Skocz do zawartości
Gość adrianek31

Kostka stacyjki, pomoc w wyjęciu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrianek31

Witam chciałem wymienić kostkę stacyjki ale zatrzymałem się na etapie:

i tu moje pytanie w jaki sposób mam dalej sciagnac ta stacyjke ? musze zbic ta tuleje czy coś innego ? w jaki sposob ja sciagnac ? probowalem srubokretem, i nic , sciagacz do lozysk tez sie nie sprawdził (moze dlatego ze byl baaardzo duzy :D, proszę o informacje i dalsze instrukcje, moze ma ktos linka do jakiegos sciagacza ktory by sobie poradził z wyciagnieciem tej stacyjki, czekam na jakies podpowiedzi i sugestie, moze ktos tez zaznaczyc na zdjeciu ktora czesc mam sciagnac, Pozdrawiam wszystkich DSC00518a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba ja zdjąć.

Dopiero wtedy luzując imbusem śrubę daje się zdjąć stacyjkę.

Dokręcając śrubę imbusem pamiętaj, by nie dokręcać jej za mocno. Ja tak zrobiłem i niestety musiałem posiłkować się inną śrubą z podkładką i nakrętką z drugiej strony.

 

Jest to w sumie łatwy, ale jednak najtrudniejszy moment.

Niektórzy posiłkują się młotkiem/śrubokrętem.

Ja użyłem do tego celu rozdzielacza do łożysk (Bearing separator) firmy SKF. Urządzenie składa się z dwóch elementów, które są zaciskane na tej tulejce zazębiając się o wystający z niej o 2mm rant. Oba elementy skręca się na tulejce śrubami niwelując luz do zera.

Teraz całość daje się zdjąć bez najmniejszego oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianek31

a mogłbyś pokazać zdjecie takiego ściągacza jakis link jak cos takiego wyglada, by mi to bardzo pomoglo, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to w pracy a w pracy będę dopiero jutro.

Postaram się narysować... ;)

 

Wyglada to tak, jak na tym małym obrazku w górnej lewej części tej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja do tego celu użyłem ściagacza do ramion wycieraczek. Bardzo podobny do tego jak tu:

http://moto.allegro.pl/item293395590_sciagacz_lozysk_i_sworzni_z_blokada_24_55mm.html

Taki ściągacz koniecznie z blokadą bo ta tuleja pierońsko mocno siedzi.

Nie polecam młotka ani innych narzędzi "udarowych" - można uszkodzić łożyskowanie kolumny kierowniczej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągacz nie załapuje za krawędź to można założyć klucz (chyba 24) wtedy jest za co złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ewentualnoscia jest wykrecenie u dolu calego walka i wyjecie go wraz ze stacyjka i kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Jak zmieniałem u siebie kolumnę kierownicy na taką z regulacją góra-dół, to tak właśnie zrobiłem, tzn. odkręciłem zabezpieczenie przy przekładni kierowniczej i wyjąłem całość wraz z kołem kierownicy ;) Po zdjęciu kierownicy kiedy całość jest w rękach, łatwo zbić ten wieloklin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość naUCZYcieL

Miałem taki sam problem. Padł mi przekażnik. Szczęście miałem takie , że mechanik do którego pojechałem zrobił sam sobie taki ściągacz.Jak musisz jeździć po kolumną masz przekaźnik. Wyciągnij go i podłącz nowy i nie montuj go zpowrotem ( tak też możesz odpalić autko ja tak jeżdze ).

 

Koszt naprawy nie powinien wynieść więcej niż 40zł .`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa u mnie też dostępne w garażu ściągacze nie dały rady, więc odkręciłem całość na dole i wyciągnąłem. nie musiałem nawet niczego ściągać ani wybijać, bo do śrubeczki od kostki można się wtedy dostać.

 

Aha, wymieniał ktoś kiedyś to łożysko w kolumnie kierowniczej? Bo u mnie ma luzy jak cholera, więc chciałbym je wymienić, ale skoro nie dostałem się do niego od góry to niestety nie wiem jaki ma symbol/rozmiar. A boję się, że jak zacznę walczyć z wieloklinem siłą to z łożyska niewiele już zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności