Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Ale nie piszcie, że na allegro są podróby czy rozlewane we własnym zakresie z beczek, bo to jest śmieszne...

 

To sa tylko moje domysly ,konkretu na to nie mam a i mechanizmu tlumaczacego roznice cen nie odkrylem . Nikogo nie wymienialem ze sprzedajacych po pseudonimie bo nie mam dowodow i powodow . Wybralem ten olej vw G 052 195 M4 5w30 longlife III normy 504-507 z ASO za wiecej niz Castrole na allegro a mniej niz za Castrole z ASO . Oto moje rozwiazanie na wszystkie watpliwosci co do olei z allegro i kosmiczne ceny ASO. Nikogo nie zmuszam , wszyscy mamy wolna reke podejmujac decyzje .

 

Zgadzam sie ze wszyscy musza zarobic ,tylko ile ten Niemiec zarobi jak Polak sprzeda 1L za 30Pln to tez jest smieszne . Nie ma dowodow ze wszyscy bez wyjatku sa uczciwi z olejami na allegro.

 

Ale tak jak pisales "Każdy leje co mu się podoba i nikt nikogo nie zmusza"

 

Temat rzeka .

 

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam paska 1.9 tdi silnik bkc ostatnio lałem olej liqid moly 5w30 long life po zrobieniu ok 6 tys km musiałem zrobic dolewke okolo 0,6 l pasek ma przelatane ok 200 tys.km pytanie czy nie lepiej zalac teraz 5w-40 który spełnia norme 505.01-506.01? np castrol edge 5w-40 turbodiesel? czy mam lac olej z oznaczeniami 507.00?? jak sprawdzic czy filtr mam czasteczek stałych??

Edytowane przez roman43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

a jakie masz oznaczenie silnika? BKC - nie ma filtra. Sa jeszcze oznaczenia BLS, BXE.

Ja uzywam Mobil ESP 5W30 dla TDI 1,9 bez czasteczek stalych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bkc tez patrzylem ten olej mobil 1esp 5w30 mysle ze dobry olej no i cena tez dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, bez obaw możesz lać do swojego passka olej, jaki sobie wybierzesz, aby tylko spełniał normę 505.01, 506.01 lub 507.00 :fajny

Szczegółowo rozpatrując to przy servisach typu LongLife stosuje się 506.01 lub 507.00, a przy standardowych servisach odpowiednio 505.01 lub 507.00; oczywiście mowa tu o autach bez DPF-u (z DPF-em tylko 507.00).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wczesniej wlalem liqid moly 5w30 long life 4200 i tak zaczelem sobie czytac o olejach a w koncu sie zakrecilem i juz sam zgupialem czy 5w30 czy 5w40 ale zostane przy 5w30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o każdego 4 cylindrowego diesla to norma 507 00 chyba, że wcześniej był lany 505 01 to należy kontynuować na 505 01 gdyż 507 00 nie zastępuje 505 01, a jeśli chodzi o benzyny to teraz wszystkie mają lane 504 00. Oleje które spełniają te normy to np. Castrol LongLife III lub Shell Ultra VX 5w30. Więcej o normach VW znajdziesz na moim blogu http://dcvw.blogspot.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego leje 5W30 Mobil ESP - mam filtr czastek stałych

198 tyś na blacie. zmieniam co 20 tyś na razie nie widze zeby łykał, jak już to moze 1 litr na 20 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja kupilem dzis mobil super 3000 5w-30 xe.

oznaczenie silnika bkc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dziś byłem u przedstawiciela Mobil - polecił mi do Paska 1,9 z DPF właśnie ten olej 4 litry 156 zł. Na 100% oryginał - czytałem powyżej , że jedni polecają Castrola SLX , inni Motula. Czeka mnie niedługo wymiana i prosiłbym o porady - jaki najlepiej - samochód sprowadzony z Niemiec - wszędzie naklejki Castrol - wymiana przy 120 tkm ale nie wiem czy był Long czy zwykły. Ja zawsze leję pełny syntetyk i wymiana co 15 tkm. Więc co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moze taki oryginalny vw G 052 195 M4 5w30 longlife III normy 504-507.Pewne pochodzenie i opakowanie , wystepuje w opakowaniach 1L i 5L .Kupilem 5L za 233pln z fa ASO Stalowa Wola.

 

Pisalem tu o tym wczesniej.

Wymiana co 10-15 tys.km.

STA66367.JPG

 

STA66368.JPG

 

STA66360.JPG

 

STA66357.JPG

 

STA66353.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka firma robila ten olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ciekawe jaka firma robila ten olej?

 

Pytalem ale nikt w ASO nie wie.

Moze Castrol skoro zalecaja ,ale Pentosin tez dla nich robi podobno . Na 100 % nie wiem.

Wiem tyle norme z opisu napewno ma , robiony w DE , ASO sciagaja to od kulczyka z Poznania ,napewno nikt tam nie zagladal do srodka po drodze z DE . Opakowanie pewnie zamkniete i oryginalnie , a tak olej jak olej. Ale cenowo tanszy od tych Castroli, Mobili z naszych ASO . Na allegro oczywiscie sa o polowe tansze z ta norma , ale nie przekonam sie do nich , za tanie i mi smierdza podrabianiem. A nie bede sie zastanawial kto na allegro jest uczciwy , bo to niewykonalne . Poprostu smieszne ceny tam maja , 30pln za 1L . Zakonczylem juz temat olei z allegro , walkowalem i walkowalem temat i wnioskow zero, nadal watpliwosci . Mam ten olej i basta , narazie pierwsza wymiana byla na ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dalem w sklepie w detalu 32 za litr edge 5w30 za 4 l wyszlo 128 i filtr mana 21 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie na temat mobil super 3000 5w 30xe

 

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

 

ma pytanko czy ktos mi powie czy ma filtr czasteczek

vin wvwzzz3cz6e151602 silnik bkc 1.9tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma pytanko czy ktos mi powie czy ma filtr czasteczek

vin wvwzzz3cz6e151602 silnik bkc 1.9tdi

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moge wlac mobila super 3000 5w 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moge wlac mobila super 3000 5w 30

Do Twojego silnika możesz lać oleje spełniające specyfikację 505.01, 506.01 i 507.00 jeżeli ten Mobli spełnia to możesz bez obaw go stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem olej i ma 505.01. wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z olejami jak ktos napisał temat rzeka,ale najważniejsze by wogóle wymieniać bo znam takich co uważają że nie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności