Skocz do zawartości
arkady375

Bład 00625 passat 1.9 tdi 1z 94r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj byłem u kolesia u którego podpiołem sie pod vaga. Wszystko jest prawie ok. Pojawia sie bład 00625 Sygnał prędkości pojazdu. Mozna go skasować ale po ponownym uruchomieniu pojazdu i ruszeniu bład ten pojawia sie ponownie. Jak jade to predkościomierz podaje prawidłowo km/h natomiast na vagu jest 000 km/h. Mam predkościomierz napędzany linką licznik zwykły z cyferkami tzw analog (chyba tak sie to nazywa). O co tu chodzi. Dzwoniłem do ASO Palmowski w Olsztynie i tu koles do mnie gada że te paski miały tylko czujnik elektroniczny a nie linkę . Wiem ze były dwa rodzaje analogowy i cyfrowy. Moje autko jest z 94r dokładnie z marca. Poradzcie prosze bo juz nie mam siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co nikt nie spotkał sie z takim przypadkiem. Niema tu żadnego fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co nikt nie spotkał sie z takim przypadkiem. Niema tu żadnego fachowca.

Ale marudzisz :cool:

 

00625 - sygnał predkości jazdy, niedopuszczalna wartość. Przerwa lub zwarcie w przewodzie miedzy czujnikiem predkości jazdy a przyłączem wiązki przewodów do zestawu wskaźnikow.

- inny przypadek: uszkodzony czujnik predkości jazdy G22.

Ten czujnik znajdziesz w okolicy kołnierza lewej pólosi przy skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danek 75 ty czytałeś mój post w całości bo cosik mi sie wydaje że nie. Zapraszam do lektury i czekam na ewentualne sugestie z twojej strony. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem twój CAŁY post :kwasny: Skoro VAG wykazuje błąd czujnika a dodatkowo pokazuje 0 (zero), to oznacza, ze takowy czujnik istnieje w twoim aucie i jest do D.... lub gdzies jest przerwa na przewodach lub przy samej kostce. A ze masz licznik napedzany linką, to co? To myslisz, ze czujnik jest na sprężynie w takim razie :?:

Zapraszam do lektury

..... mojego porzedniego posta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego danek75 powiedz mi wiec gdzie mogę szukać tego czujnika bo nie kumam gdzie może być. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedz mi wiec gdzie mogę szukać tego czujnika bo nie kumam gdzie może być. Pozdrawiam

 

No i ja podobno słabo czytam :kwasny: A co ci napisałem we wcześniejszym poście :?:

 

Ten czujnik znajdziesz w okolicy kołnierza lewej pólosi przy skrzyni biegów.

Czyli:http://img171.imageshack.us/img171/6706/lokalizacjag22dp3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam rocznik i licznik i problem czy można jakieś real foto bo nie mogę tego znaleźć u mnie jest wkręcona linka i nic więcej nie widzę więc gdzie szuka przyczyny braku wskazania prędkości przez kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również mam ten sam rocznik i ten sam problem. Koło kołnieża lewej półosi nic nie widzę. Żadnego czujnika ani żadnego bakla czy kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest w liczniku!! Obok wejścia na linkę kostka na 3 piny. W wersjach taxi był też na lince mniej więcej w połowie długości impulsator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to czy wiesz jak go podłączyć żeby auto po podłączeniu vaga widziało prędkość ? i żeby działał tempomat i nie wywalało tego błędu? jak wiesz to pomóż

to czy wiesz jak go podłączyć żeby auto po podłączeniu vaga widziało prędkość ? i żeby działał tempomat i nie wywalało tego błędu? jak wiesz to pomóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze mówie

ale gdzy silnik nie równo pracuje i problem jest z nastawnikiem w silnikach tdi 1z fachowcy oszusci odcinają własnie sugnał prędkosci do sterownika i przestaje szarpac do momentu kiedy nastawnik całkiem przestanie działac

ja zregenerowałem go za 300 zł a mozna taniej teraz a chcieli 4000 tysie za regen pompy

mam nadzieje ze pmogłem a z nastawnikiem nie ma problemu do tej pory

pozdrawiam piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn u mnie niema na skrzyni czujnika elektrycznego tylko jest na linkę , ale faktycznie jest 3 pinowa wtyczka przy zegarach tak jak ORMOWIEC napisał ale nie wiem gdzie co podpąć od licznika do kompa czy gdzie indziej ?

 

EDIT

 

odświeżam ponieważ nic nie ruszyło cały czas nie wiem jak uzyskać wskazania prędkości (na vagu) a potrzebuje do tempomatu bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 sygnał prędkości idzie już przez tą dużą kostkę za zegarami. także nie ma żadnej dodatkowej wtyczki. Możesz wyjąć zegary i poszukać zimnych lutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B4 sygnał prędkości idzie już przez tą dużą kostkę za zegarami. także nie ma żadnej dodatkowej wtyczki. Możesz wyjąć zegary i poszukać zimnych lutów.

 

 

Temat do zamknięcia pasterka naprawiona, auto już od dawna posiada nowego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam problem u mnie jest to

http://www.t4-wiki.de/wiki/images/Elektrik_KI_1991_Hallgeber_Einbau_Geber_verbaut.jpg

mam licznik na linke i skąd mam wziąć wskazania do kompa z tej kostki w liczniku? czy może do tej kostki wpina się impulsator zamiast linki ? wie ktoś o co w tym chodzi jak uzyskać prędkość na vagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w pasacie problem jest taki ze pod vag comem nie widzi predkosci pojazdu licznik mam elektroniczny i on dziala poprawnie manetka działa poprawnie sprawdzałem w innym aucie i vag comem tez. Poratujcie jakąs porada co pominołem albo co jest zepsute. silnik to 1.9 TDI 90km 1z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności