Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moze ktos podpowiedziec w jaki najszybszy sposob wymienic zewnetrzny przegub bo na lewym mam luzy zauwazylem ze prawa poloska jest o wiele grubsza od lewej czy ta grubsza to wzmacniana, oryginalna,a moze juz wymieniana??

Najszybciej wymienią Ci w warsztacie, zwłaszcza jak będziesz miał swoje części. Jeden warunek. Muszą być właściwe. Gdzieś tu na forum czytałem, że przykręcenie tych wszystkich "zabawek" musi odbywać się za pomocą klucza dynamometrycznego. W mojej maszynie wczoraj mechanik przykręcał wszystko kluczem pneumatycznym, w którym MOMENT też chyba się ustawia.

Co do lewej półośki, to u mnie lewa też jest grubsza. Myślę, że to dlatego, iż jest dużo dłuższa od prawej i ma "strukturę" rurki. Prawa jest chyba z pręta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos607

witek_rz chyba chciales napisac ze lewa jest ciesza chyba ze mowisz tak jak patrzysz od przodu samochodu. na pewno u mechanika bedzie szybko ale tez kosztowniej i lubie grzebac przy moim pasku, klucz dynamometryczny mam pytam tylko czy musze zdejmowac kolo tarcze itp czy da sie to zdroboc bez odkrecania polowy samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz nakretke na przegubie (dużo siły i wielki klucz), zdejmujesz koło, odpinasz sworzeń od wahacza (3 sruby), odchylasz całą piaste do siebie żeby z niej przegub wyszedł i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

witek mi zazwyczaj dawali i wszystko było dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos607

oki dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności