Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś na forum oferuje naprawy zamków

będę musiał poszperać na forum :)

 

Alarm fabryczny czy dokładany?

Ha! Dobre pytanie :D po czym to poznać? Mam pod włącznikiem ogrzewania tylnej szyby niebieską diodę, więc wątpię że to w fabryce zakładali ;)

 

Kolejna sprawa, w tych samych drzwiach jak zamykam wszystkie od wewnątrz przyciskiem na drzwiach kierowcy, to ten zamek odbija i się nie zamyka. Przy zamykaniu alarmem czy kluczykiem nie ma tego problemu.

Edytowane przez Saddam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejna sprawa, w tych samych drzwiach jak zamykam wszystkie od wewnątrz przyciskiem na drzwiach kierowcy, to ten zamek odbija i się nie zamyka. Przy zamykaniu alarmem czy kluczykiem nie ma tego problemu.

O to na bank zimne luty w zamku. Miałem to samo wcześniej. Rozbebeszyłem, polutowałem i na razie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie kupilbym automatu, chociaz jest jedna rzecz ktora wrecz uwielbiam - nie ma na mnie mocnych na swiatlach

Yyyy... a w jakim sensie?

Bo AVF w serii mój AFN po czipsie zostawia w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yyyy... a w jakim sensie?

Bo AVF w serii mój AFN po czipsie zostawia w tyle.

 

To było tak pół żartem - pół serio. Nie mówię o mocach, bo wiadomo, że w większości przypadków nie mam szans. Po prostu automatem ruszam dużo szybciej niż manual, w którym musisz wbić bieg, sprzęgło etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu automatem ruszam dużo szybciej niż manual

 

No nie ruszasz szybciej. Jedna korzyść że nie "męczysz" prawej dłoni i lewej stopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie ruszasz szybciej

Wydaje mi się jednak, że reakcja jest szybsza :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się jednak, że reakcja jest szybsza

jak dobrze pamiętam kiedyś na jednym ze spotów na lotnisku była konfrontacja na 1/4 automata z manualem i wyszła kompletna porażka na rzecz automata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dobrze pamiętam kiedyś na jednym ze spotów na lotnisku była konfrontacja na 1/4 automata z manualem i wyszła kompletna porażka na rzecz automata.

Zależy czy mówisz o mecie czy o samym starcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dobrze pamiętam kiedyś na jednym ze spotów na lotnisku była konfrontacja na 1/4 automata z manualem i wyszła kompletna porażka na rzecz automata.
Ale michalrx chyba ma na mysli zwykla jazde miejska, a nie wyscigi. Jak sie zapala zielone to wiekszosc kierowcow dopiero siaga do drazka, wciska sprzeglo, wrzuca bieg itd itd, a w automacie puszczasz hamulec i naciskasz gaz i jedziesz. Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale michalrx chyba ma na mysle zwykla jazde miejska, a nie wyscigi

No generalnie nie wiem jak to wygląda podczas wyścigów więc głównie chodzi mi właśnie o jazdę miejską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy czy mówisz o mecie czy o samym starcie?

jednym i drugim.

Jak sie zapala zielone to wiekszosc kierowcow dopiero siaga do drazka, wciska sprzeglo, wrzuca bieg itd itd

no to należę do mniejszości bo tak nie robię :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednym i drugim.

Na mecie to wiadomo, że automat jest w d.upie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak niedługo się spotkamy to sprawdzimy a tutaj nie ma sensu gdybanie co jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak niedługo się spotkamy to sprawdzimy a tutaj nie ma sensu gdybanie co jest lepsze.

Dokładnie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to należę do mniejszości bo tak nie robię
A jak mam zapiety bieg i wcisniete sprzeglo na postoju, to sprzeglo zuzywa sie wtedy szybciej, czy tylko ono dziala w momencie zalaczenia ;)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym temacie słyszałem kiedyś że tak stojąc na światłach zużywa się jakieś "słoneczko", jakie i gdzie to nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak mam zapiety bieg i wcisniete sprzeglo na postoju, to sprzeglo zuzywa sie wtedy szybciej, czy tylko ono dziala w momencie zalaczenia ;)??

No właśnie największy błąd kierowców Mariusz łożysko dostaje najwięcej w tedy w dupsko i oczywiście do wymiany dużo szybciej niz byś wciskał na luz i z powrotem na bieg.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz łożysko dostaje najwięcej w tedy w dupsko i oczywiście do wymiany dużo szybciej niz byś wciskał na luz i z powrotem na bieg

rozwiń watek ... ciekawe teorie prawisz - jestes w stanie podeprzeć sie testami / wyliczeniami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiń watek ... ciekawe teorie prawisz - jestes w stanie podeprzeć sie testami / wyliczeniami ??

Kiedyś był program na TVN Turbo o używaniu sprzęgła program Szkoła Jazdy stąd mam taką wiedzę nawet pokazane było jak to wygląda w przekroju silnika, zresztą mechanicy twierdzą podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie największy błąd kierowców Mariusz łożysko dostaje najwięcej w tedy w dupsko i oczywiście do wymiany dużo szybciej niz byś wciskał na luz i z powrotem na bieg.
Mi sie wydaje ze najwiecej dostaje w momencie puszczania sprzegla bo wtedy docisk napiera na tarcze slizgajac sie do momentu wyrownania predkosci obrotowej, wiec z drugiej strony nie powinno byc roznicy czy mam pedal wcisniety z zapietym biegiem, czy stoje na luzie. Przynajmniej tak mi sie wydaje, ale i tak stosuje metode na luzie ;) Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności