Skocz do zawartości
Jaszczur

Ściąganie auta jeszcze raz!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje jeszcze raz za wykład :-))). Pozdrawiam . Jak wymienię tuleje dam znać czy coś pomogło ale to dopiero po świętach a tak na marginesie WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM ŻYCZĘ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy dziś podczas odbioru tulei w sklepie zauważyłem że na obydwu sztukach są zeszlifowane jakieś numery lub logo producenta. Sprzedawca mi powiedział że tak musi być bo goście którzy im to przysyłają do sklepu zeszlifowują te rzeczy bo nie mogą puścić na sklep oryginalnych produktów oficjalnie!!! Gośc mi wciskał kit czy tak jest naprawdę??? Mam nadzieje że nie kupiłem jakiegoś chińskiego gówna bo jak tak to jutro lecę je oddać. Wspomnę że pudełko jest oryginalne Lemfordera tylko mnie troszkę zastanawia jego zawartość???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest normalne w przypadku części OE, które są sprzedawane poza ASO .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ponownie :-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JAREKM1A

super porady dzięki za wiedzę jazda do tgzw;, majstrów' jest okropna podchodzą masz vw to płacz i płac mósze kupic książkę naprawa b5 ,wesołych świąt sprawnych bryk,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie tulei tylnej belki. Niestety śmiem twierdzić że jest jeszcze gorzej we wtorek jadę na geometrie kół do Aso. Gość powiedział że potrwa to 3-4h :eek:. Trzymajcie kciuki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem po wymianie tulei tylnej belki. Niestety śmiem twierdzić że jest jeszcze gorzej we wtorek jadę na geometrie kół do Aso. Gość powiedział że potrwa to 3-4h . Trzymajcie kciuki!!

 

Walcz walcz, jak sie wszystko obczai to bedzie dobrze:) Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego jak po ustawieniu geometrii dalej będzie ściągał to wtedy ja idę do lekarza bo to może ja mam krzywe oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem po wymianie tulei tylnej belki. Niestety śmiem twierdzić że jest jeszcze gorzej we wtorek jadę na geometrie kół do Aso. Gość powiedział że potrwa to 3-4h :eek:. Trzymajcie kciuki!!

 

A nie mówiłem, a raczej pisałem w poście #134:

 

A tak na marginesie to z Twojego wydruku z badań geometrii wynika,że jest różnica w kącie pochylenia prawego koła z przodu oraz zbieżność obu kół przód powinna być wyregulowana , no i zbieżność koła lewy tył.Obyś po wymianie tulei z tyłu miał temat z "głowy", choć śmiem przypuszczać , że nie poprawi to wiele jeśli chodzi o ściąganie kierownicy. Uszkodzone tuleje tylnej belki powodują przede wszystkim "pływanie" tyłu pojazdu podczas energicznych manewrów kierownicą i znoszenie tyłu przy skręcie.

 

Jak dobrze ustawią geometrię (mam nadzieję), to będzie OK.

I ja trzymam kciuki, bo za to wszystko to kaski pójdzie Ci sporo, a przecież ważny jest efekt końcowy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem kolego pisałeś :-)))) skoro tak trafiasz ze swoimi diagnozami itd powiedz mi czy po geometrii będę szczęśliwym człowiekiem !!! :):)

 

---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 15:29 ----------

 

Kaski ja nawet nie liczę geometria ustawiana ze 3 razy i nic dalej ściąga sprężyny wymienione z przodu, tuleje tylnej belki wymienione yyy koła przekładane z 6 razy letnie i zimowe a nerwów na nic nie da się przeliczyć.Jak Aso nie ustawi mi tej geometrii to sie chyba pochlastam!!!!

 

---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

 

Kolego JureW powiedz mi jeszcze czy w moim passacie ustawia się tez geometrie tyłu czy tylko przodu!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaszczur30 Tak, w modelu 3B/3BG geometrię tylnego zawieszenia również się reguluje.W ASO powinni dać radę .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitara we wtorek będą walczyć w Aso od 8h. Dam znać co zwojowali!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

Dzis usłyszałem u siebie, ze w lewym przednim kole (przy zgaszonym silniku najbardziej) słychać taki szum (jakbym skręcał kołami na płytkach). Czy moze to byc zbieżność??

Gdy podniosłem auto do góry i jak krece kołem to nic nie słychać jest ok. Co Wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jaszczur30 ile wydałeś na to wszystko kasy?!! powinieneś podać - trochę lżej by się zrobiło wszystkim "ściągającym w prawo" - może stwierdzili by tak jak ja a niech sobie trochę ściąga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wydałem nie będę liczył bo mi resztka włosów wypadnie a tak na marginesie dziś wróciłem z Aso po ustawieniu geometrii kół i co powiem tak zaraz po ustawieniu wsiadłem do auta z 2 solidnymi gościami i jest super tylko nie będę zapeszał bo już klika razy tak pisałem. Zrobli powiedzieli że teraz jest tak jak powinno by żeby pojeździ z 200km i zobaczy jeśli nie to przyjechać jeszcze raz bo dają na to gwarancje. Z tego ci mi powiedzieli poprawiali tył i przód a na fakturze jest:

-przód i tył pojazdu zmierzono

- kąt zbieżności kół tylnych wyregulowano

-współczynnik zbieżności wyregulowano

-kąt zbieżności kół przednich wyregulowano.

 

Powiem tak jeśli będzie wszystko ok od dziś to opłacało się wydać te pieniążki cóż szuka się metoda prób i błędów a zaczyna się od najtańszych rzeczy wymienia itd a później się zbiera złotówka do złotówki zamiast od razu pojechać do Aso. Myśle że w niektórych przypadkach powinno sie jechać od razu do Aso a nie jeździ po psedu mechanikach z czego każdy powie coś innego. Zobaczymy jak będzie u mnie będę informował na bieżąco a innym życzę samych prostych dróg i zerowego ściągania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem napisać jak auto będzie sie zachowywać po ustawieniu geometrii więc tak minęło 6 dni auto zachowuje sie tak: gdy jadę sam jest super gdy jadę z 1 pasażerem po prawej stronie z przodu kierownica i to nie zawsze chyba zależy od pochylenia drogi jest odchylona o dosłownie milimetry w lewą stronę a wczoraj gdy jechałem z dwoma pasażerami po prawej stronie ściąganie było dość duże po paru kilometrach kazałem gościowi który siedział z tyłu po prawej stronie przesiąść się na lewa stronę tzn miał siąść za kierowcą i co ściągnie zmniejszyło się było minimalne ale było.

Powiedzcie mi koledzy czy mam jechać znów na geometrie żeby poprawili czy po prostu to zawieszenie tak ma pracować . Czy u was tez tak jest gdy np macie 2 pasażerów po prawej stronie??

JurekW przede wszystkim ciebie proszę o wypowiedź!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne odchyłki ustawienia koła kierownicy może powodować przede wszystkim ukształtowanie drogi niezauważalne dla kierowcy a odczuwalne dla zawieszenia (nieznacznie nachylona w jedną stronę) , różnica ciśnień w kołach , nie wiem czy stan jakiejś sprężyny zawieszenia nie będzie miał też na to wpływu. Spróbuj znaleźć prosty jak stół odcinek drogi i przetestować jeszcze raz .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżę jeszcze jakiś czas i sie zobaczy kolego a jak u ciebie jest gdy masz 2 osoby na pokładzie po prawej stronie też ci ściąga czasem jak jedziesz czy jedzie jak po szynach??

Wybierasz sie na zlot3-5 maja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sciągania nie ma kiedy wioze 2 osoby czasem jest lekkie uczucie sciągania ale to wina drogi(niektóre sa "zmęczone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zlot ogólnopolski nie jadę, mam już zaplanowaną część długiego weekendu.Ja nie mam problemu ze stabilnością Passka w przypadku kpl pasażerów.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności