Skocz do zawartości
cervandes

80 watt na długich?

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend zakładam przekaźniki, bo z jasności świateł nie jestem zadwolony, ale zastanawiam się nad założeniem mocniejszych żarówek na światła drogowe. Używam ich sporadycznie, tzn raz na miesiąc, na dodatek na krótkich odcinkach... Nie obawiam się o przegrzanie klosza, zniszczenie odbłyśników. Po prostu czasem jak potrzebuję przywalić z długich, to chciałbym mieć snop światła jak w promie kosmicznym ;)

 

Nie ulega wątpliwości, że na mijania taka przeróbka nie wchodzi w grę, bo oślepiałbym innych i zagotowałbym zapewne lampę.

 

Macie jakieś doświadczenie / odczucia związane z taką przeróbką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na długich 100W, świecą bardzo przyzwoicie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że 100W lubią wypalać odblaski z tego co słyszałem i widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym że 100W lubią wypalać odblaski z tego co słyszałem i widziałem.

 

jak i gniazda po jakimś czasie, wybór więc należy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na długich jeżdżę na tyle sporadycznie że wypalenie mi raczej nie grozi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już sam sobie na wszystko odpwoiedziałes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tungsram 100W w mijania od dość długiego czasu, było kilka spotkań z policją, przegląd został podbity (ale sam sprawdzający, odprowadził mnie z kwitkiem gdy zobaczył lekko spękane gumy w tylniej belce, więc fuszerki nie było), fakt faktem, że lampy są gorące, ale pół roku świeci i nic się nie dzieje, z tym, że dzięki przekaźnikom działają na 100% mocy, raz na pół roku trzeba żarówki wymienić.

Delikatnie je opuściłem by nie oślepiać innych, ale za to mam potężny snop światła przed autem. Zdecydowanie, więcej widać.

Chciałem zrobić biksenon, ale niestety jest to strasznie drażliwe dla panów policjantów. A tak jeszcze się nie przyczepili, a ja łamie przepisy tylko delikatnie.

Póki co działa i jestem zadowolony i żadnych gniazd nie wypaliło, odblaski też wyglądaj jak przed przeróbką.

Zastanawiam się nad jakims kontrolerem, by w dzień pracowały na 30% mocy, a w nocy na full (nie będzie tak grzało cały czas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cervandes: a jakie masz napięcie na żarówkach? (zarówno mijania jak i drogowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za małe, ale tak jak powiedziałem, w weekend (o ile się wykuruję) pozakładam przekaźniki. Chodzi mi tylko o długie, na których mykam mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności