Skocz do zawartości
Remek

Oświetlenie diodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przed chwilą zakończyłem zabawę z oświetleniem wnętrza samochodu (i nie tylko). Na allegro zakupiłem zdźiebeło :rolleyes: żarówek diodowych i pomontowałem je w aucie. Wymienione zostały wszystkie żarówki oświetlenia wnętrza (główna - 8 super flux, pasażera - 1 s.flux, bagażnik - 6 s.flux i schowek - 4 s.flux niebieskie) oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej (dyfuzyjne) i postojówki (1 s.flux).

Generalnie efekt mi się podoba:521:. Nie wiem, czy tylko w moich oczach spełniają się moje oczekiwania, ale wydaje mi się, że dużo lepiej świecą (zapewne ciekawiej czyt. ładniej), a na pewno zużycie prądu na nich spadło wielokrotnie.

Na postojówki zakupiłem 2 kpl. - białe i niebieskie. Założyłem najpierw białe i było ok. ale jak założyłem niebieskie, to byłem zauroczony:o. Tak też zostawiłem. I tu moje pytanie: czy panowie niebiescy mogą się przyczepić do niebieskich postojówek:-?? Przy zapalonych pozycyjnych delikatnie widać niebieską poświatę od pozycyjnych.

Teraz zabieram się za zabawę w montowanie podświetlenia przełączników nawiewów.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niebiescy jak bedą widzieli takie oświetlenie to zostawią sobie... ale twój dowodzik rejestr...:( za te postojóweczki.

Ja zołyzyłem sobie na przód białe ledy, niestety mają one delikatną poświatę niebieskiego/fioletowego koloru no i dowód do zatrzymania:mad:, ale jako ze był ze mną tatuśko to nie zrobili nic, choć cięzko było.

 

racja fajnie to wygląda, ale jakoś mi przeszło, no i kolor niebieski dla uprzywilejowanych, jednego nie zatrzymają i będzie jeździł, drugiego zaraz jak wyjedzie z pod domu zczają i odpowiednio potraktują. :592:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakieś fotki jak to świeci, ja wczoraj zrobiłem niebieskie zegary i się zastanawiam czy dalej brnąć w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Ale postojowe z tyłu to chyba bez różnicy z zewnątrz? Ale w jakich cenach dostałeś? Chodzi mi o takie do postojowych z tyłu i ewentualnie podświetlenie tablicy rejestr. - bo te świecą się stale więc to ma największe uzasadnienie.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam zapasowe i przy niebieskich wymienię to chyba dowodziku mi nie zabiorą?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lobo6666

zależy od misiaków, jedni pozwolą wymienić, inni nie będą dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wnętrze w diodkach, z przodu polutowane 3 fluxy, nad pasażerami po 1 fluxie, w bagażniku polutowane 2 fluxy. Efekt? Świetny. CO prawda światło ma mniej "przyjazny" odcień, ale każdy kto wsiada mówi, że światło jak w statku kosmicznym ;)

 

Z przodu diodki też miałem, ale po założeniu kilku różnych "białych" egzemparzy - okazywało się zawsze, że idealnie białe nie istnieją. W obawie przed mandatem na razie zdjąłem i mam klasyczne żarówy. Ale owszem... korci, korci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy od misiaków, jedni pozwolą wymienić, inni nie będą dyskutować

 

A na jakiej podstawie zabierają dowód.

bo auto sprawne da się naprawić na miejscu itp.

chyba że przymuszają do jazdy na przegląd po zmianie żarówek?:592:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapodaj jakieś fotki jak to świeci, ja wczoraj zrobiłem niebieskie zegary i się zastanawiam czy dalej brnąć w tym kierunku.

Jak tylko dorwę cyfrówkę to pstryknę i zapodam. A Ty możesz pokazać swoje zegarki :)

Postojówki z przodu zmieniłem. Z tyłu siedzą na razie oryginalne żarówki. Ale przymierzam się do 18sto diodowych zamienników. A ceny są tutaj:

postojkówki

tablica rejestracyjna

oświetlenie wnętrza

Dodatkowo pobawiłem się z oświetleniem pokręteł nawiewu 4 razy

super flux

Myślałem jednak że efekt będzie lepszy. Świeci na rogach tam gdzie są diody bardzo ładnie, ale im dalej od diody tym ciemniej...

Zakupiłem też:

MODUŁ LED Super Flux

Ma to być zamontowane u dołu drzwi kierowcy i zapalać się jak otworzę drzwi (żebym w nic nie wdepnął) Bardzo mocne niebieskie światło.

Cała zabawa z diodami kosztowała mnie około 100 PLN. Jeszcze tylko jakieś 50 na tylne drogowe/stop i jakieś porządne H4 i oświetlenie będę miał zrobione :)

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOX :)

Może też się kiedyś zabiorę...

Dzisiaj walczyłem z włącznikiem świateł

Widzę że za nawiewy się na razie nie brałeś... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SPOX :)

 

Widzę że za nawiewy się na razie nie brałeś... :D

Chcę zobaczyć jak to będzie wyglądało z węzami świetlnymi z tego tematu http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18120 o których pisze John i wtedy się za to zabiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... spotkaliście się może z diodkami idealnie białymi, bądź lekko żółtymi? Chodzi o żarówki na pozycyjne, bo jak wiadomo te wszystkie z alledrogo są niebieskawe :/ Cena nie gra roli. Musi być kolorek taki jaki musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie podświetlania pokręteł nawiewu. Czy w każdym passacie B4 ono było montowane. Ja mam passata b4 96 roczek. i mi nic tam nie swieci. jak to jest.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie odnośnie podświetlania pokręteł nawiewu. Czy w każdym passacie B4 ono było montowane. Ja mam passata b4 96 roczek. i mi nic tam nie swieci. jak to jest.

Pozdrawiam

 

Szukałeś? :hyhy

 

Tu masz opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie szukam w kodeksie drogowym czy mozna miec niebieskie diody na postojowkach? Jakim prawem "białe kaski" zabierają dowód!? Niech ktoś napisze albo poda stronke gdzie jest takie prawo dotyczące niebieskich postojowek.

Ja mam wlasnie nowe lampy przednie z ringami i z przodu zalozylem 16 diód niebieskich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodeks Drogowy Art. 66

4. Zabrania się:

* umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;

 

* wyposażania pojazdu w urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia; nie dotyczy to pojazdów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Straży Granicznej;

 

Jeżeli zakładasz żarówki nieprzewidziane oryginalnie do lampy, lampa automatycznie traci homologacje, a Ty tracisz dowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo diody LED nie mają homologacji i nie można używać ich do zewnętrznego oświetlenia auta (oprócz homologowanych dziennych ale to sprawa całych lamp). nawet jak będą w normalnym kolorze to jak będzie LED to "panowie" mogą mieć pretensje o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo diody LED nie mają homologacji i nie można używać ich do zewnętrznego oświetlenia auta (oprócz homologowanych dziennych ale to sprawa całych lamp). nawet jak będą w normalnym kolorze to jak będzie LED to "panowie" mogą mieć pretensje o to.

 

Nie do końca :hyhy W nowych modelach samochodów oświetlenie LED to już norma,więc żadnego problemu z tym niema.Wszystko zależy co kto chce montować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych autach całe lampy mają homologacje razem z żarówkami led.

Sprawdzałem zwykłe żarówki samochodowe i prawie wszystkie mają homologacje (znaczek E X) na metalowym korpusie, a na led-zie takiego nie znajdziesz. Zastanawiał bym się co mogło by się stać jakby ktoś wjechał Ci w tyłek i się okazało że masz nie homologowane żarówki, podobnie jest z chińskimi lampami które nie mają homologacji i czasem jak sie jedzie za takim autem widać jak świeci. Może ktoś mnie powie że pisze głupoty, ale to moje zdanie.

 

Miałem założone w klapie ledowe (jako drugi postojówki) i bardziej punktowo świeciły niż tradycyjne. Napewno nie załozył bym leda na światło hamulca i jako żarówke światła mijania/ drogowe.

Przez jakiś czas miałem złożone ledy jako postojówki z przodu, ale ponieważ w lampie jest wysoka temp to szybko się uszkadzały, dodatkowo w sklepach są dostępne zimne białe, które świecą troche niebieskawo i policja może się przyczepić, a białych ciepłych nie udało mi się znaleźć więc wróciłem do standardowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności