Skocz do zawartości
Gość Piorun

Trzeszczenie kierownicy-bardzo dziwny dzwiek.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piorun

Witam. Trzeszczenie słychać tylko na postoju przy kręceniu kierownica w prawo i lewo..bardzo ciche ale jeśli sie wsłuchać to jest. W trakcie jazdy nic nie słychać, być może silnik zagłusza. Dźwięk : przypomina ocieranie elastycznego materiału o materiał (do takiego zludzenia ze myslalem ze ocieram rekaw o rekaw)- cos w stylu suwaka błyskawicznego. Spotkał sie ktoś kiedyś z czymś takim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś ci obciera ramka w niewidoczny miejscu. Odręć ramkę z kierownicy i sprawdz czy jeszcze występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferd

U mnie było identycznie.. Pojawiło się nagle i ze 2 dni tak miałem.Sprawdziłem poziom płynu wspomagania. Troszeczkę dolałem dla pewności i problem znikł.

Przy okazji się spytam czy płyn w uk wspomagania należy {kiedyś} wyminić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie było identycznie.. Pojawiło się nagle i ze 2 dni tak miałem.Sprawdziłem poziom płynu wspomagania. Troszeczkę dolałem dla pewności i problem znikł.

Przy okazji się spytam czy płyn w uk wspomagania należy {kiedyś} wyminić ?

Nie wymienia się ,tylko w wypadku napraw układu np. wymiana pompy wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piorun

A czy jeśli nie wiem jaki był płyn w wspomaganiu to mogę dolać jakiś standard do okładu wspomagania na przykład z poprzedniego autka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferd

W ASO VW litr płynu do wspomagania kosztuje ok 40 zł.

Na dolewki takie coś starczy ci na bardzo bardzo długo.

Innego ja bym nie lał na Twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten temat juz poruszalem....skrzypi przegob w kolumnie kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ten temat juz poruszalem....skrzypi przegob w kolumnie kierownicy.
...Lub sworznie wahaczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie ostatnio tez sie taki problem pojawil krzypienie wystepuje podczas skrecania w lewo i w prawo i dochodzi z przedniego prawego kola nie wiem co to moze byc?

mam przeczucue ze to jeden z dolnych wachaczy ten do kturego jest przykrecony amortyzator

macie moze jakies sugestie odnosnie diagnozy problemu

(dzwiek przypomina ocieranie metal o metal, jakby smaru brakowalo)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie jesteś sam w stanie sprawdzić, to najlepszy sposób - jedziesz na diagnostykę zawieszenia. Koszt na stacji diagnostycznej to ok 20 pln - więc po co gdybać Jedź i sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to plaga jakaś czy cóś ...

 

u mnie dzisiaj zaczęły objawiac się dziwne dźwięki ....jak ocieranie gumy o metal albojakichś elementów metalowych bez smaru ... się trochę wystarszyłem poleciałem prosto po pracy do mechanika... diagnoza - sworzeń wahacza.. wiedziałem że mam walnięty jeden górny ale żeby aż takie dźwięki wydawał z siebie ?? ... echh

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie obszukalem dzisiaj niemiecki e-bay i znalazlem kompletne zawieszenie za w sumie 180 euro prosze was o komentarz,

http://cgi.ebay.de/QUERLENKER-SATZ-12-TEILIG-VW-PASSAT-3B-AUDI-A4-A6_W0QQitemZ150219468544QQihZ005QQcategoryZ61897QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

mysle zeby zamowic to niz bawic sie w wymienianie sporadyczne zeby nie skrzypialo, ale poczekam na wasze opinie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności