Skocz do zawartości
Gość szczepko

Rozmowy na tematy różne - bez pytań technicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Michał, zdrowy rośnij! I nie wdawaj się w kłótnie z eltomem

Hahaha musisz się do tego przyzwyczaić:kumple:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunek mogę dorzucić foty mojego jak chcesz obadać temat. Robione w tym samym punkcie, tyle że u mnie masz 5 szyb za 270 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Dzisiaj jakiś baran goferem w***** mi się w przednie lewe koło, pękł tylko kołpak. Jednakże zapaliły się kontrolki od ESP oraz ABS i kierownica przestawiła się o 1/4 obrotu w lewo. Podczas jazdy czuć że owe lewe koło leci innym torem jazdy niż prawe. Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś sugestie ?

 

To znak "z góry" :haha Przed podejmowaniem "pewnych kroków :P

 

A nawiązując do tematu - czujnik ABSu zapewne do wymiany. Co do kiery - nie wiadomo, czy to maglownica dostała, czy wygięła się zwrotnica.

 

 

 

A ja dzisiaj - po 6 latach jazdy - naprawiłem całkowicie system poduszek bezpieczeństwa i już nie wkur.....a mnie świecąca czerwona kontrolka AirBagów:hurra:

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, zdrowy rośnij! I nie wdawaj się w kłótnie z eltomem :P

 

Zdrowia, szczęścia pomarańczy niech Ci goła baba tańczy...

Życze Ci kolego miły by dziewczyny Ci się sniły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc pytanko w ostatnich dniach miałem powódź w aucie i na chwile obecną nie mogę wykasować błędu zdiagnozowanego jako czujnik uderzeniowy. Teraz moje pytanie czy to może być że kable są przemoknięte czy ten czujnik się uszkodził? Czekam na wasz odzew może ktoś już miał taki kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wasz odzew może ktoś już miał taki kłopot.

 

No to kolego masz niezły problem :dobani: Zalało ci czujnik, który jest pod tapicerka pod siedzeniem kierowcy. Jeśli tylko jest wilgotna kostka i da sie to wysuszyć - to spoko. Ale mniemam, ze woda tam od dłuższego czasu ci się zbierała i wtedy nawet kontakt spray nie pomoże, bo nie będzie ci łapało styku. A że masz furę z 1997, to powodzenia życzę w szukaniu nowego a raczej używanego czujnika, bo na Allegro jest jeden za 300 zł - używka oczywiscie. Ja trafiłem za 150 zł używkę i dziś właśnie miałem ją montowaną :D

Z modeli o 1998 w górę - czujnik nie pasuje.

 

A wygląda tak i musi mieć dokładnie ten sam numer: widzę, że ten gość, co od niego kupowałem - ma jeszcze parę tych czujników:

 

Czujnik zderzeń bocznych --- klik

 

Tak więc sprawdzaj szybko, czy da sie coś zrobic z czujnikiem, bo jeśli NIE, to ten z linku za 150 zeta, to mega okazja. Na szrocie - rzecz niemożliwa do zdobycia.

 

 

========================================================

 

 

No i korzystajac z okazji... :hyhy:

 

eltom & Grinch :zdrowko: (juz wiem skad te niesnaski :lol3 Ten sam dzień i miesiąc "wyklucia" :lol3)

 

 

:urodziny: WSZYSTKIEGO NAJLEPSIEJSZEGO :urodziny::zdrowko:

 

beztytuuroe.jpg

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie woda stała tylko niecaly dzionek. Rozebralem cale autko az do blachy i wysuszylem je dwa 3 dni sie suszylo ale jak mówisz cięzki to temat do zdobycia to się pokuszę o kupno tego czujnika najwyżej poleży w domu na czarną godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak mówisz cięzki to temat do zdobycia to się pokuszę o kupno tego czujnika

 

Samo suszenie poprzez podniesienie tapicerki podłogowej - nic nie da. Dzis właśnie z tym byłem u elektryka i se pogadałem z nim na ten temat przy okazji. I jak są zaśniedziałe styki, to nic nie pomoże i jeżeli czujnik będzie nadal sprawny, to lutuje się przewody bezpośrednio do blaszek w czujniku - oczywiscie w miejscu, gdzie powinna wchodzić wtyczka. Ale jeśli czujnik jest walnięty, to tylko wymiana. Ja szukałem ponad miesiąc i tak jak pisałem - na Alegr4o był TYLKO jeden i to za 300 zeta. Od około dwóch tygodni są te czujniki po 150 zeta i jest to na serio niezła okazja :D

Zreszta... zadzwoń na obojetnie jaki szrot i powiedz czego szukasz i do jakiego modelu, to ci gość od razu powie - niemożliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko właśnie jade sprawdzic pod miernik jak tam z oprem do elektryka i się zobaczy co w trawie piszczy a co do zasniedzialych wtyczek to nie sa bo sprawdzilem sa git majonez dobra lece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wiesz jak sprawdzić czy czujnik jest walniety. Powiem że go dziś wykreciłem i ze środka polecialy kropleki wody i te blaszki w czujniku sa lekko zasniedziale co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blaszki w czujniku sa lekko zasniedziale co robić?

 

Czyli tak - jak mówiłem :D Skoro dziś to "przerabiałem" ze znajomym elektrykiem, to na świeżo pamietam - co mówił. A gośc się zna na 100%, bo wcześniej w ASO VW pracował i też do niego jeździłem.

Skoro blaszki są zaśniedziałe, to tak samo wtyczka jest do Du...py. Żaden środek w sprayu nie pomoże. Czujnik sprawdzisz tylko w ten sposób, ze po prostu - albo wyświetla błąd czujnika- albo nie. Jeśli go pokazuje, to czujnik do wymiany. Wtyczka tez :fajny. Jak zamawiałem czujnik, to poprosiłem o wtyczkę do niego z kawałkiem przewodu. I dziś - po 6latach świecenia kontrolki - mam problem rozwiązany :D Wcześniej jakoś nie miałem chęci, by to naprawić :D

 

ps: i w kwestii zaśniedziałych styków, to w takim razie woda była już tam wcześniej niż myślisz...

Ja u siebie od razu po montażu, kazałem wtyczkę i wejście do czujnika - opierniczyć wkoło silikonem wodoodpornym :D

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ten elektryk to Pan Daniel Obiała z Inowrocławia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby ten elektryk to Pan Daniel Obiała z Inowrocławia?

 

Hehehe :ok: No :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go znam wymieniał mi wiązkę elektryczną w skodzinie. Gość godny polecenia. Skoro on tak się wypowiedział to kupie od gostka ten czujnik. Znalazłem w Wielkiej Brytani firmę która handluje częsciami do VW i mają ten czujnik za 20 funciaków napisałem do nich jaki transport do Polski będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość godny polecenia. Skoro on tak się wypowiedział to kupie od gostka ten czujnik.

 

No nawet nie będę tego kwestionował :D Elektryk godny polecenia:super: Ma wiedzę :ok: Jeśli mówi, że jest tak i tak - tzn, że tak na serio jest. I tego czujnika nie da sie oszukać żadnym rezystorem. Ani go naprawić.

 

Jest sens zza granicy to ciągnąć? Policz po kursie funta, dodaj za przesyłkę, to wyjdzie to samo co tu na miejscu :fajny

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten czujnik przyszedł do Ciebie miał wszystkie te same oznaczenia bo nie wiem jakie trzeba mieć zgodne? I po zamontowaniu tego używanego czyt. nowego nie zalanego tylko muszę na kompa jechać by skasować błędy a i jak długo czekałeś na przesyłkę. I to prawda, że masz gwarancje na 6 miechów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten czujnik przyszedł do Ciebie miał wszystkie te same oznaczenia bo nie wiem jakie trzeba mieć zgodne? I po zamontowaniu tego używanego czyt. nowego nie zalanego tylko muszę na kompa jechać by skasować błędy a i jak długo czekałeś na przesyłkę. I to prawda, że masz gwarancje na 6 miechów

 

Ma miec identyczny numer jak ten ze zdjęcia - 3B0 959 643. I tyle :D Reszta może się trochę różnić - np: ten numer małą czcionką poniżej. Po zamontowaniu nowego, trzeba kompem skasować błąd - sam nie zniknie. Przesyłka? No 2-3 dni i był na miejscu. A co do gwarancji, to skoro działa, to już działać będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kogoś w Chełmnie kto mógłby obejrzeć dla mnie to W 124?

Nie chodzi mi o jakieś szczegółowe oględziny na warsztacie, raczej jak to wygląda na żywo i czy warto się fatygować z Gdyni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podskocze i obczaje go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności