Skocz do zawartości
Gładki

Brak mocy 1.9 TDI AHU - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

nie no n75 juz zmieniłem jutro montuje g71 zobaczymy czy będzie poprawa.Co do braku mocy w wyższych obrotach to wg. lektury "forumowej" przepływomierz moze żle mase powietrza zliczać i "dlatemu " tak sie dzieje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam objaw, mnie okazał się pęknięty wężyk od N75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haaa !! :) zamontowałem poprawa jest wyrażna, na początku słabo ale jak go przegoniłem to potem już łądnie z dołu ciągnie i mniej turbina świszczy :) wreśzcie znowu sie delektu je przy uchylonej szybie ładnym gwizdem turbo przy ok 2000 +/-

 

---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

 

ale po poniesionym koszczie nie mogłem sobie darować tych 190zł brzeszczot w ręke i g71 z plastikowej osłony wydobyty zauważyłem ze luty przewodów od czujnika temperatury w dolocie były az rude od przefrzanej kalafonii i była jeszcze na nim taka mała alu puszka i tam w środku niej znajdowało śie coś czego nie umiem ogarnąć.

 

Proszę o wytłumaczenie co to było i jak ciśnienie w dolocie za pomocą tego było mierzone....

 

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

 

sory za polszczyzne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim przypadku wystarczyło wyczyścić zawór n 75 i siłownik ze sztangą sterującą turbiną. Po wypięciu sztangi i po lekkim wcisnięciu jej z siłownika wyleciało dość sporo oleju:-/ Minęło pare miesięcy i jak narazie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku i znowu powtórka z rozrywki. Ty razem peknięty wąż idący z filtra powietrza na turbine

45.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem innego tematu ten najmniej odbiega od problemu, mianowicie Odpalam silnik ruszam i na wysokich obrotach silnik się dławi i gaśnie potem ciężko go odpalić.

Co powinienem sprawdzić, wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłem innego tematu ten najmniej odbiega od problemu, mianowicie Odpalam silnik ruszam i na wysokich obrotach silnik się dławi i gaśnie potem ciężko go odpalić.

Co powinienem sprawdzić, wymienić?

nastawnik pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze jakaś przyczyna?

Edytowane przez shred23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:taksobieWitam dopiero od nie dawna ma passata b5 110km silnik AFN TDI 1,9

Problem w tym ze auto dość odczuwalnie traci moc przy 3100 obr

I do tego są problemy z wyprzedzaniem przy 120km

Czytałem trochę tam i tu ze to zabrudzona turbina, zaworek N75, itp.

Za co pierwsze się zabrać czy warto Czyścić turbinę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za co pierwsze się zabrać czy warto Czyścić turbinę??

 

Zabierz się za sprawdzenie wartości mierzonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jadę pod komputer ale mam pytanie do was wiem ze różne są przyczyny tego braku mocy ale co większości naprawia tą "usterkę" , zaworek n75 wymiana turbiny?? proszę:dolamam o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro jadę pod komputer ale mam pytanie do was wiem ze różne są przyczyny tego braku mocy ale co większości naprawia tą "usterkę" , zaworek n75 wymiana turbiny?? proszę:dolamam o odp.
likwidacja dziury w podciśnieniu lub dolocie wymiana przepływki wymiana zaworków N71/N18 lub turba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzienki za odp , ok po wymieniam to wszystko może to coś da, bo na prawdę te braki mocy są w h.. wkurzając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzienki za odp , ok po wymieniam to wszystko może to coś da, bo na prawdę te braki mocy są w h.. wkurzając

 

nie wymieniaj na razie tylko podmień np. z kumplem ... po kolei będziesz eliminował przyczynę. Sprawdź wszystko - zacznij od przepływki, N75, N18. Później doleź do puszki sterownika - zdejmij plastikową obudowę i rozkręć aluminiowy pojemnik ( obie rzeczy na torx15 chyba) - sprawdź czy nie ma oliwy w puszce (!!!) ... jeżeli jest, czyść całą płytkę benzyną ekstrakcyjną, spryskując ją z pojemnika np. po płynie do mycia szyb aż benza będzie spływała w swoim oryginalnym kolorze - nie trzyj szmatką. U mnie to właśnie było przyczyną opisywanych przez Ciebie problemów, a objawy miałem identyczne - http://img25.imageshack.us/g/20110411318.jpg/

A na koniec sprawdzaj turbo... :)

 

Pozdro

Edytowane przez Lukas82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzięki za odpowiedzi, moją przyczyną był przepływomierz, majster znalazł w teście dynamiki na VAG:dobrze. jesli coś nie będzie grało polecam jechać na VGA to dużo ułatwia sprawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś moje autko straciło moc od dłuższego czasu auto podczas pierwszego odpalania z rana kopci na niebiesko (oleju nie ubywa ani płynu chłodniczego stan oleju sprawdzany codziennie) dzis wybrałem sie w 900 km trase i auto maksymalnie jechało 170 i strasznie pomału sie rozpedzało 4 razy wpadło w stan awaryjny a jeszcze niedawno szybko przyspieszało dodam ze gdy ruszam z dolnych obrotów to w momęcie gdy turbina wchodzi na obroty od 1800 auto juz sie zaczyna zbierac ale po setnych sekundach autoi dziwnie przychamuje i potem tez przyspiesza ale juz nie tak mocno jak zawsze w tym momęcie ma chyba z 30 koni mniej :( prosze o pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dziś moje autko straciło moc od dłuższego czasu auto podczas pierwszego odpalania z rana kopci na niebiesko (oleju nie ubywa ani płynu chłodniczego stan oleju sprawdzany codziennie) dzis wybrałem sie w 900 km trase i auto maksymalnie jechało 170 i strasznie pomału sie rozpedzało 4 razy wpadło w stan awaryjny a jeszcze niedawno szybko przyspieszało dodam ze gdy ruszam z dolnych obrotów to w momęcie gdy turbina wchodzi na obroty od 1800 auto juz sie zaczyna zbierac ale po setnych sekundach autoi dziwnie przychamuje i potem tez przyspiesza ale juz nie tak mocno jak zawsze w tym momęcie ma chyba z 30 koni mniej :( prosze o pomoc pozdrawiam
logi zrób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety logi bede mogł zrobic dopiero w srode bo wczoraj zakupiłem sobie Vag com na allegro wiec teraz pozostało mi tylko czekac pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pozwolę sie podpiąć pod temat.

Otóż ,od jakiegoś czasu ,staram się znaleśc przyczynę spadku mocy w moim Pasku 1.9 TDI AHU, ale nic mi nie wychodzi.

W ostatnim czasie ,wymieniłem ;świeczki, aku (nowy ),termostat, czujnik temperatury cieczy. Podmieniałem ;Przeplywkę,N75 i też nic .Filtry wymienione,(olejowy wraz olejem,i paliwowy i powietrza)VAG nie wykazuje zadnych błędów,ani na postoju ,ani podczas jazdy.Logi były robione ,podobno ,są w normie.Jedynie,do poprawy kąt wtrysku ( za póżny ).Moje pytanie brzmi,czy kąt wtrysku ma wplyw na moc?Faktem jest ,jeszcze to ,że przy minusowych tempertaturach,mam problem, z odpaleniem po nocy( trzeba go trochę pochechłac ).Ostatnio pojawił mi sie również wyciek (nie wielki ) oleju ,tuż przy turbo,jest to prawdopodobnie z walka rozrzadu,ale to dopiero bedzie sprawdzane.

Moje pytanie brzmi ,czy moze zle ustawiony rozrząd ,czy może sie przestawił,czy może ten kąt wtrysku, ma wpływ na moc ?????????

Barzdo proszę kolegow ,o jakieś podpowiedzi,sugestie ,czego szukać. Nadmienie jeszcze,ze wkreca sie na obroty normalnie tylko ta moc .Weżyki,wymienione ,żadnych nieszczelności nie zauważyłem.Niby turbo działa ,ale tak jakby wogóle go,nie było .

Prosze o pomoc. N akonoiec jeszcze jedno pytanko. Czy w moim aucie w kompie jest ten mały wężyk ?Bo ja tam nigdzie nie widziałem,zeby gdziekolwiek przechodził.

Licze na szybka odpowiedz i z góry dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć logi statyczne i dynamiczne to będzie wiadomo czego mu brakuje. Kąt wtrysku wpływ na moc ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności