Skocz do zawartości
Ojciec

Jak się wyjmuje szyby?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogoosh

a jak zdjac ta cynkowana blache. bo u mnie ta szyba nie zjezdza na dol. mechanizm niby chodzi. chrupocze jak probuje opuscic szybe ale ona nie zjezdza lub tylko kawalek. chcialem to zdjac i zobaczyc czy nic nie dostalo sie do prowadnicy. prosze o pomoc. dzis juz drugi raz do tego podchodze i znowu utknalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bogoosh

no, ok doczytalem ze musze najpierw wyciagnac szybe.. tylko rozwalilem klucz nasadowy 10 przy probie odkrecenia tych uchwytow trzymajacych szybe. pieronstwo trzyma jak cholera! nie musze chyba nic dodatkowo poluzniac? ... w trakcie poszukiwania nowej 10tki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś na dziurach stuka itd...

 

Nie wiem czy tak było od początku bo mam auto bardzo krótko i zaraz po kupnie założyłem alarm. Wiem, że chłopaki zdejmowali boczek drzwi. Ogólnie to jak otworzę szybę na maxa to wchodzi w rezonans i stuka na dziurach. Mieliście coś takiego?? Czy mogą być połamane te prowadnice o których wcześniej pisano?????

Ogólnie to witam na forum. Mój pasek to AHH 1999 kombi - bez klimy oczywiście ;) Dlatego szybka ważna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem ze nie wiem jak wyciaganc szybe z tylnych drzwi, wszystko mam rozebrane, odkrecone zostaly gole drzwi z szyba i nie wiem wcyz sie wyciaga gora czy dolem, dolem raczej nie przejdzie a gora to nie iwem jak, ta uszczelke sie jakos sciaga ??

auto jest w wersji kombi

--- scalone ---

juz doszedlem do tego :D trzeba ze slupków te metalowe nakladki posciagac i uszczelki wuciagnac i wychodzi bezproblemowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki problem ze nie wiem jak wyciaganc szybe z tylnych drzwi, wszystko mam rozebrane, odkrecone zostaly gole drzwi z szyba i nie wiem wcyz sie wyciaga gora czy dolem, dolem raczej nie przejdzie a gora to nie iwem jak, ta uszczelke sie jakos sciaga ??

auto jest w wersji kombi

--- scalone ---

juz doszedlem do tego :D trzeba ze slupków te metalowe nakladki posciagac i uszczelki wuciagnac i wychodzi bezproblemowo :)

ja mam taki problem ze nie wiem jak wyciaganc szybe z tylnych drzwi, wszystko mam rozebrane, odkrecone zostaly gole drzwi z szyba i nie wiem wcyz sie wyciaga gora czy dolem, dolem raczej nie przejdzie a gora to nie iwem jak, ta uszczelke sie jakos sciaga ??

 

Kolego zacznę od przednich drzwi aby wszyscy wiedzieli:

odpinamy dwie czrne zaślepki gumowe, opuszczamy szybę do momętu, aż ujrzymy śruby, następnie luzujemy (NIE ODKRECAMY, aby nie rozpadł sie uchwyt trzymający szybę) i wyciągamy szybę do góry pod ukosem.

Jeżeli chodzi o tylną szybę opuszczamy ją prawie do konca aż ujżymy w małym otworze w dolnej częsci na środku, białe tuleje plastikowe, wybijamy najpierw wewnętrzną(nie bać się ja wybijałem torx większym od otworu aby nie rozpierać tej tulei), następnie zew. i wyciągamy szybę do góry. Oczywiści po wyjęciu szyby trzeba odkręcic blachę aby, wyjąć tuleje, jeżeli chodzi o montaż tylnej szyby przed włożeniem jej do ramy drzwi należy zainstalować te tujeje w otworze szyby, podczas montaży wcisnąć szybę w dół az sie zatrzaśnie.

W razie pytań proszę pisać demontaż tyłu jest taki sam do kombi jak i sedan

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

napisz może coś dokładniej o samym wyjęciu szyby z tylnich drzwi (już po odłączeniu od szyny , wiem że przednie się przekasza i wyciąga do góry na zewnątrz) a jak to wygląda z tylnimi? może masz jakieś zdjęcia (potrzebował bym bardzo nr katalogowego tego kołka i tulejki łączącej szynę z szybą , lub fotkę tego. (próbowałem dzisiaj wytłumaczyć o co mi chodzi w serwisie , ale dała znac bariera językowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz wyciągnąć uszczelke wew. tą która idzie do okoła szyby, pod nia znajdziesz wkręty któryni musisz odkręcic, albo jeden albo drugi element:

http://img5.imageshack.us/img5/9646/28106463ka8.jpg

i wyciągnąć szybę do góry.

 

Co do nr. katalogowego tulei to raczej nie znajdziesz tego w serwisie, bo na 90% występuje to razem z mechanizmem podnoszenia szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam rozebralem boczek tylnych drzwi wyjolem zabespieczenie z szyby i prowadnicy lecz szba nie chce wyjsc co mam dalej robic

 

---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:49 ----------

 

odkrecilem srubki lecz nie idzie wyjac ani jednego ani drugiego elementu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz boczek , z tej blachy w srodku zdejmujesz te gumowe zawleczki , takie kolokowate, opuszczasz szybe az bedziesz w tych dziurach widzial sruby odkrecasz je , i szyba powinna wyjsc . wyjmuj ją delikatnie, i najlepiej robić to we 2 osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba lużno chodzi lecz nieda sie wyjac.prubowalem odkrecic te ozdone blaszki na zewnacz auta lecz nieda sie ich wyjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw unieś prawą stronę szyby (stojąc przodem do drzwi ;) tak jakbyś wsiadał do auta) jeżeli śruby poluzowałeś powinna wyjść. Sam tez ją wyjmiesz :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr pytał o tylne szyby... A wy piszecie o przednich, ktore są na 10 kluczyk

Tylna szyba siedzi w plastikowej łapce i są w niej dwa plastikowe bolczyki, jeden mniejszy średnicy ok 5mm - wyjmujemy najpierw, a potem większy śr. ok 10mm, w którym siedział poprzedni - mniejszy. Najlepiej użyć zagiętej szprychy rowerowej bo czasem mocno siedzą te kołeczki. Po tym zabiegu opuszczamy powoli mechanizm dociskając szybę do dołu, i wyjmujemy samą szybę do góry na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności