Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

O Castrolu złego też nie mogę powiedzieć. Jak kupiłem autko to zalany był właśnie takim Castrolem. Zrobiłem ponad 6 tys km do zmiany na Motula i też nic nie ubyło.

Jakoś tak mi Motul utkwił w głowie jak miałem Opla (zamiana z oleju GM na Motula to była duża różnica).

W międzyczasie Motul Specyfic 507.00 został zalany do ojca Caddy 1.9TDI z DPF i brata Tourana 2.0TDI PD z DPF. Przedtem oba jeździły na Castrolu i ja żadnej różnicy nie zauważyłem. Brat natomiast twierdzi, że silnik Tourana lepiej (ciszej) zaczął pracować, ale według mnie po prostu mu się wydaje :)

Ja po prostu radzę częściej wymieniać olej (max co 15tys) o dobrych parametrach, a marka to już sprawa drugorzędna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy castrola już nie użyję. Pierwsze B5 kupiłem na castrolu. Przesiadając się na motula zrobiłem płukanie silnika. Wylatywały skrzepy w aso byli bardzooo zdziwieni czemu.

 

Wśród tunerów owego czasu chodziło że w autach zwłaszcza po programach lejemy Motula, gdyż na castrolu to może frytki smażyć. Ale to tylko zasłyszana opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

castrol wcale nie jest zły tylko problem w tym że ten olej jest bardzo podrabiany dlatego można często kupić niby castrol wiem coś o tym bo pracuje w br.motor.i dostaliśmy od castrola takie informacje osobiście do swojego paska wlewam shella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nigdy castrola już nie użyję. Pierwsze B5 kupiłem na castrolu. Przesiadając się na motula zrobiłem płukanie silnika. Wylatywały skrzepy w aso byli bardzooo zdziwieni czemu.

 

Wśród tunerów owego czasu chodziło że w autach zwłaszcza po programach lejemy Motula, gdyż na castrolu to może frytki smażyć. Ale to tylko zasłyszana opinia ;)

 

Fajnie, że żyjemy w wolnym kraju, uff. Każdy leje do auta co chce ( nie tylko "Motula"). Pisałem, że to olej, który lepiej spisuje się w silnikach intensywnie eksploatowanych, wysilonych, tuningowanych itp. U mnie sprawdza się "seria" (Castrol) i innego na razie nie chcę. Nie wiem gdzie i od kogo kupowałeś swojego pierwszego B5. Może nikt o niego nie dbał, może był "po złotówie" - nie wiem. W każdym razie jak napisałem każdy wlewa co chce. Nie twierdzę, że motul jest zły, ale po prostu go teraz nie chcę.

 

---------- Dodano o 22:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:42 ----------

 

castrol wcale nie jest zły tylko problem w tym że ten olej jest bardzo podrabiany dlatego można często kupić niby castrol wiem coś o tym bo pracuje w br.motor.i dostaliśmy od castrola takie informacje osobiście do swojego paska wlewam shella

 

Tak się składa, że też pracuję w branży motoryzacyjnej. Zrobienie "wałka" na oleju nie jest trudnym wyczynem i to z każdą marką nie tylko z Castrolem. Ostatnie mówili, że strasznie podrabiają Mobil 1.

Przecież tak naprawdę cała ta dyskusja jest bezprzedmiotowa. Najważniejsze aby wogule zmieniać oliwę w przewidzianym przez producenta samochodu czasie/przebiegu oraz aby olej spełniał parametry dla danego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie i od kogo kupowałeś swojego pierwszego B5

 

Auto polski salon serwisowany w aso i olej lany w ASO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zdj%25C4%2599cie-25.JPG

 

Kupowałem ostatnio 1L zwykłego EDGE 5W-30 na stacji BP i pod oznaczeniem pojemności 1L(e) były dwa rzędy numerów. Tu jest jeden, tak samo jeden rząd był jak kupowałem w Cobrizo 4x 1L Proffesionala (z logiem audi). Ktoś to może sprawdzić co powinno być na etykiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie dotyczące oznaczenia na opakowaniu Castrola. Panowie dziś wyslę zapytanie do centrali BP. Jak uzyskam info to sie podzielę.

Sklep w którym kupuje olej ma certyfikat oficjalnego dystrybutora BP ( to nie Cabrizo ). Przedemną odbierał towar pracownik jednego z dużych dealerów VW. Brał 2 kartony w opakowaniach 1 litrowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o sklepie na ul. Kiermaszowej 8a? (tam kupowałem 4x 1L Proffesionala, chyba wtedy cobrizo miało ten adres).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedemną odbierał towar pracownik jednego z dużych dealerów VW

 

Chyba na własny użytek kolego. Bo nie wciśniesz mi że do punktu ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba na własny użytek kolego. Bo nie wciśniesz mi że do punktu ASO.

 

Kolego, nie wiem po co mu były 2 pudła Castrola. Może mu szef kazał wlać do Wisły. Byłem widziałem. To mnie zreszta nie interesuje.

 

---------- Dodano o 12:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:27 ----------

 

Piszesz o sklepie na ul. Kiermaszowej 8a? (tam kupowałem 4x 1L Proffesionala, chyba wtedy cobrizo miało ten adres).

 

Tej firmy na wymienionej przez ciebie ulicy już nie ma. Ponoć sie przenieśli. Ja sie zaopatruje na starym Mokotowie. Sklep stacjonarny. Sprzedają praktycznie wszystkie oleje - nawet Motul Specific mają w bańkach 1 i 5 litrów :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakończenie tej czczej dyskusji. Nic nowego do tematu nie wnosi i jest to typowy OT i bicie pianki. Uszanowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mu szef kazał wlać do Wisły

 

Najwidoczniej bo nie do dystrybucji w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwidoczniej bo nie do dystrybucji w aso.

jak by miał kupić w ASO to by zapłacił nawet po zniżce pracowniczej od choelry kasy. W ASo litr kosztuje ok 100 zł a w zwykłym sklepiem ok 30-40 zł, to ja się nie dziwie że pracownik na fuchy kupuje w zwykłym sklepie. A klientowi wciśnie, że olej prosto z ASO i ma Pan po mojej zniżce za 80 zł za litr:P niestety taka szara rzeczywistość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości Weso do Jarka do Szczecina zadzwoniłem. Nie ma mowy o takim zaopatrywaniu ASO. Pewnie jest jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwidoczniej bo nie do dystrybucji w aso.

 

A tego nigdy nie wiadomo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tego nigdy nie wiadomo

 

Piszać w poście wyżej imię Jarek miałem na uwadzę bardzo dobrego kolegę który od x lat pracuje w ASO w Szczecinie :) Więc tu wiadomo. Chyba że aso kręci lewiznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, musze wymienić olej, mam paska B6 z silnikiem 1,9TDI z przebiegem 100.000(oryginalnym zaznaczam) :)

czy wg Was ten olejek będzie git?

http://allegro.pl/olej-castrol-edge-fst-5w30-longlife-4l-poznan-i3519369375.html

 

i przy okazji mam jeszcze pytanie: Ile w ogóle wchodzi oleju do silnika? 4 l starczy? Zeby nic nie zabrakło czasem przy zmianie? Ile powinno wejść wg fabryki?

Edytowane przez tomi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lektura tego wątku nie dała ci odpowiedzi?? Trzeba to napisać po raz enty ?? I masz na forum pewne źródła. Olej allegro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A lektura tego wątku nie dała ci odpowiedzi?? Trzeba to napisać po raz enty ?? I masz na forum pewne źródła. Olej allegro !

 

spodziewałem sie takiej odpowiedzi bo gdzieś wyczytałem że nie radzicie z allegro, chociaż ja jeszcze nigdy się nie naciąłem, a będę wdzięczny jak napisałbyś mi link gdzie można kupić bez obawy że nie będzie to podróba, wiem... zaraz ktoś napisze że mam sobie poszukać, ale naprawde nie mam tyle czasu żeby przeczytać od dechy do dechy 53 strony postów... Więc jeszcze raz proszę o linka ewentualnego to pewnej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności