Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,podobno w Radziszewie jest jakiś szrot z częściami do VW.Orientuje się ktoś z kolegów może?

Nie wiem czy szrot jakiś typowo pod VW, nic nie kojarze szczególnego. Wczoraj co prawda kupiłem w Radziszewie na Szczecińskiej 8 lampy tył do mojego i jak gadałem z gościem to mają czasem części z rozbiórek krajowych albo anglików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób test CO2 w zbiorniczku płynu
Przy małym przedmuchu nic nie wykaże.

Sprawdź przede wszystkim bąble w zbiorniku wyrównawczym i twardość węży.

No i pojeździj trochę, zostaw na noc, rano sprawdź twardość węży (powinny być miękkie) i odkręć zbiorniczek wyrównawczy - jak syknie, to lipa, są przedmuchy i uszczelka do roboty (mówię to na podstawie doświadczenia z dwoma dieslowskimi silnikami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak syknie, to lipa, są przedmuchy i uszczelka do roboty (mówię to na podstawie doświadczenia z dwoma dieslowskimi silnikami).

 

tez nie do końca - w passacie tez mi syczalo (zasysalo powietrze do srodka) ale uszczelka nie była wywalona. Sam do tej pory nie wiem co było powodem tego...

Test na CO2 tez nie jest do konca trafiony gdy np. silnik zre na tylko wode a nie wywala spalin do ukladu.

Masz pampersa pod autem czy nie? Bo moze na pampersie ci sie zbiera woda i zanim cos zauwazysz albo wyleci w inne miejsce lub wyparuje ;)

 

Ale tak jak pisze duży sprawdz te węże i wymien olej skoro masz syf na bagnecie to zaraz ci bedzie slychac popychacze i oprocz uszczelki zafundujesz sobie nowe ;)

Majonez moze swiadczyc o lipnym oleju lub tez o przerwanym w pewnym miejscu odpowietrzeniu skrzyni korbowej.

Zobacz tą chlodnicze oleju o ktorej pisales ostatnio tez mialem kilku takich ananasów z 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bąbli nie ma.. płyn nie bulgocze.. przy odkręcaniu na zimnym nie syczał wcale, a odkręcałem w ciągu ostatnich 2 dni conajmniej 3 razy :/

 

sprawdzę jeszcze węże dziś.

 

olej wymieniony 250km temu, w zeszły piątek :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bąbli nie ma.. płyn nie bulgocze.. przy odkręcaniu na zimnym nie syczał wcale, a odkręcałem w ciągu ostatnich 2 dni conajmniej 3 razy :/

 

sprawdzę jeszcze węże dziś.

 

olej wymieniony 250km temu, w zeszły piątek :F

 

na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półsyntetyk castrol, na innym oleju ten samochód pod moją opieką nie jeździł, a przejechałem 50tkm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis Piotrka CYTRYNÓWKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Majonez moze swiadczyc o lipnym oleju lub tez o przerwanym w pewnym miejscu odpowietrzeniu skrzyni korbowej.

majonez swiadczy o krotkich przebiegach miedzy wlaczeniem/wylaczeniem silnika - zrobisz tym autem 100km i majonez zniknie ... to nie jest czynnik ktorm mozna sie kierowac podczas diagnostyki

 

tak jak J@cek napisal - duzy ubytek sugeruje nieszczelnosc w ukladzie chlodzenia - oprocz standardowych ogledzin miejsc szczegolnie narazonych (krocce/chlodnica/laczenia przewodow elastycznych) wez pod uwage pompe wody - ubytki plynu z okolic pompy wody moga byc trudne do zauwazenia (plyn szybko odparowuje przy goracym bloku silnika) do tego w pompie wody jest korek zabezpieczajacy przed mrozem - sprawdzales poziom zamarzania plynu ??

 

nie przybylo przypadkiem ostatnio oleju w misce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie prowadzę na bieżąco takich oględzin :( być może zwróciłbym na coś uwagę, jeśli bym to robił, no ale.. jak widać.

 

nie chcę teoretyzować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prze Radziszewem w Kluczu na ul. Warsztatowej jest szrot do vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis w drodze do Stargardu widziany Capslock i w Stargardzie pod Kauflandem B5 ZST 31*** granatowy, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis w drodze do Stargardu widziany Capslock i w Stargardzie pod Kauflandem B5 ZST 31*** granatowy, pozdrawiam

 

Ojj to nie mój nr ale też byłem ;] a myślałem że mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ojj to nie mój nr ale też byłem ;] a myślałem że mój.

twój ma inne lampy tamten napewno nie mial ori lam z tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że na Warsztatowej to wiem,ale podobno jakiś nowy w Radziszewie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmaymi.jpg

 

Witajcie :provw:

Ruszył drugi etap konkursów PASSAT AWARDS 2012 czyli głosowanie :). W każdym konkursie za pomocą sondy wybieramy najlepszy awatar , podpis , temat itp spośród wcześniej nominowanych przez Was kandydatów.

 

Klikając na GŁOSOWANIE zostaniecie przekierowany do danego tematu z ankietą.

 

 

Samochód Roku (1)(Laureaci konkursu passat miesiąca): GŁOSOWANIE

 

Samochód Roku (2)(projekty zgłoszone przez userów forum) GŁOSOWANIE

 

Najbardziej pomocny forumowicz : GŁOSOWANIE

 

Temat Roku : GŁOSOWANIE

 

Awatar Roku: GŁOSOWANIE

 

Podpis Roku: GŁOSOWANIE

 

Forumowicz Roku : GŁOSOWANIE

 

Pozdrawiam i Życzę miłej zabawy :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Paweł szwagier ma do sprzedania swojego passata b6 chyba z 2005r i 140 km ma w sedanie nie wiem czy ma fotki jeszcze zerkne i najwyżej wkleje info

 

---------- Dodano o 19:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:42 ----------

 

jest wkleje linka do strony http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C27560726.html zerknij, może się spodoba

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj Paweł szwagier ma do sprzedania swojego passata b6 chyba z 2005r i 140
Dzięki za cynk Stasiu, ale kolega celuje w rocznik 2006-2008 i przebieg <200 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie' date=' kojarzycie te auta? [/url']

 

Tak kojarzymy to sa passaty:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł dodam ze to jest az nadomiar pedantycznie auto on wiecznie je czyścił mył pucował i jest w idealnym stanie no wiesz zawsze można obejrzeć kupic nie muszą silnik w nim to ten pierwszy 2,0 tdi nie comanraii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności