Skocz do zawartości
Gość astopa

Rozbieranie licznika Pilne!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość astopa

Mam zamiar poprawić zimne luty w liczniku. Wyjąłem go z samochodu, obudowa zdjęta. W tym miejscu mam mały problem. Z tyłu (1), w lewym górnym rogu, są dwie małe śrubki które muszę odkręcić, żeby go wyjąć z obudowy(tak mi się wydaje), a nie potrafię do nich dojść. Próbowałem wyciągnąć pomarańczowe wskaźniki, lecz nie chcą wyjść, boję się że coś uszkodzę. Rozbierał ktoś już swojego licznika? Może coś źle robię? Jak go rozebrać bym mógł poprawić luty?

Proszę o pomoc.

 

 

liczniklicznikjz8.jpg

 

licznik

licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

astopa. chwyc delikatnie ale zdecydowanie za tarcze i powyciagaj je do gory. da sie je odlaczyc od plyty glownej bez problemu. sa zamontowane na wcisk i wymontujesz je z calym mechanizmem pod tarczami. potem juz bedziesz mial dostep do srubek od plyty glownej i do lutow. jak skonczysz sprawdzac to tylko powciskasz tarcze na swoje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jak pisze przedmówca. A z drugiej strony, gdybyś użył szukajki wiedział bys o tym jeszcze szybciej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość astopa

Wielkie Dzięki!:D

Udało się wyjąć, choć nie było to łatwe, zaciski dość mocno trzymały. Szukałem na forum, ale nigdzie tego nie znalazłem.

Poprawiłem luty i znowu wszystko działa (kontrolka oleju lekko świeciła oraz lewy wyświetlacz mrugał):super:

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu mialec zimne luty lub uszkodzone przelotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość astopa

Nie wiem dokładnie, przeleciałem całą płytkę. Trochę było roboty, ale opłaciło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 99% wystarczy przelutować tylko piny wtyczki. Tam najczęściej pęka z uwagi na "wiercenie" się wiązki na wybojach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Szukałem na forum, ale nigdzie tego nie znalazłem.

 

No teraz to ostro poleciałeś po bandzie....

 

Ileż to ja się natłumaczyłem, napisałem, jak ożywić deskę. Z resztą nie tylko ja. Na pewno znalazłbyś co najmniej 5 prawidłowych postów. Zamkniętych lub usuniętych nie wspomnę.

Podstawa to wyszukiwarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności