Skocz do zawartości
jptomczyk

Ropa z TIRa do osobowki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem ze to jest nielegalne no ale zapytam:)

 

Tirowcy uzywaja teraz zoltej ropy z shella tak mowil jeden z nich.

Tylko czy to jest normalne ropsko ktore moge zalac do swojego Diesla?

Czy jest ono czym zabarwiane?

 

Moze ktos leje moze ktos wie:)

 

Z Gory Dziekuje. Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropa jak ropa.

Ja mam firmne transportowa i na tej samej ropie lata Scania oraz Opel Signum v6 3.0 cdti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tez zalalem 25l. zoltej czytej ropy chodzi niezle i tak jak by mniej palil albo mi sie tylko wydaje moze ta z tira ma wiecej oktanow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze uwazac, bo czesto tirowcy puszczaja opal jako niby rope ze swojego tir`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko kolor nie obciachowy, to wszystko wporzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem operatorem koparki i juz od miesiaca zalewam żółtą rope tzw."EKODIESEL" prosto z "ORLENU" i musze powiedziec ze maszyna przede wszystkim mniej kopci.Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeżdziłem 6 lat na ropie od kolegów tirowców i tych z polski i z rosi i litwy i nie narzekałem.Autko ma 250 tyś kilometrów wkręcone i śmiga.Przez cały ten okres nie zawiodło mnie nigdy ,oczywiście w kolorze czerwonym nie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też cały czas latam na tym i nie widze różnicy w jeżdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

na czerwonym tez nieźle jeżdżą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na czerwonym tez nieźle jeżdżą :P

 

Ta tylko o ze nie za długo heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz od miesiaca zalewam żółtą rope tzw."EKODIESEL" prosto z "ORLENU" i musze powiedziec ze maszyna przede wszystkim mniej kopci.Pozdrowionka

 

EKODIESEL jest to normalna ropa ...... a z ta domieszka żółtego to jest jakieś 5% oleju roślinnego, robią tak aby obniżyć trochę koszty zakupu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

No ale powiedzmy sobie szczerze ze ta ropa z dodatkiem roślinnym jest dużo lepsza dla pompy, pompek bo zawsze to lepsze smarowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA kupowałem w hurtowni olej ze Szwecji, przed "uszlachetnieniem". Tak dobrze jak na tym paliwku mój samochodzik nie chodził już nigdy. Szkoda, że ich zamknęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EKODIESEL jest to normalna ropa ...... a z ta domieszka żółtego to jest jakieś 5% oleju roślinnego, robią tak aby obniżyć trochę koszty zakupu :D

a raczej alkoholu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to wolę zalać tańszą ropą z TIRa, niż opałem (cena jest chyba taka sama;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zelma

moj kolega smiga na opalowce jusz 3 lata mercedesem vito i nic sie niedzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mu szkoda tego Mesia? Widziałem kiedyś pompę, która dłuugo podawała opał. Taniej było ja wymienic niz naprawiać. Mimo, że mam stare autko zostanę przy normalnym ON;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kopalnik

; ) Czerwona i ogień ^^ nie polecam, pompa itp ; ) w sumie juz na czeronej troszke przelatał więc raz dałem pompe do regeneracji bo troszke uszczelki wypaliło ;) hehe a potem znowu ogień i nic sie ciekawego nie dzieje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ze opal nie zawsze jest czerwony ?

Opal sie barwi zeby ludzie nie uzywali go jako ON i zeby nie obchodzili akcyze ktora jest wyzsza na paliwa samochodowe.

Ja biore hurtem do garazu po 700L i mam dystrybutorek z licznikiem mam taniej niz na stacji o 50-70gr ale mam pewne bo z rafineri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ,dodając do ceny oleju opałowego roznicę w akcyzie między OP a ON okaże sie że olej opalowy był by droższy od ON.Wniosek z tego taki ze rafinerii lepiej opłaca się robić OP niż ON bo akcyza i tak nie trfia do ich kieszeni.Zabarwienie ON na czerwono robi z niego OP i jest to to samo paliwo tylko dające wiekszy zysk od OP.Mimo iż jestem przekonany że to nie gorsze paliwo do samochodu bym nie wlal ,chociaż jest pewne że OP nikt nie fałszuje i łatwiej trafić na lipny ON jak OP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności