Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

To przy eibachach -30 amory serie moga zostac? A porownujac z 1 be eibach bedzie twardszy? A. Ty masz jakiego mtsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po przeczytaniu tych linkow to bardziej nie wiem. Niby pozytwnie sie kazdy wypowiada o eibachach pro kit ale musialbym amorki zmienic na sportowe i kwestia jakie?... A w sumie nawet taniej wyjdzie gwint mts ... Wyreguluje na taka wysokosc jaka chce... Skrecajac na -20 to to jak z komfordem? Twardosc? Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne skręcisz na -20.

Tył na max w górę i przód wyrównany z nim to już ok -30-35mm niżej niż seria.

Jest twardziej ale tragedii nie ma, tez zależy jaki profil opon na kołach.

Już wcześniej pisałem... serii już bym nie założył (mam na myśli twardość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Panowie, od paru dni szukam i nie mogę znaleźć. Mianowicie chciałem Paska troszkę opuścić w dół, myślałem o zawieszeniu 1 BE. Ori mam 1 BA Klasa masy pojazdu – oś przednia - 0jj , Tylna 0YF .

 

Znalazłem do paska 1 BE

 

Przód Amor - 3BO413031R Sprężyna 8DO411105DA

 

Tył Amor - 3BO513031P Sprężyna 4BO511115BM

 

Mógłby mi ktoś pomóc sprawdzić czy o tych numerach mam szukać zawieszenia czy to faktycznie jest ori 1BE, czy prawidłowo jest dobrana klasa wagowa do kombi, i czy to opuści 20mm w dół.

 

Dzwoniłem do sklepu z tymi numerami i sprzedawcy mają pod tymi numerami zwykłe amorki jak i sprężyny. Ja sie już poddaje !!

 

Dziękuje za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinujesz na siłę;)

 

Kup sprężyny Eibach -30mm (używki można wyrwać za naprawdę za małe pieniądze), amorów nie musisz ruszać jeśli są ok i ciesz sią z komfortowej jazdy i już fajnego wyglądu auta. A jak już musisz wymienić amory to niedrogie są "sportowe" amory MTS o krótszym skoku http://www.mapet-tuning.com/sklep/amortyzatory-passat-b5b5fl-p-959.html?osCsid=lssqph7qa0hkml5nhs5v27c3j0

 

zamienników 1be nie ma wiec po tych nr nic nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kombinujesz na siłę;)

 

Kup sprężyny Eibach -30mm (używki można wyrwać za naprawdę za małe pieniądze), amorów nie musisz ruszać jeśli są ok i ciesz sią z komfortowej jazdy i już fajnego wyglądu auta. A jak już musisz wymienić amory to niedrogie są "sportowe" amory MTS o krótszym skoku http://www.mapet-tuning.com/sklep/amortyzatory-passat-b5b5fl-p-959.html?osCsid=lssqph7qa0hkml5nhs5v27c3j0

 

zamienników 1be nie ma wiec po tych nr nic nie znajdziesz

 

Wiesz co ? Masz racje, kombinuje ... chciałem mieć serie 1 Be bo jeździłem na tym jakiś czas i dla mnie to super kompromis. Ale masz racje nie można tego znaleźć, dzwoniłem wszędzie iii nie ma, a jak są to seria. A nie jestem na tyle zdesperowany że kupie w Aso. Więc wybieram eibachy. Teraz tak : to się dobiera jakoś pod Wagę i nacisk?

Te są do mnie === http://www.eibach.pl/eibach-volkswagen-passat-variant-%283b6%29-e10-85-002-09-22-pi-3733.html

tak ??

I te amorki === http://www.mapet-tuning.com/sklep/amortyzatory-passat-b5b5fl-p-959.html?osCsid=lssqph7qa0hkml5nhs5v27c3j0

 

Potrzebuje coś jeszcze do tego kupić?

 

Ostatnio przewertowałem mnóstwo stron po różnych forach i ja się na tym nie znam jestem laikiem ale nie za dobrze się wypowiadali o tych amorkach, podobno monroe reflex są lepsze... prawda czy bzdura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze o MTS bo takie mam i wg mnie sa ok. Z innymi styczności nie miałem. Jest to budżet liga ale za tą kasę czego więcej się spodziewać.

Może ktoś coś jeszcze doradzi.

U Mapeta te springi pare zł taniej http://www.mapet-tuning.com/sklep/eibach-c-2846_750.html?osCsid=lssqph7qa0hkml5nhs5v27c3j0

Zagadaj do niego na priv (jest na naszym forum) o ofertę, na pewno się dogadacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje napisze do niego i sie dogaadam ;) Ogólnie niezbyt pochlebnie się wypowiadają o tych mts. co jeszcze potrzebuje do kompletu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej już nic więcej , osłony i odboje możesz użyć stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem Twojej rady i zajrzałem na allegro i znalazłem takie cos :

 

Przód sprężyny firmy Spidan 48477 , amortyzatory Bilstein BNE-2944.

Tył sprężyny firmy Eibach 1588202 , amortyzatory Bilstein.

 

co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mialem gwinta i zalozylem teraz 1be i stoi mooim zdaniem wysoko

czy ma ktos pokazane 1be u siebie bardzo prosze o zdjecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwincie miałeś min 30/40 mm a na 1BE masz -20 mm. Więc będzie wyżej na pewno.

 

Z sieci, na 1 BE (źródło):

1be.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Tu jest nisko na tym zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem na 1be

Przod ,67,5

Tyl 68

Od ziemi do nadkola przy oponie 205/55,r16

A u was jak to wyglada?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

827985953_9_1080x720_duza-navi-skora-alumy-19-pelny-serwis-oryginalny-lakier-benzynka-23-.jpg

1be vs gwint

IMG_20160417_145909.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności