Skocz do zawartości
Gość adriankolek

co myslicie 18calowych alusach?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol

temat o podobnych felgach byl walkowany juz wielokrotnie... Uzyj wyszukiwarki a znajdziesz potrzebne Ci informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takimi nie ale ja do swojego kupiłem z ET45 17' są równo z błotnikami a jakie masz ET na ori ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adriankolek

Zgadza sie, był temat o podobnych felach ale nie o takich samych parametrach.Przeczytalem na forum ze oryginalnie ET42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A jaki masz odkladnie model Paska :?: B6 :?: Bo w B5 3B miales ET45, w B5 3BG miales juz ET38... W B6- przy felgach 16 cali ET45, przy 17 cali-ET47, przy 18 cali-ET44... Ale zajrzyj na ta stronke:

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/felgen/index.htm

Moze cos Ci sie wyjasni odnosnie rozmiarow i wymierow :hyhy:

W przypadku felg z ogloszenia, beda one przesuniete na zewnatrz o 9mm wzgledem ori-martwilbym sie, ze moga ocierac przy skreconych kolach (mam na mysli B6)...

Natomiast jesli o wyglad chodzi-kwestia gustu-ja bym ich jednaqk nie zalozyl do siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adriankolek

pasek to b6, dzwoniłem dzisiaj tam i mowili ze wchodza bez problemu zobaczymy jak to bedzie wygladało a jesli chodzi o kwestie gustu to dobrze ze kazdemu sie nie podobaja bo by zaraz wszyscy na nich jezdzili! to sa fele wzorowane na audi s-line i to mowi samo za siebie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie ET zależy od serokości felgi i żeby się trzymać oryginału dla innych szerokości felg ET jest inne.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sadziak

ok, a czy ktoś wie jakie powinny mieć ET felgi 19 cali.. w OZ są 19x8,5 z ET 41 i twierdzą że pasują - czy ktoś z Was ma felgi 18,8,5? weszło bez problemu ? jeżeli 18x8,5 to 19,8,5 z oponą 235/35/r19 tez powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki problem to sobie policzyć. Mając oryginalne ET można przy zamienniku felgi znając jej szerokość i ET sprawdzić czy będzie wystawać poza obrys itp.

ET to nic innego jak odległość mierzona w milimetrach pomiędzy osią symetrii felgi a płaszczyzną przylegania felgi do piasty. Przy tej samej szerokości felgi i wielkości ET nic się nie zmienia, ale jeżeli nawet ET są takie same a szerokość felgi jest inna wszystko się zmienia i na odwrót. Jak znajdę chwilę zrobię prosty rysunek i wkleję.

 

Poniżej prosty rysunek, przepraszam za jakość :), ale oddaje o co chodzi.

73607711ys6.jpg

 

Mając dane fabrycznych felg VW 18", 19" można łatwo sobie przeliczyć jaki zakres dla zamienników będzie bezpieczny.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zastanawiam sie na kupnem tych alu, maja one ET 35 nie wiem jak to bedzie pasowało moze ma ktos jakies doswiatczenia z tymi felgami??

 

dla oryginalnych felg 8J x 18" ET wynosi 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności