Skocz do zawartości
Gość tomekt69

"dżwięki" z MCD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekt69

Mam takie pytanie może troche durne, ale kupiłem passata B5 z nawigacją MCD fabryczne głośniki poszły od razu na szrot. Wymieniłem na inne raczej budżetowe ale nie totalna padlina. Włączyłęm sa wysokie tony (troche metaliczne) są średnie (całkiem ok) ale nie ma niskich (tzn są ale jakieś takie płaskie). Zdaję sobie sprawę z tego ze to co gra w MCD to żedne cuda ale chciałbym uniknąć bezsensownych prób dokładania wzmacniaczy subwooferów itp które mogą dać marny efekt. Słucham głównie rocka i nie lubię jak mi podskakuje klapa w samochodzie i brzęczą blachy. Prosze o podpowiedź (może jakieś sprawdzone niekoniecznie drogie instalacje) co zrobić żeby grało ładnie i niekoniecznie supergłośno. Czy ktoś mi może coś doradzić? w poprzednim aucie miałem odtwarzacz pioneera (oferta w dziale sprzedam) i głośniki średniej klasy grało ok bez zadnych wzmacniaczy i subwooferów teraz jestem zawiedziony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego bez wzmacka sie nie obejdzie, jak Ty chesz rozchulac glosniki z koncowki mocy radia kora mamoze 25W na wyjsciu (to max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekt69

A kto mówi że bez? :) Pytam tylko o jakąs rozsądną propozycję. chciałem tylko uniknąc takiego efektu ze cos sobie zamontuję i będę sobie wmawiał że jest swietnie a będzie do dupy. Zastanawiam się tylko na ile sygnał z tego źródła jest w stanie przekazać to co nagrano na płycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekt69

nie znam się na instalacjach car-audio więc jeżeli możesz mi cos podpowiedziec będę zobowiązany. Podpowiedz mi czy sam wzmacniacz (jakis sensowmy dwukanałowy) da pożadany efekt czy lepiej wsadzić coś innego z subwooferem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaję sobie sprawę z tego ze to co gra w MCD to żedne cuda ale chciałbym uniknąć bezsensownych prób dokładania wzmacniaczy subwooferów itp które mogą dać marny efekt.

 

no tak napisales

 

wzmacniacz potrafi poprawic nawet seryjnie montowane badziewie, aczkolwiek nie ukrywam ze jesli chcesz pozadna muzyczke w aucie to bez suba sie nie obejdzie, z czegos musisz wycisnac te najnizsze tony. Ja osobiscie takze nie lubie lupania w samochodzie dlatego tez zamontowalem sobie niewielkiego suba 20cm ktory znacznie poprawia dzwiek ale nie wali mi po siezeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekt69

dzieki to chciałem wiedziec. mam jeszcze jedną wątpliwośc. czy magik który wsadzał mi głośniki w drzwi nie podpiął jednego odwrotnie ale wtedy kiepskie były by też tony średnie.chyba że sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki to chciałem wiedziec. mam jeszcze jedną wątpliwośc. czy magik który wsadzał mi głośniki w drzwi nie podpiął jednego odwrotnie ale wtedy kiepskie były by też tony średnie.chyba że sie myle

Raczej się mylisz, wyraźnie to słychać tylko na niskich częstotliwościach.

Jeżeli jeden głośnik jest podpięty odwrotnie to wyciszenie go w radiu powinno poprawić dźwięk z pozostałych głośników .

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności