Skocz do zawartości
Gość Guguś

Proszę o opinie na temat Passatów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Guguś

Witajcie, jestem tutaj nowym użytkownikiem, planuje zakup Vw Passata B5 FL 1,9 TDI wersja kombi, Toptronic,

 

Chciałbym kupić w miarę jak najbardziej wypoysażoną wersję.

 

Znalazłem na Alegro 2 sztuki, które przykuły moją uwagę, proszę wypowiedzcie się na ich temat jeżeli możecie, to Wy najlepiej znacie te auta a wiadomo, że każdy handlarz zachwala Swoje auto w samych superlatywach.

 

Poniżej załączyłem linki do aukcji.

 

1. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4382037

 

2. http://www.allegro.pl/item320899236_volkswagen_passat_b5_2001_1_9_tdi.html

 

 

Z góry za wszelkie uwagi bardzo dziękuje

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz

przebiegi za małe jak na te samochody!!! Poczytaj na forum jakie ludzie maja przebiegi to zobaczysz ,ze te chyba sa krecone (no ale sa wyjatki !) ,po pierwsze to trzeba sprawdzic! tym białym to chyba pustaki woził!!!! bagaznik w stanie fatalnym!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciach i tak wszystkie nie zobaczysz, może być nawet idealny, ale jak zajedziesz oglądać to wyjdzie wszystko... Ten pierwszy ma uchwyt na telefon, to też może oznaczać że poprzedni właściciel dużo jeździł. Telefon, tempomat to najprawdopodobniejsze poszlaki, że licznik mógł być cofany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

lepiej chyba b5 po lifcie wziasc ... ladniejszy , przebiegi serio x2 to uwierze,bialy pod jakis towarowoz podchodzi ale bagaznik zawsze mozna wyczyscic, wazne jaki stan,moj bagaznik tez byl idealny do czasu jak psa nie zaczalem w nim wozic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej chyba b5 po lifcie wziasc ... ladniejszy

 

obydwa są po lifcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guguś

Biały - koleszka jest w trakcie budowy domu i ponoć przeliczył się z kostami i potrzebuje kasi, ile w tym prawdy to On sam wie TYLKO.

 

Czarny - mam VIN ale nic konkretnego nie znalazłem : VIN - WVWZZZ3BZYE484099 , może nieumiejętność moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Kiepskie obydwa, nawet tragedia mozna powiedziec. Porownaj sobie ceny podobnych B5FL w kombi bo ten to baaaardzo tani (nie sugeruj sie cena jako sprawa priorytetowa przy zakupie samochodu), do tego widac ze w bagazniku sporo bylo przewozone - ale taki jest cel kupowania kombi. Do tego bialy;), dobrze sie zastanow nad bialym kolorem (ciezko pozniej sprzedac). Drugi z 2000 roku jest w TDI ale 115KM - nie maja dobrych opini jako bezawaryjne jednostki napedowe, poza tym Tiptronic - tylko klopoty, wez sobie w manualu. Napisz ile chcesz na woz przeznaczyc, cos poszukamy, przykladowe ogloszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba auta według mnie maja kręcone liczniki, ja mam taką sama kierownice i mam przebieg 230.000 (prawdziwy) i kierownica ma minimalne prawie nie widoczne przetarcia a tu widać je dokładnie i to mocno tak więc jeżeli chodzi o przebieg to juz wiesz o co chodzi a jeżeli o reszte to biały jak dla mnie odpada więc moze ten pierwszy ale musisz oglądnąć go osobiscie. Ja kupiłem auto miesiąc temu a szukałem 2 miesiące, zjeżdziłem mase autohandli itp. Wszędzie gdzie pisali że bezwypadkowy po przyjeździe na oględziny z daleka widac było że zdrowo walony tak więc lepiej nie oceniać po zdjęciach i nie wierzyc w opisy.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uchwyt na telefon niekoniecznie oznacza duży przebieg - osoby prywatne też je posiadały zwłaszcza że w innych krajach są surowe kary za używanie komórki bez zestawu... ale ale cena 24 500 jest mocno niska ... ja za swojego w Niemczech po targach zapłaciłem 8300 euro i to basis doposażony w winterpaket, klimatronik i jakies pierdolki jeszcze od osoby prywatnej ... tyle że przebieg i stan (bezwypadkowość) zweryfikowane były na 100% i jak go kupowałem miał 145 kkm około .... dlatego cena za takie wyposażenie i przebieg po prostu rewelacyjna więc te 171 kkm można x 3 :) z takimi przebiegami były po 5000-6000 euro albo walony (takie kalosze ocieplane :D ) tyle że mój dodatkowo to koniec 2001 model wg VIN 2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guguś

Garrett, chciałbym w max 30 000 zmieścić się ze wszystkim co będzie związane z zakupem auta, czyli wartość paska + opłaty + rejestracja + ewentualne naprawy ( rozrząd ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Garrett, chciałbym w max 30 000 zmieścić się ze wszystkim co będzie związane z zakupem auta, czyli wartość paska + opłaty + rejestracja + ewentualne naprawy ( rozrząd ).

 

no to identycznie jak ja :) za tą cenę możesz kupić do 2000 roku tak że szukaj kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Znaczy ze musisz rozgladac sie za Passatem za ok. 25000 PLN. Radze ci ogladac samochody starsze, lecz zadbane i lepiej wyposazone zamiast zylowac i szukac najmlodszego rocznikowo ale w najubozszej wersji czy wysmiganego (tak czy inaczej bedziesz musial do takiego parcha dolozyc). W tych pieniadzach szukaj B5 przed liftem (rozumiem ze interesuje cie kombi) najlepiej 110KM - AFN (silniki o legendarnej wrecz niezawodnosci, dynamiczne, jednym slowem godne polecenia) Na szybko znalazlem jedno ogloszenie, ja bym zadzwonil i zapytal co i jak (szczegolnie o miejsca na tylnich nadkolach - jakby brudne, albo przytarte), wydaje sie ladny i zadbany kombi:

 

http://moto.allegro.pl/item318293494_passat_1_9tdi_110km_klimatronik_alu_skory_zobacz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto ładne poza tym że przebieg krecony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto ładne poza tym że przebieg krecony

 

Tak jak przedmowcy mowia, auta napewno krecone, a stan pozostawia wiele do zyczenia. Ja mam Paska z 2004r i mam 142 tys przebiegu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli auta byly serwisowane i jezdzone np w niemczech to nie ma sie co bac przebiegow kolo 300 tys ;) ja kupilem auto z przebiegiem 130 tys a okazalo sie ze mial ponad 500 :| ale wszystko dziala w nim ok i jak sie pytam mechanikow o przebieg auta to zawsze mowia ze cos kolo 150 tys. te passaty co podoales pewnie tez maja sporo krecone liczniki i cos moze sie z nimi jeszcze dziac skoro sa sporo tansze od reszty "kreconych" aut

 

 

a co do automatow to bedziesz musial wymieniac olej i filtry co kosztuje jakies 700 zl okolo i jesli ci sie cos posypie to beda koszty, ale jesli automat jest w dobrym stanie to nim pojezdzisz dlugo ;)

 

i jesli koniecznie chcesz automat to mocne auto wez bo innaczej moze byc zamulone;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz

tak jak pisze Garrett, lepiej szukaj starszego ale zadbanego!!!! Z ciekawosci poszukałem troche na otomoto i jest duzo lepszych passatow ale niestety trzeba troche pojezdzic po polsce zeby kupic dobrego passata ( nikt dobrego auta nie pusci za póldarmo!!) czytałem troche o passatach, faktycznie silnik AFN ma dobre opinie, a co do przekładania stanu kierownicy na przebieg passata to nie jest takie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wziąłem starszego mam 98r. ale jest na fulu i czarny także nie będę miał problemu ze sprzedażą w razie czego ,a biały to musi mieć swojego klienta ,a te przebiegi to porażka kumpel przywiózł teraz srebrnego 2003r po radiowozie i ma najechane 470 tyś .Myślę, że biały musiał śmigać w jakiejś firmie zadzwoń do gościa niech ci wyśle vin auta ,w każdym serwisie VW ci sprawdzą jego historie o ile nie był serwisowany w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guguś

Oki, Panowie, zaczynam się rozglądać za paskami przed liftem, bardzo dziękuje za Wasze uwagi, są bardzo pomocne, oczywiście, jak znajdę coś godnego uwagi to zamieszczę link, a po zakupie pochwale się autkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Powodzenia w poszukiwaniach, tylko wklej linke zanim kupisz - ktos moze znac samochod, albo bedzie blizej zeby podjechac i wstepnie ogladnac woz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obydwa są po lifcie :P

 

spójrz na lampy tylnie tego czarnego B5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności