Skocz do zawartości
Gość _PIOTRAS_

Żarówki H1 - które wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Nielegalne rozumiem bez homologacji? W razie wypadku można być uznanym sprawcą.

 

Sławek......Proszę Cię..:placzka

Jeszcze takich cudów nie słyszałem.

W trakcie wypadku kto ma czas na patrzenie w żarówki .....jak zapewne są stłuczone.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sławek......Proszę Cię..:placzka

Jeszcze takich cudów nie słyszałem.

W trakcie wypadku kto ma czas na patrzenie w żarówki .....jak zapewne są stłuczone.:P

 

 

No niby masz racje ja mialem raka sytuacje ze mialem te cool blue hyper H7 i mialem kolizje jednak nie z mojej winy tylko wymusił mi facet. Jedna zarowka sie stlukla hehe. Policji nie bylo na szczescie no ale w tym przypadku bylo widac ze to żarówka. Ale... jak ktoś jest w miare obcykany i spowoduje kolicje z kims kto posiada np ksenony nielegalne mam tu na mysli bez homologacji reflektora na nie to moze przy policji powiedziec ze oslepił go ten z ksenonami (co oczywiscie moze byc bzdura bo swiatla moga byc porpawnie ustawione itp) ale jak policjant zobaczy ze homologacja jest na halogen a na ksenon to moze uznac go sprawcą pomimo ze ten z ksenonami nic nie zrobil źle.. To jest poronione takie postepowanie bo jak zauwazyłem częsciej oślepiają ludzie z halogenami którzy podnoszą sobie (najczęściej prawy) reflektor by im lepiej oswietlało przez co świecą po oczach a ten co ma nawet HID ma częściej odpowiednio ustawione te reflektory. Poza tym w ogóle te sprawy homologacji to często chora sprawa. każda część musi mieć homologacje.. rpzez co ceny sa znacznie wyższe niz mogłyby.

 

Napisze jeszcze raz odnośnie tych ksenonów.

Jesli na obudowie reflektora mamy oznaczenia HC HR to są to oznaczenia dla źródła światła halogenowego HC-halogen soczewka a HR - halogen refleksyjny czyli z odbłyśnikiem np długie. Tylko żarówki halogenowe mogą tam się znajdowac wg prawa rzecz jasna

Jeśli mamy DC i/lub DR to palnik ksenonowy jest źródłem światła. DR powinny mieć takie auta np jak volvo czy renault ktore mają ksenony i wtedy palniki maja inne oznaczenie np D2R a dla soczewkowych jest D2S np.

Co do samopoziomowania. Z tego co pamiętam w przepisach to jeśli pojazd nie został wyposażony w samopoziomowanie to mieć go nie musi jeśli ma sie ksenony.

Spryskiwacze. Generalnie popularniejsze niz wycieraczki ale byc muszą chociaż tez to takie naciągane ale ok.

No i podstawowa kwestia to przesłona. W związku z dużym natężeniem światła ksenonowego przesłona powinna być mniej więcej taka _/-- z małą różnicą między dolną kreską a górną. Na pewno nie powinna być taka _/ bo dla samochodów nadjeżdżających z prawej naszej będziemy ich oślepiać mocno i to nie wazne ze mamy nisko ustawione światła.

Czyli prościej mówiąc.. to nie ksenon jest nielegalny tylko złe mamy oznaczenia na obudowie :D:D

Ksenon jest na pewno fajny i lepiej świeci i ładniej i mniej prądu żre ale musimy się liczyć z tym ze możemy stracić dowód co z resztą sam miałem tak. Chociaż za 1 razem policjant uczepił sie tylko ze nie mam spryskiwaczy wiec musialem wymontowac palnik wlozyc zarowke potem zamontowac spryski i moglem jezdzic na palnikach. Za drugim razem tylko popatrzyli spisali oddali dokumenty i zyczyli szerokiej drogi, Za trzecim.. tu juz Pan chciał sie pochwalić znajomością wszystkiego co się dało i uczepił sie oznaczen na reflektorach ze miałem HC i HR a nie DC i HR:P no wiec wszystko byłoby ok gdyby nie ta literka;] Zalezy od policjanta na jakiego sie trafi.

 

Proponuje zainwestujcie w dobre światła dzienne ale mniej więcej tak 1Wat na diode bo to wtedy dobrze widać i oszczędzicie na żarówkach, relfkeotry nie będa sie tak wypalać i mniejsze zuzycie paliwa bo jak pali wam sie na przodzie tylko ok 10-11 watów z dziennych zamiast jakis 160 watów z całego oświetlenia samochodowego to jest różnica już w zużyciu. Samochód będzie wyglądał ciekawiej a i będzie homologacja na to. Ja tak zrobiłem.. kupiłem nowe reflektory głowne angel eyes i od razu dzienne zamontowałem i żarówka mi wystarcza w nocy bo dobrze świeci wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję kupić jakieś dobre żarówki na mijania H1 do soczewki a na drogowe H7 na zwykły odbłyśnik. Co mi powiecie o takich:

H1 - Osram Cool Blue Intense 4200K lub Philips Diamond Vision 5000K

H7 - Philips Blue Vision Ultra Xenon Effect 4000K lub Philips X-Treme Vision +100% (nie wiem ile to ma Kelvinów)

Generalnie chciało by się aby ładnie to oświetlało drogę w najtrudniejszych warunkach, czyli np. nocny deszcz. Wiem już że np Osram Cool Blue Hyper 5000K słabo się spisuje podczas deszczu w nocy. A czy o tych powyższych coś komuś wiadomo? Jeśli chodzi o drogowe to nie muszą być jakieś tam super wytrzymałe. Wiadomo że im bardziej są wyżyłowane tym krótsza ich żywotność ale na drogowych też aż tak zbyt dużo się nie jeździ. Nie mniej jednak jak już się je włączy chciało by się aby świeciły w miarę porządnie. Podpowiecie coś? ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuję kupić jakieś dobre żarówki na mijania H1 do soczewki

 

jak masz soczewę to montuj Xenona z firmy HID i nie będziesz potrzebować długich :D Ja mam u siebie i używam długich tylko do mrugania na innych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jest to soczewka na żarówkę halogenową a nie na HID'y w związku z czym inaczej prowadzi snop światła. Aby wsadzić xenon snop światła musi być taki ( _/-- ) a u mnie jest jak do zwykłej żarówki ( _/ ) czyli nie ma tego odcięcia z prawej strony. A poza tym xenon w naszych jest illegal więc wracamy do tematu: które żarówki wybrać? ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czego oczekujesz.. jesli najlepszego swiecenia na mijania to Osram Nightbreaker H1 lub Tungsram Megalight plus H1

jesli w miare dobrego swiecenia i jasniejszej barwy to Osram Cool Blue Intense H1 lub Tungsram Blueish H1 ewentualnie te Blue Vision

Jesli samej barwy białej to Osram Cool Blue Hyper H1 lub Philips Diamond Vision (z czego z tych typów zarowek to ostrzegam ze na mokrej nawierzchni bedzie slabiutko...)

 

Co do dlugich to w zasadzie to co wyzej.

Na poprzedniej stronie wrzucilem zdjecia jak wyglada w soczewce kilka typow zarowek włącznie z ksenonem 4300K więc rzuc okiem.

Jesli zalezy ci na jak najlepszym swieceniu to wstaw sobie w soczewke te Nightbreaker plus lub Megalight Plus (najmocniejsze chyba na rynku) a w dlugie wsadz te chyba to philipsa są allweather albo tez te same jak w H1 tylko jako H7

Bedziesz zadowolony. Ja sam uzywam tych Cool blue intense H1 a w dlugich mam megalight plus H1 i juz raz mnie policja zatrzymala bo myslieli ze mam ksenony a głąby nie wiedzieli ze w soczewce swiatlo sie rozbija na inne barwy:D więc te cool blue dają troche ten efekt ksenonu i ladnie swieca nawet:)

 

---------- Dodano o 20:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:09 ----------

 

powiem ci jeszcze tak odnosnie tych tungsram megalight Plus bo zauwazylem ze wspomniales o wyzylowaniu i krotkim swieceniu...

Poniekąd masz racje ale.. co sie okazalo ku mojemu zdziwieniu.. rok temu na swieta tacie kupilem ten wlasnie model ale jako H4... ojciec nie ma dziennych i jezdzi caly czas na mijania co prawda tak z 3 razy w tygodniu jezdzi po jakies 2-3 godziny moze.. dla niektorych to na pewno malo ale do dzis mu swiecą... co sie zdziwilem ze tak dlugo bo poprzednio mu kupilem Philips x-treme vision H4 to swiecily mu tylko 3 miesiace a ta sama czestotliwosc jazdy. I czytalem na forach to ludzie chwala te Tungsramy za moc swiecenia i jakosc wykonania wiec polecam tez:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bedziesz zadowolony. Ja sam uzywam tych Cool blue intense H1 a w dlugich mam megalight plus
Decyzja podjęta, żarówki zakupione i wstawione. Jak dla mnie efekt jak najbardziej na plus :ok Dzięki za pomoc :)

Poniżej jeszcze fotka porównawcza podczas wymiany. Od razu widać gdzie Cool Blue a gdzie zwykła żarówka :cool

 

_Zdj%25C4%2599cie0720.jpg

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio zakupiłem 4 sztuki Phillipsa Extreme Vision Plus +100. Co mogę o nich powiedzieć ? Jak na razie jadąc po ciemku w porównaniu do starych Osramów 50% to jest wielka przepaść. Na allegro koszt takich to okolo 50 zł z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz wyszly od jakiegos czasu ge plus 120 % ciekawe jak swieca? cos ala tungsram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cool blue po stronie pasazera?
Dokładnie tak. Soczewka błyszczy się bardziej na biało, coś jak diody w kolorze zimnej bieli, na drodze plama światła jest również biała w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Generalnie warto było :ok

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie :)

Mam kilka pytań co do żarówek H1.

1). Czy te żarówki : PHILIPS 2 x H1 WHITE VISION XENON INTENSE można montować w samochodach - legalnie - bez spryskiwaczy reflektorów i samo-poziomowania lampy??

2). Żarówki H1 PHILIPS X-treme Vision +100% można monotwać legalnie ??

Sorry za głupie pytania ( dla nie których oczywiste ) ale nie posiadam takiej wiedzy i chciałbym się dokształcić.

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej żarówki PHILIPS 2 x H1 WHITE VISION XENON INTENSE można legalnie montować do samochodu nie posiadającego sprysków ani tym bardziej soczewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta z zapytaniem ...

Ma ktoś fotkę jak świecą żarówki PHILIPS WHITE VISION H7 INTENSE XENON EFFECT ??

Jakieś opinie na temat tych żarówek ?

Dodam że żarówki będą zamontowane w nowych lampach z soczewką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności