Skocz do zawartości
Gość andrzejlbl

śmierdzące srzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzejlbl

mój kumpel ma paska b5 1.9 tdi 90 konnego. wczoraj gdy z nim jeździłem i nie była to jazda przepisowa ok 150-160 km/h po zatrzymaniu na stacji benzynowej poczuliśmy straszny smród (sprzęgło) strasznie mnie to zdziwiło ponieważ jeszcze nigdy się z tym nie spotkałem żeby po jeździe z takimi prędkościami smierdziało sprzęgło.

spotkalście się z tym kiedyś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli np. ostro startowaliście to zupełnie normalne, albo w czasie jazdy kolega nie całkiem zdjął noge z pedału sprzęgła

 

 

 

PS. nigdy nie "męczyłeś" auta?? mi to sie zdarza, że albo sprzęgło albo gumy śmierdzą:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejlbl

nie to byłe z normalnego startu i jechaliśmy tak przez jakieś 5- 7 km. a i z tą noga to atpię zeby trzymał na sprzęgle.

 

ps. męczyłem penie że męczyłe;) tylko że mam puga 206. i też nie raz czułem sprzęgło ale to tylko przy kilku seriach ostrych startów. i tak strasznie nie śmierdziało jak wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe, że się kończy... U mnie też tak było , pomimo ,ze nie występowało ślizganie się... Najpierw zapach nieprzyjemny po jakimś czasie na wyższych biegach (najpierw trzeci) czuć było po wciśnięciu gazu ślizganie się ...

Jesli "bierze wysoko" i pojawia się smród palonej tarczy znaczy sie,ze powoli trzeba myśleć o wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jak kolego dojeżdżaliście do stacji mocno wcisnęliście hamulec i troszkę przypaliło klocuszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze witam kolegę zza miedzy :D

 

a po drugie to sprzęgło samo z siebie nie będzie śmierdziało, musiało dostać trochę po dupie i się "przypaliło" ja u siebie czuje ten smród po wyścigach na ćwiartkę, duże obciążenie robi swoje... a sprzęgło się czasami nie uśliśnie koledze?

 

uprzedzam że koszt nowego dobrego kompletnego sprzęgła waha się w granicach 2-2,5 tysiąca :D

 

ja już niebawem zakładam nowego LUK-a i jazda :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzegło ostatnio kupiłem firmy sachs 830 zł komplet - oczywiście bez dwumasy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejlbl
po pierwsze witam kolegę zza miedzy :D

 

również witam kolege :D

 

a sprzęgło rzeczywiście troszkę dostało bo na biegach tak do około 4 tys. go kręcił, to i miało prawo zaśmierdzieć. tylko zdziwiło mnie to że u mnie w 206 1.1:wstyd: gdy nawet do odcięcia go przeciągnę to nie czuje sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od samej jazdy 150 -160 nic nei powinno sie dziac, czesto jezdze autostrada w zach europie z taka predkoscia non stop i nic nie smierdzi a sa to dluzsze odcinki niz 7 km ;)

 

wiec to chyba jednak cos wam pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejlbl

mnie tez to zdziwiło że po takiej jeździe czuć było sprzęgło. podczas szybszych jazd innymi autami nic nie było czuc a tu przy 150 taki smród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bols

co to moze byc?

pedał sprzegła został mi w podłodze... i tylko lekko..mi wysprzegla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności