Skocz do zawartości
kubeks

Miesiąc produkcji samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przy okazji wymiany amortyzatorów na chcę kupić sprężyny do tyłu do samochodu (b3 kombi 93r. 1.8i Arriva) i w sklepie Pan mi zabił klina pytaniem w którym miesiącu został wyprodukowany samochód, bo w 93r. była zmiana typu sprężyn. Gdzie mogę znaleźć oznaczenie (i ewentualnie je rozszyfrować) w którym miesiącu samochód był wyprodukowany? Data pierwszej rejestracji wg papierów to październik 1993r.

Jeszcze jedno pytanie- co sądzicie nt. sprężyn wzmacnianych firmy D&D?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiac tak samo jak i dzien zakodowany jest w numerze VIN - ten dlugi zaczynajacy sie na WVW. A wlepka to juz pewnie wiesz,ze w bagazniku

 

a tutaj masz generator

 

http://www.vw-club.ru/vw/vin/

 

w razie problemow daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w razie problemow daj znac

a jest wersja w jakimś przystępniejszym języku:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten ostatni mojego Varianta nazwał "2 doors- sedan" a ruski podaje dokładną date dzienną- z tego co żona mi wytłumaczyła + - 4-5 miesięcy Tak??

Zabawne to. A wie ktoś co można wyczytać z VIN-u jak cie ma taki profesjonalny program?

Pozdrawiam:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tych ostatnich nie znam, wyszukalem je na szybko, a ten ruski wydawal mi sie bardzo dokladny..kiedys byla stronka ktora opisywala znaczenie kazdej jednej literki i cyfry w numerze VIN, adres jeszcze mam ale niestety nie dziala. Rozne rzeczy, typu na jaki rynek szedl samochod, z jakiej fabryki wyjechal ( miasto )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
typu na jaki rynek szedl samochod

No właśnie może troch OT za co przeprzaszm ale co to znaczy jak na wlepie rozszyfrowałem że to "Austria Pack" czyli że na Austrie , ale jakie są różnice?

Golfy Mk2 w wersji Austryjackiej miały przydławione silniki na przykład...

A tu sam nie wiem ...:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np niektore golfy na rynek francuski nie maly poduszek powietrznych - a te same samochody na rynek niemiecki w tym czasie mialy. jak chcesz to mozna rownie dobrze rozkodowac calutka wlepke w bagazniku, nie tylko numer VIN, byc moze wtedy sie wiecej dowiesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności