Skocz do zawartości
Gość karol983

Okna i drzwi się same otwierają!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol983

Witam mam Paska 1,9 TD z 1995 r. jak go kupiłem miałem pilota do centralnego, mam tez wszystkie szyby elektryczne. Pilot, który kupiłem z autkiem nie działał więc zamontowałem nową centralkę z nowym pilotem kupioną na allegro wszystko działa elegancko ale....zazwyczaj, ale nie zaawsze jak pada deszcz albo jest wilgotno to same otwierają mi się wszystkie szyby i drzwi!!!!Przed zamontowaniem pilota z allegro, korzystając tylko z kluczyka też się tak działo. Wszytkie drzwi były robierane czy nic nie zacieka i nie powoduje zwarcia ale nic nie znaleziono. Przy pompce ciśnieniowej też nic nie zacieka. Już nieiwem czego i gdzie mam szukać. Może ktoś też miał taki problem bo jechałem z taksówkarzem, który też tak miał ale tylk ona jednych drzwiach i je poprostu odłączył. Ja jeśli odłącze jakieś drzwi to resztę mi samo otwiera!!!!Proszę Was koledzy POMÓŻCIE bo już mnie szlag trafia. PS. Czy istnieje możliwość odłączenia elektrycznych szyb bez odłączania od nich wiązki przewodów, jest od nich jakiś bezpiecznik lub przekaźnik???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko i zwiezle, masz zepsuta ktoras klamke z przodu i to jest przyczyna (ja tak mialem i spalila mi sie pompka od centralnego - 100zl na allegro), najlepiej odlacz wtyczke od klamki i zabezpiecz ta druga (tylko w przednich drzwiach) dzieki temu nie bedzie problemow bo klamki beda dzialaly tak samo jak te tylne, centralny z pilota chodzi normalnie, a otwieranie kluczykiem tez dziala jako master (przez cyngielek w klamce czy zamku) i to wg mnie (tak mialem) jedyne lekarstwo na twoj przypadek

ja tak mam i dziala bez problemow tylko jeszcze musze wtyczke zabezpieczyc bo po ostrej burzy lubi powariowac centralny a szkoda pompki (nastepnej jush nie kupie tylko zamontuje elektryczny bo pneumatyk denerwuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Jeśli dobrze zrozumiałem chodzi ci o jakiś kabelek idący od klamki, gdzie dokłanie i w którym miejscu jest ten kabelek, jaki ma kolor. Co rozumiesz przez zepsutą klamkę. Czy można dokupić nową???!!!Sorki że sie tak dopytuję ale chce dokładnie wiedzieć jak się tym zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kabelek wyglada tak jak tutaj

298917122_1

z tym ze nawet gdy nie widac przelamania to czesto sie przelamuje (wada konstrukcji - znaczy zle miejsce na ten kabelek) i go wlasnie sie odpina (tym kabelkiem rozni sie klamka z centralnym zamkiem od wersji bez centralnego - tam go nie ma), klamke mozna oczywiscie dokupic ale ja dokupilem i tez szybko padla wiec chyba nie warto (ja placilem 80zl FEBI w hurtowni a sa po ok 40zl na allegro), a jak kebelek jest odpiety to sie nic zlego nie dzieje - wiem bo tak mam, tylko wtyczke zabezpiecz przed wilgocia i woda (zwarcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka ma trzy kable czerwono biały ( zasilanie ) zielony (zamyka), szary( otwiera), jak się nie mylę wypięcie wtyczki powoduje niemożność sterowania c.z. z kluczyka, pozostaje tylko z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, odepnij po prostu te wtyczki i masz problem z głowy. Można normalnie otwierać i zamykać zarówno kluczykiem jak i pilotem drzwi. Jedyne co się odłącza to domykanie szyb z kluczyka.

A wtyczka ta znajduje się pod tapicerką od strony wnętrza auta, rozpięcie to 5 min roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Dięęęęęęęęęęęki wilekiw za pomoc, bo juz byłem juz u kilku elektroników i nie wiedzieli co jest grane(wiedzieli tylko jak kase brali). Mam nadzieję że to jest to bo słyszałem opienie ze nie da rady odłączyć modułu komfortu a jednak da rady tylko troche innym sposobem(poprzez tą wtyczkę). Zastanawiam się tylko czy nie lepiej byłoby ją wogóle uciąć. PS. Pytanko czy drzwi też się nie powinny wtedy otwierać i czy trzeba ściągać tapicerkę z drzwi czy wystarczy odkręcić klamki i wtedy będzie dojście do tej wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie obcinaj, wyciągnij po prostu. Musisz zdjąć tapicerkę, a raczej odchylić ją od góry i dojdziesz. Znajdują się jakieś 10 cm pod cycem od zamykania drzwi. Wtyczki są złączone i zablokowane metalową spinką - trzeba ją podważyć i zdjąć. Wtyczkę ułóż tak żeby Ci nie pukała o blachy ;) zrób to zarówno od strony pasażera, jak i kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności