Skocz do zawartości
Matwiejko

Ponownie Komunikat SERVICE po 2kkm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewne pytanko, otóż nie tak dawno temu wyskoczył mi na fisie komunikat Service 3000km i zapaliły się 2 kontrolki od ABS i ESP po ponownym rozruchu zniknęły i został tylko Service......, wykasowałem go i po przejechaniu 2kkm znowu to samo..... .Czy ktoś wie o co w tym chodzi ?

 

Pozdro

Matwiejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie komp. informuje cię o zużyciu przednich klocków hamulcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie komp. informuje cię o zużyciu przednich klocków hamulcowych.

 

tylko jak komp informuje o zużyciu przednich klocków hamulcowych to nie pojawia sie info service 3000km tylko info o startych klockach i odpowiednia ikonka (O) <- coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc wie ktoś może co to może być ? może poprzedni właściciel przestawił okres pomiędzy wyświetlaniem inspekcji servisowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

Jestem posiadaczem Passata 1,9 tDI z 2000r.

Wyświetlił mi sie komunikat serwice 3000 km,ustawione widocznie przez poprzedniego właściciela- jak sie dowiedzieć czego dotyczy w sensie że co mam zrobić lub wymienić za te 3000 km??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sensie że co mam zrobić

 

Użyć wyszukiwarki !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat oznacza, że zbliża Ci się servis. Będzie tak spadało do 0 i w końcu wyskoczy SERVIS NOW

:mad:

 

---------- Post added at 12:05 ---------- Previous post was at 12:02 ----------

 

Ten komunikat oznacza, że zbliża Ci się servis. Będzie tak spadało do 0 i w końcu wyskoczy SERVIS NOW u mnie oznaczało to wymianę oleju itp... filtry itp...

W zależności od silnika ustawiane są te inspekcje co 15 lub 30tyś. Ja mam co 15. po przejechanych 12 zaczyna się wyświetlać SERVIS IN 3000 i tak w dół.:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również pokazał się komunikat SERVICE IN 3000. Odczytałem informacje z kanałów 40-45 i od ostatniego serwisu i skasowania komunikatu minęło 247 dni i przejechałem od tamtej pory 5500 km więc do kolejnej wymiany jeszcze prawie 10 000 km.Dlaczego więc pokazuje mi się ten komunikat?

 

Dodam iż również ostatnio obserwuję zapalanie się kontrolek ABS i ESP - to ponoć może być problem czujnika stopu albo zabrudzonego czujnika ABS w którymś kole... ale czy to ma coś wspólnego z komunikatem SERVICE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od ostatniego serwisu i skasowania komunikatu minęło 247 dni

 

Coś mi się kojarzy że wymiana jest co 15 tys lub jeden rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam iż również ostatnio obserwuję zapalanie się kontrolek ABS i ESP - to ponoć może być problem czujnika stopu albo zabrudzonego czujnika ABS w którymś kole... ale czy to ma coś wspólnego z komunikatem SERVICE ?

nie

 

na resztę pytań bez większego problemu znajdziesz gotowe odpowiedzi na forum :D

 

no dobra pomogę ci troszkę

 

więc do kolejnej wymiany jeszcze prawie 10 000 km

 

bo może ktoś tak ustawił?!

 

Dodam iż również ostatnio obserwuję zapalanie się kontrolek ABS i ESP - to ponoć może być problem czujnika stopu albo zabrudzonego czujnika ABS w którymś kole.
VAG!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SERVICE IN 3000.

To odnosi się na 100% do wymiany oleju.Tak jak Kulczaw napisał ,albo 1 rok.

Gratulacje w rok robić 5500 km ja w rok robię ok 35000tyś km.Więc 2 wymiany oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało jeżdżę :)

 

Zdaje sobie sprawę z tego, że olej się wymienia co 15 tyś km i ze jeszcze mi zostało około 10 tyś - wychodzi na to, że komunikat wywołany jest tym,iż za niedługo upłynie rok od wymiany oleju tylko czemu komputer twierdzi,że równy rok upłynie za 3000 km? ;) (może tak głupio zostało to zaprojektowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(może tak głupio zostało to zaprojektowane).

 

Dokładnie jak to ująłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że olej się wymienia co 15 tyś km
niektórzy wymieniaja duzo czesciej :P ale wiadomo ze zalezy to juz od samego wlasciciela :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pewne pytanko, otóż nie tak dawno temu wyskoczył mi na fisie komunikat Service 3000km i zapaliły się 2 kontrolki od ABS i ESP po ponownym rozruchu zniknęły i został tylko Service......, wykasowałem go i po przejechaniu 2kkm znowu to samo..... .Czy ktoś wie o co w tym chodzi ?

Jak kasujesz inspekcje i wymieniasz niby olej to otwórz maske w pozycji zapłonu i zamknij to komunikat powinien już się nie pojawiać ;) taki mały trik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza że się wbije w temat.Czy może mi ktoś wyjaśnić odnośnie komunikatu SERVICE.Pokazał mi się taki komunikat z ilością kilometrów od 3000,wczoraj pokazywał service 1300,a dziś przychodzę odpalam i pokazuje się tylko sam napis SERVICE bez ilości kilometrów.Co to oznacza samochód odpala normalnie i jest na chodzie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko przejechałeś te 1300 kilometrów :D Jak masz wymieniany olej na czas to skasuj ten komunikat i możesz jeździć dalej, to jest tylko przypomnienie o wymianie oleju i przeglądzie okresowym auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeprasza że się wbije w temat.Czy może mi ktoś wyjaśnić odnośnie komunikatu SERVICE.Pokazał mi się taki komunikat z ilością kilometrów od 3000,wczoraj pokazywał service 1300,a dziś przychodzę odpalam i pokazuje się tylko sam napis SERVICE bez ilości kilometrów.Co to oznacza samochód odpala normalnie i jest na chodzie.Pozdrawiam
Poczytaj i następnym razem szukaj KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie.Dlaczego komputer w samochodzie pokazał mi SERVICE po przejechaniu dokładnie 9600km od ostatniego kasowania inspekcji i wymianie oleju a nie 15000km.Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności