Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

witam. nabyłem paska 2.8 syncro kombi i chciałbym zmienic sprezyny na sportowe czy podejda z przednionapedówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aukcji masz sprężyny do sedana a potrzebujesz od kombi. nie lepiej kupić nowe np mtsy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogie sa ponad 700pln a tu za 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przód Ci podejdzie z tymi sprężynami ale tył na pewno siądzie bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic zeby sie wyrównało bo przód mam troszke wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz trochę nie rozumiem. chcesz kupić sprężyny obniżające żeby wyrównać auto czy je obniżyć dla wyglądu, bo masz 17"? ogólnie powinien Ci równo stać. jak nie równo stoi to coś jest z zawieszeniem i musisz to zdiagnozować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze przód jest delikatnie wyzej a zawiecha jest w porzadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy caly czas wspominaja o "seryjnych sportowych springach -20" wszystko fajnie - mam wlasnie taki plan, ale gdzie to kupic? wszedzie -30 i nizej a ja chetnie bym nabyl te -20 lub zamienil za -40 vogtlanda jak by ktos chetny;)

bylbym mocno wdzieczny za jakis link ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sprezyny przednie z 2.8 4 motion/syncro sa dłuzsze od zwykłych czy takie same??

Edytowane przez wypasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spotkał się może któryś z was z nowym zamiennikiem sprężyn 1BE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1be wychodzi dosyć drogo, a dalej efektu nie ma, ja polecam dla chcących delikatnego obniżenia i usztywnienia auta zestaw st- suspensions, caly kit, amorki i sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem pewien czy to gra warta 500 ojro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was ma pomysł jakiej firmy i do jakiego samochodu to sprężyna ? Widoczny jest tylko ten zmazany kod ? Ja się tam dopatrzyłem AU975 albo AU075. Podobne nr ma Weitec ale jego springi są zielone. Czy ma ktoś jakieś propozycje ?

attachment.php?attachmentid=127548&d=1422008185attachment.php?attachmentid=127549&d=1422008202

Edytowane przez piotr0488

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy probowal ktos moze wrzucic sprezyny -40mm od wersji z vr6ką do 1.8t? licze na obnizenie rzędu 25mm od serii? czy moj tok myslenia jest prawidlowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz sprężyny obniżające -40mm to zejdzie te -40mm ewentualnie minimalnie niżej. Masz na myśli chyba vr5 (2.3 pojemność) lub v6 (2.8 pojemność) nie ma vr6 w passacie B5 :dolamam. To że silnik masz lżejszy od dajmy na to vr5 to nagle on Ci się nie obniży tylko o 25mm...

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w drugą stronę i założyłem 1BE z 2.5tdi (-20mm) do swojego 1.9 (miałem 1BA) - wynik: auto poszło 10mm w górę! Teraz założyłem 1BE z 1.8T i dostałem -30mm czyli ostatecznie mam -20 od swojego oryginału, więc Twój tok myślenia jest prawidłowy bo jest spora różnica w wadze silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności