Skocz do zawartości
Gość zamiet

Dziwna kontrola policyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zamiet
pewnie miałeś kontrolę na drodzę paliwem płynącej, podczas "podróży"?? czy się mylę:confused: bo tam to jest możliwe..

 

a czy to ma (a w tym kontekście "powinno mieć") jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam...i się zastanawiam.....

 

a jakie ma znaczenie fakt, ze umundurowany policjant się przedstawi.....???

grzecznościowe?

formalne?

czy jakie jeszcze inne.........

 

i do czego to jest potrzebne...????

 

jeśli mi się coś nie podoba podczas kontroli to zawsze mogę poprosić o dane policjanta w sensie stopnia, nazwiska i jednostki z jakiej jest......

a jak nie bedzie chciał takich dany podać, to na radiowozach są tablice rejestracyjne i nr boczne (zwane także taktycznymi)...

 

fakt, ze przy cywilnych kontrolach jest inaczej......

ale ile ich mieliście w życiu?????

bo ja nie kojarze zadnej takiej.....

 

więc po co wydziwiać w sensie że powinien to albo tamto.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sokol

Witam .. dawno ten temat nie był odświeżany :)

 

Nie wiem czy to jest dziwne czy po prostu wyglądam jak alkoholik :) ale kiedy jeździłem moja Renowka Meganka przez 2 lata to policja zatrzymała mnie 15 razy łącznie:

3 razy mandat za prędkość ;/

1 z baletów narkotykowa z psem (żeby mi auta nie po brudzić to mieli ładny brązowy kocyk:P)

no i te 11 razy cholerne musiałem dmuchać w ten ich cholerny alkomat :) Nie wiem czy przyciągam ich czy wyglądam jak alkoholik ale to przesada :)

 

A teraz pytanie czy jeżeli sobie siedzimy na ławeczce w licznej grupie i średnio raz w miesiącu wpadają do nas S** ka i nas przeszukują czy nie mamy dragów jest legalne ?? Chodzi mi czy bez żadnych podstaw mogą to robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa dlaczego mają nie mieć prawa...jeśli zachodzi takie podejrzenie lub ktoś im zgłosił że macie to muszą sprawdzić-taka praca :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sokol
aa dlaczego mają nie mieć prawa...jeśli zachodzi takie podejrzenie lub ktoś im zgłosił że macie to muszą sprawdzić-taka praca :]

 

Wiem, że to ich praca... ale praca czy dręczenie ... co miesiąc prawie czasem 2 razy .. w miesiącu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jeżeli sobie siedzimy na ławeczce w licznej grupie i średnio raz w miesiącu wpadają do nas S** ka i nas przeszukują czy nie mamy dragów jest legalne ??
Chyba macie jakiegoś życzliwego obserwatora bo nic się nie dziej bez przyczyny. Też mam taką ławeczkę pod blokiem przy takiej małej uliczce i dziwnym trafem 2 lata temu nadali jej nazwę zielna :D a głównie ;) pracujemy tam nad popytem :piwo:( no i trochę częściej do nas wpadają szczególnie w sezonie :D )

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do upierdliwego kontrolowania to pierwsze co mi przyszlo na mysl, to pytanie jak wyglada samochod..]

 

nie jest tajemnica, ze na takie cos najbardziej narazeni sa mlodzi kierowcy w starych BMW E36 czy Golfach( tak uogolniajac ). A jezeli Twoj samochod sie niczym nie rozni od innych to poprostu przypadek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mnie zatrzymuja za predkosc w 95% ;)

To zawsze proponuje badanie trzezwosci oni sie ciesza a ja wtedy moge zbic z ceny!

Choc czesto idzie wytumaczyc ze jak sie ma prawojazdy zeby na chleb zarobic maja inne podejscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sokol
a wracajac do upierdliwego kontrolowania to pierwsze co mi przyszlo na mysl, to pytanie jak wyglada samochod..]

 

Na początku autko wyglądało normalnie jak pospolite Renault Megane z 96 roku :) ale później po rożnych sytuacjach drogowych parę blach (maska, prawe i lewe boki, drzwi ) autko było kolorowe .. autko teraz dałem siostrze i ostatnio miała kontrole drogową i policjant do mojej siostry "o widzę, że autko zmieniło właściciela .." po czym przyszedł do niej z alkomatem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyznawaj sie sieotrze ze bedzie miala taka przyjemnosc po tobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba macie jakiegoś życzliwego obserwatora bo nic się nie dziej bez przyczyny.
Na początku autko wyglądało normalnie jak pospolite Renault Megane z 96 roku :) ale później po rożnych sytuacjach drogowych parę blach (maska, prawe i lewe boki, drzwi ) autko było kolorowe .. autko teraz dałem siostrze i ostatnio miała kontrole drogową i policjant do mojej siostry "o widzę, że autko zmieniło właściciela .." po czym przyszedł do niej z alkomatem :P

No i wszystko jasne :mad:

 

A tak na marginesie to jest na swój sposób bardzo dziwna kontorla policyjna

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9738375&rfbawp=1205111637.695&ticaid=1580b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sokol Na początku autko wyglądało normalnie jak pospolite Renault Megane z 96 roku ale później po rożnych sytuacjach drogowych parę blach (maska, prawe i lewe boki, drzwi ) autko było kolorowe .. autko teraz dałem siostrze i ostatnio miała kontrole drogową i policjant do mojej siostry "o widzę, że autko zmieniło właściciela .." po czym przyszedł do niej z alkomatem :P

I tu się zgodzę z rainmanem777 albo się komuś naraziłeś (czyt. policjantowi) a jeździłeś charakterystycznym autkiem. Albo rzeczywiście masz coś na sumieniu.

kopia A jak mnie zatrzymuja za predkosc w 95%

To zawsze proponuje badanie trzezwosci oni sie ciesza a ja wtedy moge zbic z ceny!

Choc czesto idzie wytumaczyc ze jak sie ma prawojazdy zeby na chleb zarobic maja inne podejscie.

Masz rację bardzo często działa takie wytłumaczenie. Mi się zdarzyło to kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do tematu kontroli pojazdu i legitymowania osób policjant ma dwie podstawy "faktyczną" i prawną faktyczna to taka że jest np. godz. 01 00 w nocy i pędzi sobie pasek przez miasto, a ginie ich na pęczki no i mamy kontrolę (bo jak ukradną nam paska spod domu to gdzie były te wstrętnie psy ,a tak to są be bo nas kontrolują), a druga rzecz to ustawa o Policji w której są artykuły uprawniające do przeprowadzenia kontroli zarówno osoby jak i właśnie przedmiotowego w tym temacie pojazdu.

Dodam także ,że oczywiście czarne owce i nadgorliwcy są i w Policji ale powiedzcie szczerze w jakiej pracy ich nie ma.

(tutaj proszę o chwile zastanowienia i mały rachunek sumienia), gdzie każdy z nas pędzi jak mu komórrę ukradną, albo portfel, albo pobiją, a jak nas zatrzymają ,bo łamiemy przepisy i policjant weźmie to jest h** i w ogóle, a gdyby tak nie było to wielu z nas by musiało już wynająć kierowcę żeby do roboty dojechać bo by było bez prawka uważam że lepiej taka Policja niż żadna i pełne bezkrólewie.

Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie kiedys zatrzymali za predkosc (jechalem lexusem na numerach z austrii) po czym pan podbiegl zobaczyl numery i powiedzial "nie szybko .. nie szybko.. "

 

A na co dzien patrza na mnie przychylnie bo po mimo wieku mam w prawojazdy B, C i E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tatko
a wracajac do upierdliwego kontrolowania to pierwsze co mi przyszlo na mysl, to pytanie jak wyglada samochod..]

 

nie jest tajemnica, ze na takie cos najbardziej narazeni sa mlodzi kierowcy w starych BMW E36 czy Golfach( tak uogolniajac ). A jezeli Twoj samochod sie niczym nie rozni od innych to poprostu przypadek..

__________________

Dokładnie,zgadzam sie jesli zobacza młodego chłopaka jeszcze na dodatek w BMW to odrazu napewno dealer albo złodziej,poniekąd chuligan czy jeszcze jakiś inny wynalazek,i dlatego te kontrole POP......ONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

No dobra. Ktos gdzies tutaj napisal, ze tzw. krawezniki tez maja prawo zatrzymac samochod. A co jesli on pomacha ta swoja choragiewka i ja sie nie zatrzymam? Bede mial z tego powodu jakies klopoty? Dostane mandat poczta? Wezwanie na komisariat?

Dzis w ten sposob trzech policjantow w czarnych strojach z napisem POLICJA na plecach zatrzymalo moja zone chwile po tym jak ruszyla z miejsca. I po prostu chcieli dokumenty zobaczyc i czy ma podstawowe wyposazenie samochodu typu gasnica i trojkat...

Ciagle mnie zastanawia co by bylo gdyby ich po prostu minac..... W koncu nie bylo radiowozu ani nic... Rzucali sie troche w oczy, ale nie tak bardzo gdyby mieli radiowoz.

Moj kuzyn w podobny sposob dostal mandat za jazde bez pasow bezpieczenstwa...

Prosze o jakas sensowna odpowiedz najlepiej kogos kto jest z Policji i wie w 100% co mogloby grozic za cos takiego jak wlasnie nie zatrzymanie sie do kontroli jesli zatrzymuje nas patrol "pieszy".

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jako że przebywam na urlopie w ojczyźnie w ostatnią niedziele jechalem z kolegą jego audi a4. kontrola drogowa, dokumenty itd. wszystko ok.po czym pan "pała" zapytał czy ja "jako pasażer" moge wysiąść z samochodu i stanąć obok radiowozu. panowie policjanci przystąpili do przeszukania wnętrza (i nawet badali luz na kierownicy, wysokość hamulca i co było dla mnie szokiem jak wchodzą biegi) , patrzyli wszędzie, pomyślałem może chodzi o narkotyki.spoko. następni przeszli do bagażnika tzn. koło zapasowe trójkąt, gaśnica, przyczepił sie dlaczego nie ma lewarka i apteczki.coś pomruczał i kazał otworzyć maskę, popatrzył, sprawdził wycieki. zakomunikował ze jest za mało płynu hamulcowego,i że kolega ma jechać za nim jechać na stacje diagnostyczną(było po 17 więc zamknięta). ale coś jeszce mu nie pasowało w lekko przyciemnionych szybach (tył 80 %, przód 30 %) więc zatrzymał dowód rejestracyjny i wręczył "polecenie przelewu" 300 zl, i dobił nas 5 punktami.

i tak sobie myśle o co mu chodziło nie przejawiał chęci dostania w kieszeń. jescze mógł sprawdzić czy kolega ma dobrze ustawione siedzenie lusterka kierownice i czy pasy są na odpowiednią wysokość ustawione.

k....a jeszce troche to będą sprawdzać czy okulary przeciwsłoneczne maja atest i czy kierowca ma odpowiedni rozmiar buta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k....a jeszce troche to będą sprawdzać czy okulary przeciwsłoneczne maja atest i czy kierowca ma odpowiedni rozmiar buta.

Tak i czy płyty w odtwarzaczu są legalne a nie piraty. Ta kontrola była troszkę dziwna. Wyraźnie szukali za co mogą wręczyć mandat. Mam wrażenie że trafiliście na policjantów na Górnym Śląsku którzy mieli określone ile dziennie mają wypisać mandatów i ilu mają w tym złapać nietrzeźwych kierowców, bo inaczej po premii. Było ostatnio o tym głośno w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie że trafiliście na policjantów na Górnym Śląsku którzy mieli określone ile dziennie mają wypisać mandatów i ilu mają w tym złapać nietrzeźwych kierowców, bo inaczej po premii. Było ostatnio o tym głośno w TV.

Ten tekst jest najlepszą z odpowiedzi na temat "dziwnych" kontroli drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyczepił sie dlaczego nie ma lewarka i apteczki.

 

troszkę śmieszne bo przecież apteczka u Polsce nie jest obowiązkowym wyposażeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności