Skocz do zawartości
Gość zamiet

Zarówki licznika w b3 - jak się dostać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zamiet

Przepaliła mi się lewa żarówka podświetlenia licznika. Podrzućcie mi proszę koledzy linka, lub poradźcie jak się do niej dostać. A może by przy okazji wymienić pozostałe na jakić kolorrek (blue)? Co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otwierasz klape silnika , ciagniesz za linke napedu licznika przy podszybiu i blokujesz za tą blaszke w pozycji "wyciągnieta" .

Odkrecasz dwa wkrety mocujące obudowe licznika , i ciągnąc ja do siebie ( na dole mocowana jest na zatrzaski ) wyjmujesz ją . Po wyjeciu wdzisz dwa wkrety po bokach licznika mocujace go . Odkrecasz i mozesz wyjmowac licznik odchylając go , odpinając kostkę i dla wygody odlączając ten biały plastki sluzący do nakierowania linki predkosciomierza na swoje miejsce ( wystarczy go obrócic) . Jak odepniesz ten plastik to licznik bez problemu wychodzi pomiedzy ramionami kierownicy .

Zeby sie dostac do samych zarowek znow dwa wkrety po bokach , zdejmujesz szybe i dalej to juz wszystko widac ;)

Zarowki podswietlajace od gory jest trzy .

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiet

Dziękuję Pięknie za tak szybką i szczegółową radę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyciągać wcale licznika i męczyć sie z linką przy jego wkładaniu. Do wymiany żarówki nie jest to potrzebne, pisałem o tym w tym temacie dla b4 w b3 jest tak samo http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=19629

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też chciałem w b3 wyjąć licznik. Zdemontowałem kratki i półkę przed licznikiem. Wykręciłem 2 śruby mocujące licznik. Dalej nie mogę wyciągnąć, nie wiem co go jeszcze trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Też chciałem w b3 wyjąć licznik. Zdemontowałem kratki i półkę przed licznikiem. Wykręciłem 2 śruby mocujące licznik. Dalej nie mogę wyciągnąć, nie wiem co go jeszcze trzyma.

 

Marsal ;

 

Linka prędkościomierza- odkręć z tyłu licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linkę prędkościomierza to odłączyć pod maską - na podszybiu?? Jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Linkę prędkościomierza to odłączyć pod maską - na podszybiu?? Jak?

 

Marsal ;

 

Są dwie możliwości : albo z tyłu licznika - trudniej ale można lub odkręcić nakrętkę linki przy skrzyni.Powodzenia.;)

 

b3linkaprdkocua4.th.pngb3licznikuf2.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka prędkościomierza jest na wcisk, nawet jak jest wersja przykręcana (nie wiem nic o tym) to linka ma tyle zapasu że licznik powinien się ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej gdzie w b4 1,9 tdi znajduje się gniazdo serwisowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o OBD ?

VW Passat od 1993 do 1996 po prawej stronie kierownicy, za stacyjką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka powinna sama wypychac licznik.. tak jest u mnie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności