Skocz do zawartości
robertAVF

listwy...prosze o porady

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich..chce pomalowac boczne czarne listwy oraz z przodu i z tylu dokladki do zderzakow....tylko mam pytanie...jak przygotowac plastik do malowania..bo podobno jesli tylko umyje aby byl czysty farba moze pekac i odpadac..czekam na wasze opinie...pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Bedzie pekac i odpadac. Musisz material zmatowic z tego co pamietam a potem uzyc podkladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licz się z tym, że na parkingach będziesz miał obijane te listwy przez innych kierowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim Passku B3 miałem pomalowane czarne listwy ; na początku radość potem porażka - tak jak nakonr pisze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Ja tam mialem zawsze malowane i jakos nigdy si nadto nie obijaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boki mam w kolorze z chromi i co nagorsze to chrom pierwszy dostaje po du..ie a lakier igła maluj śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter a jak malowales to kladles jakis podklad najpierw czy poprostu na czyste listwy??i mam pytanie jak mozna odebrac listwy z przodu bo zauwazyklem ze one troszke glebiej siedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walter a jak malowales to kladles jakis podklad najpierw czy poprostu na czyste listwy??i mam pytanie jak mozna odebrac listwy z przodu bo zauwazyklem ze one troszke glebiej siedza

 

Boczne kupowałem używki z chromem więc wystarczyło zmatowić i polakierować. Jeśli masz ori listw to muisz dać podkład bo one mają taki lekki baranek i żeby było na gładko to musisz z podkładem, potem papierwodny i lekko przetrzeć na gładko i baza i klar jak masz metalik. z przodu listwy tak łatwo nie ściągniesz z tego co pamiętam to z tyłu za zderzakiem nasz dwa kołki do wyciągnięcia i listwa zejdzie w boczne bez problemy są na taśmie dwustronnej , cięką żyłką je zetniesz. Powodzenie w działaniu - opłaca się bo efekt super!

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz użyć podkładu do tworzyw sztucznych, a nie do lakieru samochodowego. Są to specjalne podkłady do malowania plastikowych zderzaków listew itp. Dostępne nawet w aerozolu. Wtedy masz pewność że lakier nie będzie pękał i odstrzeliwał. Po pomalowaniu podkładem do tworzyw można użyć podkładu pod lakier, lub od razu lakieru (jeśli metalik to oczywiście bazy i klaru). Jeśli masz problemy z wyjęciem listew to oklej elementy wokół samoprzylepnym papierem malarskim. Choć z drugiej strony jeśli nigdy nie malowałeś, to efekt może niebyć zadawalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

Moje sie właśnie malują;) Więc musisz zrobić tak: listwy na drzwiach są przyklejone taśmą dwustronną i musisz uważać przy ściąganiu bo są tam takie wypustki zeby dokładnie je osadzić potem.Będziesz potrzebował potem taśmy dwustronnej(jest troche grubsza niż serwisowa) Do malowania potrzebne Ci będzie:rękawiczki jednorazowe, benzyna ekstarkcyjna, szpachla natryskowa(podkład), baza, lakier, utwardzacz do lakieru, plastyfikator, papier ścierny wodny 2000 i jakiś do przeszlifowania listew, pasta lekko ścierna np TEMPO albo G3 dobry pistolet z ustawieniem ciśnienia i odstojnikiem wody i oleju ze sprężąki.Zaczynamy od początku:Po zdemontowaniu listew szlifujemy je delikatnie (ręcznie) papierem ściernym i bardzo ale to bardzo dokładnie czyścimy benzyną ekstarkcyjną i nie dotykamy(rękawiczki) Pamiętaj żeby malować w ciepłym pomieszczeniu i bardzo czystym bez kurzu i pyłków bo wgryzą sie w podkład.przygotowujemy podkład i nanosimy ciągłymi ruchami.Po wyschnięciu sprawdzamy czy nie jest potrzebna druga warstwa.Szlifujemy delikatnie papierem 2000 i czyścimy benzyną ekstarkcyjną.Przygotowujemy baze i nanosimy tak jak podkład (nie przesadzić zeby nie było zacieków) po wyschnięciu szlifujemy delikatnie papierem 2000.rozrabiamy lakier i robimy tak samo jak z bazą(pamiętaj zeby dodać plastyfikatora (ok 30%) nadaje on miękkość i sprężystość).jak wyschnie traktujemy to pastą lekkościerną i montujemy.taki zestaw chemii do malowania na listwy to ok 200zł.W bagażniku tak gdzie koło zapasowe jest naklejka z kodem farby.Życze powodzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

camel666 - napisał lakiernik :)

 

Musisz pamietać że są dwa rodzaje listew w pasku:

- te czerne nie nadaja sie do malowania bo sa porowate i farba będzie od nich odpryskiwać przy jakimkolwiek uderzeniu(sprawdziłem u siebie efekt kapa)

- listwy do malowania sa gladkie i jest je zdecydowanie łatwiej przygotować i polakierować

No i jest jeszcze ten extras - listwy z chromem, ale one są gładkie i będzie tak samo jak wyżej

A tak swoja drogą widział ktoś czarne listwy teksturowane z paskiem chromowym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAMEL666 dzieki bardzo..w weekend bede probowal...myslalem ze wystarczy je zdjac wyczyscic nalozyc podklad i pomalowac ale widze ze wiecej jest zabawy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

To czy coś odpryskuje zależy od tego jak dokładnie oczyścisz listwę po oszlifowaniu struktury i ile dasz plastyfikatora bo niektórzy zapominają o tym.Masz racje ze listwy typowe do malowania są specjalne gładkie ale trochę to będzie kosztować.Miałem już raz pomalowane tak listwy w innym autku i nic nie odpryskiwało, znajomi też nie narzekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

i z góry przepraszam jesli się powtarzam ...

nic nie będzie odpadać jeśli lakiernik zastosuje odpowiedni "uelastycznacz".

wiem to z praktyki ;)

przy montażu swoich listew, miałem lekkiego wkur.....a i rzuciłem całym zderzakiem na około 10m. i nic, ... kompletnie nic, się nie stało, nawet ryski !!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

a ten uelastyczniacz to właśnie plastyfikator:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności