Skocz do zawartości
Gość hipekxxl

pomóżcie z elektryczną szybą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hipekxxl

Witam, mam problem z elektryczną szybą lewy przód w pasku B5. A mianowicie słychać przekaźnik w drzwiach jak próbuje otworzyć lub zamykać, ale nic się nie dzieje, szyba nie jeździ. linki ok, włączniki ok, szyba luźno chodzi jak odkręce silniczek i nie ma oporów, silnik bezpośrednio jak podłącze działa, a jednak awaria. POMOCY:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dochodzi prąd do silniczka po naciśnięciu włacznika???? Cudów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6
A dochodzi prąd do silniczka po naciśnięciu włacznika???? Cudów nie ma.

Przecież napisał że słychać przekaźnik jak próbuje otworzyć lub zamknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież napisał że słychać przekaźnik jak próbuje otworzyć lub zamknąć

To że dochodzi prąd do przekaźnik wcale nie znaczy że musi dochodzić do silnika, w tym przypadku widać że do silnika prąd nie dochodzi skoro silnik działa na krótko, sprawdź bezpiecznik, a jeżeli dobry to musisz szukać cofając sie po kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagiel

hipekxxl

 

zacznij od bezpiecznika - ale to chyba pierwsze sprawdziłeś :rolleyes:

 

Sprawdź czy dochodzi prąd do wtyczki do silnika (w zależności czym dysponujesz lub czym się posługujesz użyj miernika lub próbówki).

 

Jeśli nie ma to cofaj się w stronę przekaźnika sprawdzając czy przewody są całe (na wyglą mogą być OK ale czy mają przejście?)

 

Z przekaźnikiem jest taka sprawa, że jeżeli go słychać to oznacza żę dochodzi prąd od sterowania przyciskami ale pozostaje pytanie czy dochodzi do niego prąd roboczy zasilający silniczek. Jeśli dochodzi a za przekaźnikiem nie ma już nic to odpowiedź już masz.

 

Jeśli nie dochodzi prąd do przekaźnika to cofasz się po przewodach w stronę bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pzreciazeniowka blokuje wedlug mnie. Sa w paskach uklady przeciazeniowe jesli naporka opor szyby to rozlacza zeby silniczka nie spalic i tam nalezaloby raczej szukac przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagiel
szyba luźno chodzi jak odkręce silniczek i nie ma oporów

 

jeśli to przeciżeniówka to po odłączeniu wtyczki od silnika powinno być tam napięcie przy podnoszeniu i opuszczaniu, można spróbować podłączyć sam silniczek wykręcony z mechanizmu, jeśli będzie działał to znaczy że szyba ma za duży opór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hipek

to o mojego paska chodzi więc jest prąd włłaśnie na stykach jak odłącze silniczek, i wygląda to na tą przeciążeniówke, ale szyba chodz zajebiście lekko, druga chodzi ciężej a działa, więc ta przeciążeniówka może oszlała>?? jak zlokalizować, może odłłączyć to cholerstwo co uważa że szyba ma opór?? szyba chodzi luźninutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hipek

szyba luźno chodzi, silniczek ok, przekaźnik puka że niby działa, prąd na stykach silniczka jest, ale nie ma mowy by ruszył szybą, a na krótko chodzi silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hipek

sam silniczek jak podłącze też nie chodzi tylko słychać jakiś delikatny szum w silniczku, ale działa na krótko:) tak jakby prąd był za słaby w tej instalacji szyb i na wyjściu na szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz rozwiazanie :) sprawdz gdzies pewnikiem zimny lut jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził przewody czy nie są uszkodzone w rękawie gumowym pomiedzy słupkiem a drzwiami to jest bardzo czesto spotykana usterka naszych passacików

 

A co do zimego lutu moze on wyglądc tak:

 

1 widoczne pęknięcie lutu na płytce

2 zmatowiony punkt lutowniczy (brak połysku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hipek

dzieki za podpowiedź. Czy wiesz może który kabel odpowiada za silniczek podnosnika szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdz szczotki w silniczu ja tak mialem jedna byla wytarta.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hipek
Witam sprawdz szczotki w silniczu ja tak mialem jedna byla wytarta.Pozdrawiam

Tylko gdyby była wytarta na krótko też nie chodziłby silniczek:( szczotki ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Miałem to samo te same objawy i tez z tą samą szyba co Ty. U mnie powodem był zasniedziały kabel w wiązce przy module konfortu który znajduje sie pod nogami kierowcy pod wykładziną:).

Proponuje przeglądnąć wszystkie styki w kostkach w dzwiach tam tez lubi coś obrosnąć śniedzią

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taj jak pisze Kuba1970 sprawdź wiązki pod fotelem pasażera. Ja miałem taki objaw, że szyba domknęła się i później nie szło jej ponownie spuścić. Winny był dosyć gruby przewód w białym oplocie. Niestety miałem wodę pod fotelem i najprawdopodobniej podczas otwierania szyby robiło się zwarcie w miejscu gdzie była uszkodzona izolacja. Z czasem przewód uległ całkowitemu przerwaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hipek

jednak zaśniedziały kabel przy module, dzięki:) zamykam teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności