Skocz do zawartości
poldeczek1

Diesel a sonda lamda

Rekomendowane odpowiedzi

witam do dzis wydawalo mi sie iz w diesel-u nie ma sondy ale przegladajac forum i tematy "duze spalanie " wyczytalem kilka porad iz nalezy sprawdzic miedzy innymi sonde labda to jak to w koncu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dieslach nie sondy lambda - ma byc dopiero wprowadzona do seryjnej produkcji - ale to jeszcze troche czasu

tak wiec nie sluchaj i nie czytaj plotek - polecam literature fachowa na ten temat:721:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mysle ale w kilku watkach tutaj na tym forum uzytkownicy diesli dostawali porady by sprawdzili sonde lambda dlatego zaczynalem miec troche watpliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to od dzisiaj kazdego "fachowca", ktory przy tobie wspomnij o lambdzie w dieslu, mozesz wysmiac i obsikac cieplym moczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W niektórych nowych TDI montowanych i sprzedawanych obecnie w samochodach VW-Audi już sondy lambda są na wyposażeniu. Niestety nowe Normy Euro się kłaniają.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W niektórych nowych TDI montowanych i sprzedawanych obecnie w samochodach VW-Audi już sony lambda są na wyposażeniu. Niestety nowe Normy Euro się kłaniają.

 

HHA

 

 

sond w dieslach mozna na palcach jednej reki policzyc - ten temat raczkuje - zapewne za jakis czas lamda w dieslu bedzie w co drugim samochodzie - ekologia:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak mysle ale w kilku watkach tutaj na tym forum uzytkownicy diesli dostawali porady by sprawdzili sonde lambda dlatego zaczynalem miec troche watpliwosci

 

 

NAZWISKA....linki...UZYTKOWNIK....

 

 

aaa moze TY cos wiesz o czym MY nie wiemy:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A zauwazyłeś może miały drobiazg? Kto się wypowiada. Nowy typ forum tego nie pokazuje ale nikt z osób znających się na rzeczy się tam nie wypowiedział.

 

Może na forum pojawi się kiedyś gradacja użytkowników i łatwiej bedzie przefiltrowac i odsiać pewne bzdury.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiemm czy zauwazyles ale jedna z tych osoob to "staly bywalec" a zreszta to ze nowy to oznacza ze laik?

Szkoda dalej pisac temat wyjasniony

a skoro tu trafilem na osoby znajace sie to moze ktos mi powie dlaczego moj pasior pali srednio 10l obliczenia wlasne nie kompa filtry wymienione nie kopci (czasem na postoju na bialo) oleju nie przybywa plynu nie ubywa logi zamieszcalem juz na forum i wszystko ok termostat wymieniony na nowy oryginalny auto nie ma oporow podczas toczenia nie ma wachan temperatury. ????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A ile Ci ten Tiptronic palił przed zimą? Katalogowe spalanie jest chyba na poziomie 9L/100km.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile palil wczesniej pali tyle od kiedy go mam tzn w trasie 7 - 8 l do 100 km/h tempomat a w miescie to i 14 l potrafi lyknac miasto male (Zakopane) jazda w tylu emeryta kupilem go w niemczech przebieg faktyczny 180000 tys

nie ma dziur nieszcelnosci i IC zadnych bledow

 

nie poganiaj - gdy ktoś będzie znał odpowiedź, to sam napisze :!: - biedrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności