Skocz do zawartości
Gość zentral

Jaki oring chłodnicy oleju??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zentral

Witam

Mam problem na mrozach pojawił sie olej nad chłodniczką oleju w książce wyczytałem ze jest tam oring miedzy chłodniczka a podstawa, mocowaniem do silnika. Byłem w dwóch sklepach z czesciami samochodowymi ale w obu powiedziano mi ze muszę podac im rozmiar tego oringu i tu prośba moze ktoś wie jaki tam ma byc ten oring silnik 1.9D (1Y) 1990 rok. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59x5mm

oringtv3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zentral

monter wielkie wielkie dzieki oszukałem sie po necie ale nie znalazłem moze napiszesz gdzie to znalazłes na jakiej stronie jescze raz dzieki lece do sklepu pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przerabiałem ten temat dwa miesiace temu. U mnie z katalogu też wychodził oring, ale po rozbiórce okazało sie że zamiast oringu były dwie uszczelki gumowe z uszami, tak ze radze nie zawracaj sobie głowy sklepem tylko jedź do serwisu. W servisie kosztowało to coś koło 20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego armo o jakim silniku mówisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego armo o jakim silniku mówisz??

ja wymieniałem akurat przy VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zentral

witajcie

byłem w sklepie ale nie było 59x5 mieli 58x5 i 60x5 kupiłem oba myśle ze ten mniejszy powinien sie zdac w sobote zabieram sie za to napisze co i jak pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast oringu z uszkami można wstawić zwykły 58x5 i będzie ok, te uszka są tylko aby oring nie wypadł lub nie przesunął się przy montażu. No i zostanie 18zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w silniku 1z była uszczelka jakby papierowa bez oringu:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to przerabiałem. Można zakupić najtańszy filtr oleju, np. FILTRON i ściągnąć z niego uszczelkę i już jest (tylko troszkę grubsza)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zabieram sie do wymiany uszczelki od chłodnicy oleju w passacie b3 2.0 2E i pytanko jakie odkręca sie śruby żeby wymienić oring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przerobiałem wymianę oringu w zeszłoroczne mrozy. Oring pod chłodniczke oleju jest identyczny ja ten do termostatu (najprawdopodobniej 58x5). Powiedz to w sklepie, może pomoże. Z tego co pamiętam żeby odkręcić chłodniczkę oleju muszisz odkręcić filtr oleju i nad nim jest nakrętka, która trzyma chłodniczkę. Klucz bodajrze 27 ale mogę się mylić. Do zrobienia bez kanału, chodź od dołu jest 100 razy łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek

popatrz na to [ATTACH]42361[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odgrzeje kotleta, mam chyba właśnie problem z oringiem, powiedzcie mi czy trzeba zlewać płyn chłodniczy żeby wydostać ten oring?? Mam kanał, ale mam też klime i automat więc trochę tam ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zlewać płynu, jak przewody gumowe nie pozwolą zdjąć chłodniczki z drążonej śruby, to złap za gwint i odkręć tą śrubę z podstawy oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności