Skocz do zawartości
Gość pbrachuu

Kontrola trakcji- zaświeca sie bez potrzeby

Rekomendowane odpowiedzi

cze..

nie chcę się mądrzyć ale może wystarczy docisnąć czujnik na przegubie, bo może się poluzował i przy delikatnych skrętach pobiera złe dane i załącza się ESP

 

a gdzie konkretniej znaleźć ten czujnik bo mi (nie zawsze przy delikatnym skręcie w prawo) czasami włącza się ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze..

skręć koła w prawo lub w lewo na max-a, i wciśnij się pod samochód od przodu i jak jest przegub przy kole to od czoła jest taki mały (wielkości 5 złotych) okrągły czujnik, dociśnij go małym młoteczkiem (z wyczuciem)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cze..

skręć koła w prawo lub w lewo na max-a, i wciśnij się pod samochód od przodu i jak jest przegub przy kole to od czoła jest taki mały (wielkości 5 złotych) okrągły czujnik, dociśnij go małym młoteczkiem (z wyczuciem)

 

pzdr

 

dzięki za podpowiedź, będę musiał to sprawdzić

czy przy obu przegubach są czujniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekkarcz

Witaam serdecznie posiadam passata 1.9tdi 130 km 2002 i mianowicie od jakiegoś czasu na desce rozdzielczej pojawia sie kontrolka kontroli trakcji . I właśnie od tego czasu dzieja sie różne rzeczy tzn. przy gwałtownym hamowaniu czuję jakby coś urywało się pod silnikiem no i oczywiście rzuca samochodem jakbym jeździł po krawężniku i dla tego jak się swieci ta lampka staram sie jeździć wolno bo boję się czy nie spowoduje wypadku . A i powiem że wymieniłem nowe klocki oraz z dwóch stron przegub . A właśnie po wymianie przegubu ta kontrolka nie świeciła sie oraz przy odpalaniu samochodu i włączeniu 1 biegu samochód normalnie się zachowywał ( nie trząsł przy ruszaniu oraz kontrolka temperatury nie zawieszała się (był taki obiaw że nie pokazywał temperatury) a właśnie wczoraj jadąc z córką samochodem przy hamowaniu znowu załączyła się kontrolka i znowu przy ruszaniu nie zawsze ale samochód zachowuje się jak by miał dr drgawki ( to jest ocywiście przy ruszaniu jakjest samochód zimny) .I dalej już nie wiem co robić z tym problemem .Proszę o pomoc . Z góry dziękuję Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was,u nie też jest problem z włączającym się kontrolką ESP i odłącza mi jednego wtryska i to nie zawsze tego samego,a na dodatek nie działa też ESP. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu problem znika i jak jeden powyżej 80 km czy 2000 obr/min to kontrolka znowu się zaświeca. Wtryski były sprawdzane, wiązka przewodów jest nowa i ciasno siedzi na stykach ,a na kompie tylko błąd wtryskiwaczy 1.2.3 lub 4-tego,nie wiem co z tym zrobić. Ktoś może podpowiedzieć od czego zacząć, coś sprawdzić? Z góry dzięki (silnik 1.9 dti 130km awx)

 

Edytowane przez lukosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka mi się zapala nawet jak się nie ślizgam na podłożu. Jest to niebezpieczne zjawisko. Czasem coś mi przyhamowuje pojazd i charczy. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ruslan napisał:

Kontrolka mi się zapala nawet jak się nie ślizgam na podłożu. Jest to niebezpieczne zjawisko. Czasem coś mi przyhamowuje pojazd i charczy. Co jest grane?

pewnie nie wiele pomogę ale ja gdy jeździłem na felgach stalówkach i miałem mało powietrza to przy prędkości około 50-60 wchodząc w jakiś większy łuk też pokazywała mi sie kontrolka i automatycznie samochód mi przyhamowywał..no ale tak jak napisałem wcześniej to było spowodowane małą ilością powietrza w kole... teraz ogólnie mam aluminiowe felgi i nie zdarzyło mi sie żeby wyskoczyła kontrolka trakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności