Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

pojawiły sie na rynku amortyzatory pomarańczowe koni zdaje sie ze to gaz bez regulacji twardosci, jak myslicie godne polecenia?

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=849749

;)

 

---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

 

Co sądzicie o amorach bilsteina i springach eibacha albo koni? Dodam, że gleba to -40

wydaje mi się, że lepiej kupić kompletny kit jednego producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek ja nie kłócę się z tobą napisałem tylko jak było u mnie i zdałem z tego relacje a nic nie stukało i nie pukało gwint normalnie sobie pracował.u mnie mając 6cm gwintu jeszcze daje się już normalnie śmigać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o amorach bilsteina i springach eibacha albo koni? Dodam, że gleba to -40

 

Pozdro

Arek

 

Eibach Pro Kit i Bilstein B6 to ciekawy i przyzwoity zestaw,można spokojnie na tym śmigać.

 

---------- Post added at 05:08 ---------- Previous post was at 05:07 ----------

 

Oczywiście zależy jaki zestaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 najlepiej dać do seryjnych sprężyn lub do 30mm gleby. Do większych obniżeń to lepiej B8 - różnica w cenie nie jest duża.

Mam B6 + Eibachy -30mm i jest całkiem dobrze, na dziurach tylko trochę trzęsie, ale na równym jest dla mnie bardzo dobrze. Na dziurach nie dobija, tylko jak jadę mocniej załadowany to na wyższych garbach zdarzy się zachaczyć.

Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że się tak wetnę w wątek ale co trzeba zrobić aby wykonać odwrotność obniżenia paska. Potrzebuje podnieść z max 2cm. Trochę z musu, buduje dom i mam lipna drogę dojazdową do domu, często szoruję brzuchem.

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie zrobisz tegio.. mozesz sprezyny dac do kowala ale wg mnie to juz druciarstwo bedzie podniesie ci sie srodek ciezkosci co bedzie niebezpieczne na lukach no i amorki szybciej poleca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej nie zrobisz tegio.. mozesz sprezyny dac do kowala ale wg mnie to juz druciarstwo bedzie podniesie ci sie srodek ciezkosci co bedzie niebezpieczne na lukach no i amorki szybciej poleca

 

...zatem zamiast podnesienia poleciłbym Ci kupić nowe sprężyny, na pewno trochę pójdzie w górę od tego co jest teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...zatem zamiast podnesienia poleciłbym Ci kupić nowe sprężyny, na pewno trochę pójdzie w górę od tego co jest teraz

 

kurcze myślałem, że to będzie podobnie jak z obniżaniem :(

Trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny rozsadny kierunek to w dol hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyny rozsadny kierunek to w dol hehe

i na boki (ale to już odnośnie kół) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zejść w dół jakieś 1-2cm ...

Zastanawiam się czy będę potrzebował to narzędzie do ściągania sprężyn czy porostu da się skręcić gwint bez tego narzędzia ???

z góry dziękuj za pomoc Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kitcie supersporta? I co sądzicie o cenie za te zawieszenie, po przeliczeniu wyszło 853zł za nowe zawieszenie ze sklepu?

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

supersporta nie polecam...

 

planuje zejść w dół jakieś 1-2cm ...

Zastanawiam się czy będę potrzebował to narzędzie do ściągania sprężyn czy porostu da się skręcić gwint bez tego narzędzia ???

do gwintu nie stosuje sie zadnych sciagaczy bo ich nawet nei zalozysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuje zejść w dół jakieś 1-2cm ...

Zastanawiam się czy będę potrzebował to narzędzie do ściągania sprężyn czy porostu da się skręcić gwint bez tego narzędzia ???

z góry dziękuj za pomoc Arek

 

Jaki ściągacz?...Jest do tego klucz-kręcisz i masz-po to właśnie jest przecież gwint;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany , nie wtrącałem się , teraz muszę. Mam kw inoxx variant 1, na gwincie było jeszcze z 2-3 cm do zjechania a półoś już waliła o budę. U was też przy takiej odległości waliło ? Wyrzuciliście również te plastiki oddzielające komorę silnikową od nadkola ? bo mi półoś zjechała z jednej strony to elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki ściągacz?...Jest do tego klucz-kręcisz i masz-po to właśnie jest przecież gwint

no wiem wiem ze jest klucz do skręcania ale bałem się że mogę coś zepsuć ... no ale teraz będę czół się pewniej skręcając ten gwint :)dzięki panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych gwintach - Apex RDX, FK, Gmax, JOM?

 

Pozdrawiam

Arek

Edytowane przez aro555222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U was też przy takiej odległości waliło ? Wyrzuciliście również te plastiki oddzielające komorę silnikową od nadkola ?

nie wiem ile było ale plastiki same odpadły :D

 

no wiem wiem ze jest klucz do skręcania ale bałem się że mogę coś zepsuć ... no ale teraz będę czół się pewniej skręcając ten gwint dzięki panowie

nie zapomnij o zbieżności ;)

 

Co sądzicie o tych gwintach - Apex RDX, FK, Gmax, JOM?

co do FK to słyszałem same pozytywne opinie (nie występują takie problemy jak w przypadku TA czy MTS), sam zresztą planuję takowy zakupić do siebie przed wsadzeniem 19" (na obecnym boje się, że zrobie harakiri błotnikom) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jest FK AK niska polka i prawdizwe FK a to roznica ;) w koncu za cos sie daje te 3 tysie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tylko jest FK AK niska polka i prawdizwe FK

jaka jest między nimi różnica w charakterystyce pracy? po czym je rozróżnić wizualnie (w przypadku kupna używki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności