Skocz do zawartości
Gość olexi

zużycie oleju LPG 1,6 AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olexi

CZeść wszytskim,

 

proszę wypowiedzcie sie ile bierze oleju Wasz passek na LPG

 

Mi wychodzi że dolewam około 3 litry na 15 000 km i nie wiem czy nie za dużo...

 

w poprzednim samochodzie to był max 1L

 

thnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pit40

Po założeniu LPG zrobiłem około 12.000 km i jeszcze nie dolewałem oleju a ostatnio sprawdzałem (passat 1,6 97' AHL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma w vw 1ltr na tysiąc, więc w normie się mieścisz. Ale jeśli uważasz, że pali za dużo to wymień uszczelniacze zaworowe, trochę się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cervandes ?

 

cyt: "norma w VW 1ltr na tysiąc, więc w normie się mieścisz."

 

wychodzi na to, że kolega który zrobił 15 tys powinien dolać 15 litrów ? :-) chyba trochę przesadziłeś ;)

Zapewne chodziło Ci o 1 L/ 10.000 km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cervandes ?

 

cyt: "norma w VW 1ltr na tysiąc, więc w normie się mieścisz."

 

wychodzi na to, że kolega który zrobił 15 tys powinien dolać 15 litrów ? :-) chyba trochę przesadziłeś ;)

Zapewne chodziło Ci o 1 L/ 10.000 km ?

 

kolega cervandes dobrze wiedzial co pisze, to wlasnie norma przyjeta przez VW wpisana w ksiazke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cervandes ?

 

cyt: "norma w VW 1ltr na tysiąc, więc w normie się mieścisz."

 

wychodzi na to, że kolega który zrobił 15 tys powinien dolać 15 litrów ? :-) chyba trochę przesadziłeś ;)

Zapewne chodziło Ci o 1 L/ 10.000 km ?

 

Nie "powinien" tylko jeśli silnik by mu chlał 15 litrów na 15.000 to VW nie uznałoby rekamacji na auto, bo taka jest w VW norma. Absurdalna, ale prawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie "powinien" tylko jeśli silnik by mu chlał 15 litrów na 15.000 to VW nie uznałoby rekamacji na auto, bo taka jest w VW norma. Absurdalna, ale prawdziwa.

 

 

No to jestem w szoku i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arektoja

Mój B5 AHL z gazem przed naprawą brał ok. 1L na 1500 km. Po zdjęciu głowicy okazało się, że pierścienie olejowe są zapieczone, a przy okazji mechanik zmienił uszczelniacze zaworów. Niestety w tym silniku, żeby wymienić uszczelniacze trzeba zrzucać głowicę. Teraz już nie bierze, ale jestem lżejszy o parę złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radekiada

max do 1 litra na 13.000 km - tak wymieniam, 5W50 Mobil 1 (195000 przebiegu) :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sekwencje od 2 miesiecy zrobiłem 5000 tys km i grama oleju nie dolałem spalanie miasto 12 trasa 10 taniej niz w dieslu :>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiofazi

Też mam taki silnik i z LPG i ok 2l oleju na 20-30 tyś.

Jak pisałem wcześniej zmień olej na mineralny i pestką będzie dolanie nawet tych 3 litrów.

Koszt zrobienia głowicy ewentualnie pierścienie szlif itd... + jazda na oleju syntetycznym to masakra za oszczędzone pieniądze kupisz sobie 2 takie silniki na allegro !!! Jeżeli nie używasz auta w wyścigach ;) to posłuchaj mojej rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności