)

 

Chodziło mi o klej oczywiście :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za pomoc koledzy!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odrywałem cienkim nożem do tapet. Resztę kleju tak jakAce pisze - ekstrakcyjną potraktuj.

Pierwszy efekt był mizerny, bo został ślad i zmatowiał lekko lakier, ale trochę pasty koloryzującej (srebrnej) i jest malyna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy usuwaniu takich rzeczy jak klej po tych napisach czy resztki tasmy po zlym oderwaniu ja uzywam preparatu do czyszczenia tarcz hamulcowych. Schodzi pieknie bez zadnych zarysowan i zmatowien. nie zaglebialem sie w sklad ale to cos w style WD40 tyle ze bez dodatkow smarujacych. Psikam, przecieram szmatka i po krzyku.

 

http://allegro.pl/srodek-do-czyszczenia-hamulcow-motip-500ml-i4062433406.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny środek :) No nic dzieki koledzy będę próbować! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze po tym srodku rozpuszcza sie clar!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to robię inaczej. Nic nie podgrzewam,tylko biorę wkład do nożyka do tapet ,podważam oznaczenia na ile to możliwe i odcinam ostrożnie, a jak klej zostaje to wydrapię ile się da i na koniec biorę ręcznik papierowy i nasączam zmywaczem sylikonowym i przykładam do taśmy i tak powtarzam zabieg aż rozmoknie i przemywam żeby wszystko usunąć. Na koniec pasta 3g i jak widać odbarwienie to najpierw papier 2000 na mokro,zmatowię i dopoleruję to elegancko i śladów nie ma. Zmywacz jest delikatny i fajnie czyści nawet zabrudzenia z asfaltu czy smoły z lakieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności