Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

a to tak na nowy (oby pomyslny) rok ...

warte ogladniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Adam sie pojawił ja pikole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne życzenia noworoczne od całej Grupy MazoVWieckiej.

Pomyślności w Nowym Roku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulla la la ale z tu cicho jak makiem zasiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym ROku!

 

Pytanie do tych co znaja sie na sieciach komputerowych;)

 

Moj komputer i pare innych bylo podlaczony po WIFi do routera, ktory nastepnie byl podlaczony kablem do sieci.

Niestety dostawca sie kapnal i zablokowal lacze. Kazal w routerze wylaczyc DHCP i przepiac koncowke WAN do LAN. Po ponownym podlaczeniu sie musialem wypelnic ankiete i jeden komp zostal dodany do netu. Nie chce aby dostawca wiedzial ile jest kompow, wiec czy jest mozliwosc innego podlaczenia pozostalych kompow?

 

Moze taki sposob jest realny?: kabelek z netem podlaczam do 1 komputera, ten zas komputer laczy sie po wifi z routerem, a z routera wypuszczam 4y kabelki do pozostalych kompow? Router to T-Plink 841.

 

Druga sprawa to taka, ze jak podlaczam sie pod ta sama siec, ale po kablu i innym IP to program Du Meter do mierzenia ilosci sciagnietych danych pokazuje mi caly czas aktywny transfer z predkoscia ok 120kb./s w porywach nawet do 300-400kb/s.

Sam net jest bardzo wolny - ok 10kb/s.

Zeby bylo ciekawiej, to ani "Monitor zasobow" ani "szczegoly polaczenia" nie pokazuja mi tak duzego transferu, tylko normalna internetowa predkosc ok 10kb/s.

Roznymi programami probowalem odczytac co teroretycznie obciaza lacze, ale nie udalo mi sie.

Kolejna ciekawostka jest opera, w ktorej caly czas mam aktywna funkcje Turbo opera, ze wzgledu na wolny net. Z reguly zaoszczedzala mi po kilkaset kilo, czasem pare Mb na sesje. A dzisiaj po pol godziny siedzeni pokazala 900MB, 5 minut pozniej 1,4Gb zaoszczedzone. WTF??

 

 

Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj komputer i pare innych bylo podlaczony po WIFi do routera, ktory nastepnie byl podlaczony kablem do sieci.

Niestety dostawca sie kapnal i zablokowal lacze. Kazal w routerze wylaczyc DHCP i przepiac koncowke WAN do LAN. Po ponownym podlaczeniu sie musialem wypelnic ankiete i jeden komp zostal dodany do netu. Nie chce aby dostawca wiedzial ile jest kompow, wiec czy jest mozliwosc innego podlaczenia pozostalych kompow?

 

Moze taki sposob jest realny?: kabelek z netem podlaczam do 1 komputera, ten zas komputer laczy sie po wifi z routerem, a z routera wypuszczam 4y kabelki do pozostalych kompow? Router to T-Plink 841.

 

A co tam musiałeś wpisać w tej ankiecie? Można kombinować na różne sposoby, ale podejrzewam, że podawałeś tam adres MAC i w takim wypadku pewnie wystarczyłoby włączyć w routerze klonowanie adresu MAC, bo z tego co widzę to taką funkcję posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A co tam musiałeś wpisać w tej ankiecie? " Swoje dane ;)

Klonowanie adresu wlaczone bylo i wszystko wczesniej dzialalo OK jak kabel byl wpiety do WAN.

Niestety jakos polapali sie, ze jestem za routerem i powstala sytuacja jak wyzej.

 

Probowalem zmienic MAC na swojej karcie WiFi, ale nie da rady. Nawet specjalne programy nic nie pomagaly.

Moja karta to intel 4965AGN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz masz problem , a jak karte zmienic na inna, lub bezprzewodowy zainstalowac ,fakt ze to są juz płatne usługi ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialbys do kompa którego masz podpiętego do neta, dokupic karte wifi na usb która robi też za nadajnik, i wtedy udostępniasz sygnał innym komputerom.

 

Ale oni jedynie mogli teraz przypisać Twoj MAC z kompa pod sieć, a Ty powinieneś móc zrobić klona MACa na routerze i dalej latać po wifi, i wtedy zrobić pod każdy komp jeden IP też po MAC...(wyłączyć DHCP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Poszukuje magika od centralnego zamka/modułu komfortu w B5 najlepiej okolice Szczecina, Stargardu, Goleniowa, Nowogardu.

Ma ktoś jakiegoś? Tylko, żebym pół majątku nie zostawił.

 

-Podczas jazdy mi się drzwi zamykają wszystkie.

-Dioda w drzwiach zapala się tylko gdy trzy razy nacisnę przycisk zamknięcia na pilocie i słychać tak jakby drugi raz chciał zamknąć tylne lewe drzwi.

-Otworzyć oczywiście nie mogę, musze szybko wcisnąc trzy razy przycisk otwarcia na pilocie (albo trzy razy szybko przekrecic w zamku). Za pierwszym razem te bolce w drzwiach sie podnoszą i szybko opadają, za drugim to samo, tyle że słyszę jak puszcza zamek bagażnika, za trzecim otwierają się drzwi.

-Ostatnia sprawa, że światło wewnątrz świeci się cały czas, tak jakby drzwi były otwarte.

-Raz mi się włączył alarm. :)

 

Czytałem jakie mogą być przyczyny, ale nie mam zaplecza aby rozbierać boczki itp, itd dlatego szukam jakiegoś specjalisty.

Licze na pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ,a posprawdzaj dokładnie czy masz wszystkie drzwi włacznie z klapa bagaznika zamkniete, miałem podobnie w swoim passku, a wina lezała w tym ze nie zamykały sie tylne drzwi pasazera ,i były cały czas otwarte, pomimo tego ze auto alarm zamknoł je, sprawdzałem wszystkie drzwi i jedne były otwarte ,wymieniłem zamek i problem znikł, niewiem czy to cos nakieruje cie ,ale tak miałem w swoim i tak zrobiłem ,zamek wymieniłem tylko ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy taka obudowa stacyjki podejdzie do passka przed liftem?

http://allegro.pl/obudowa-oslona-stacyjki-kierownicy-passat-b5-fl-i2903584821.html

Ta w aukcji ma nr 3B1 858 565 oraz 3b1 858 559, a moja stara obudowa ma jedną część o nr jak w aukcji 3B1 858 565, a druga jest inna i ma nr 3b1 858 566.

Czym one mogą się różnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem jakie mogą być przyczyny, ale nie mam zaplecza aby rozbierać boczki itp, itd dlatego szukam jakiegoś specjalisty.

Licze na pomoc.

 

ja wiem jakie: chcesz go sprzedac i dlatego. Moj mial tak samo - zaczal sie bronic klimatyzacja. U Ciebie są zamki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad miałeś byc u mnie, chyba podejdzie ta osłona na stacyjke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba podejdzie ta osłona na stacyjke

musze wiedzieć na pewno czy podejdzie, bo jutro się aukcja kończy. A kupie i jak nie podejdzie to będzie leżeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kupie i jak nie podejdzie to będzie leżeć

nie sprzedaż dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konrad napewno podejdzie oni praktycznie robili do wszystkich takie same róznica to w b6 tam juz ta nie bedzie pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szanownych kolegów ma może kameleona jemeńskiego w domu?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności