Skocz do zawartości
Osiah

Co wygłuszać w drzwiach B5?

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sobie nieco zmodyfikować audio w samochodzie. Dokupić wzmacniacz, wymienić kable i wytłumić drzwi.

Czy konieczne jest wygłuszanie całych drzwi w środku? tzn demontować szybę, wyklejać w środku a potem wyklejać blachę?

Czy wystarczy jak wykleję dokładnie blachę i ewentualnie wykleję miejsce za głośnikiem.

Duża będzie różnica miedzy jedną a drugą wersją??

 

Sprzęt nie jest pro - raczej wersja budżetowa, a zastanawiam się czy warto robić sobie dodatkowe koszty i robotę za minimalny efekt.

 

Czy jeśli wyklejałbym tylko blachę to jest sens wyklejać miejsce za głośnikiem jakimś materiałem rozpraszającym?? (dynamat ma takie podkładki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz samą blachę (tą odkręcaną od drzwi) wygłuszać, wyklejać czy jak to zwał... to ja bym sobie nawet du.y nie zawracał, albo wygłuszać całe drzwi albo wcale

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

kolego nie ma sie czego obawiać ;)

z demontażem blachy nie ma żadnych problemów, trzeba tylko wcześniej wyciągnąć szybkę żeby zaczepów nie połamać - ale to tez jest pestka, opis znajdziesz na forum

najlepszy efekt to oczywiście naklejenie mat na wszystko (blacha zew.,wew, i plastik) - tylko ze wtedy przybywa parę kilo, ja wygłuszałem tylko sama blachę zewnętrzną (za głośnikami)

 

ale teraz cie trochę zmartwię wygłoszenie drzwi i najlepsze glosniki nic nie pomoze bez porządnego subwoofera, podkreślam pozadnego - nie mysl nawet o tubach na allegro

ja kupilem aktywnego tonsila - nie jest to moze highend ale gra przyzwoicie i ma dwie zalety - łatwo sie demontuje i ma schowane głośniki,

aaa i ciągnie na zasilaniu z gniazd zapalniczek z bagażnika

jak znajde fotke to wkleje

 

EDIT

tosil

http://www.skleptonsil.pl/go/_info/?id=697

 

 

Pozdro

vanBulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz samą blachę (tą odkręcaną od drzwi) wygłuszać, wyklejać czy jak to zwał... to ja bym sobie nawet du.y nie zawracał, albo wygłuszać całe drzwi albo wcale

pozdr

 

Ja nie powiedziałem że chce - pytam tylko czy jest/może być aż tak duża różnica. Dawno temu gdzieś na forach wyczytałem, że już samo oklejenie blachy dużo daje - chce to zweryfikować (mam wrażenie że na tym forum kiedyś ktoś wyklejał właśnie samą blachę i plastikowy boczek). Mam cały czas na uwadze, że sprzęt nie jest z górnej półki a ja dużo słucham mp3jek - choć staram się mieć jak najlepszej jakości to jednak jakość jest daleka od prawdziwego audio. Zresztą do tego nie dążę i nie chce walczyć o każdy decybel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej

 

kolego nie ma sie czego obawiać ;)

z demontażem blachy nie ma żadnych problemów, trzeba tylko wcześniej wyciągnąć szybkę żeby zaczepów nie połamać - ale to tez jest pestka,.....

 

Nie, demontażu się nie boję - tylko mam świadomość klasy sprzętu i nie chce się narobić i kasy wydawać po to żeby uzyskać dodatkowy efekt ledwie słyszalny dla wprawnego ucha.

 

Sub'a nie będzie wcale (w pierwszej wersji miał być JL)- powód jest prosty 1xRCA i cztery głośniki (czyli będzie rozgałęziacz stosowany) - wiem że dużo daje - ale i miejsce zajmuje (a jest mi potrzebne) i musiałbym wymienić radio (nie chce tylko przodów)

Radia wymieniać nie chce (fajna Alpinka), głośników (Herz'a) też nie - tylko kable i wzmacniacz (u-Dimension - trochę nad wyrost, ale nie będę go sprzedawał z samochodem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

tak jak napisałem, przerabiałem juz to

na początku tylne drzwi - wywaliłem plastikowe dystanse i dalem mdf

potem poszlo na przednie - ktoś poradził mi zeby nie demontowac przednich 13-tek bo mocowanie jest dobre i na dodatek trzeba rozwalic oryginalne okablowanie - gdzies nawet przeczytalem ze teraz trendy sa wlasnie mocowania glosnikow na blache (mocna blache)

wiec zabralem sie za wygluszanie - efekt na pewno jest - puknij sobie teraz w drzwi z zewnatrz, z matami jest juz inaczej, blacha robi sie masywniejsza

blacha wewnetrzna jest profilowana i sztywniejsza, dodatkowo mocowana na chyba 8 srubach

boczek - tutaj chodzi glownie o wyeliminowanie skrzypienia, boczki są łączone z kilku części plastikowych i wszystko ladnie skrzypi i daje czasami rezonans to irytujące

aaa jak będziesz zabieral sie za maty to proponuje poczekac do upalow

porządnie nagrzana blacha drzwi i maty do gwarancja sukcesu w zimie to raczej nie radze sie zabierac za maty

powiem tak maty - skok jakies 20% jakosci

woofer - skok 60%,

z wooferem mozesz spuścić bassy z głośników, ktore wtedy juz nie daja po drzwiach

 

Pozdro

vanBulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale wyklejałeś matami w środku raz a potem drugi raz tą aluminiową blachę - czy tylko w środku?

- dużo tych mat na jedne drzwi potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok, ale wyklejałeś matami w środku raz a potem drugi raz tą aluminiową blachę - czy tylko w środku?

- dużo tych mat na jedne drzwi potrzeba?

 

dałem tylko na zewnątrz tak jak na fotce, chciałem potem dac na boczki ale jak kupiłem woofera to stwierdziłem ze nie ma sensu

z tego co pamiętam to poszło 8 mat (kupiłem 4 podzielone)

 

pozrd

vanBulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności