Skocz do zawartości
herflik-00

elektroniczny zegar nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przed swietami kupilem sobie zegary z obrotomierzem ( zgodnie ze sztuką , jedna kostka , kontrolka na dole itp )

Po zamontowaniu w aucie okazalo sie ze wszytsko hula oprocz wlasnie elektronicznego zegarka . Podswietlanie dziala ( znaczy zegarek swieci , ale nie ma na nim cyferek ) .

I teraz pytanie ... to tak ma byc czy zegarek jest walniety ?

Tymczasowo zeby mnie to nie irytowalo przelozylem wskaznik paliwa i temp. ze starych zegarów i jest dobrze ... tylko ciekawi mnie ten zegarek .

 

Przekopalem dotychczasowe posty na ten temat i nie ma jednoznacznej odpowiedzi ... bardziej skupiano sie na samym obrotomierzu :(

 

Aha .. co do samego predkosciomierza to skalowanie moze byc dowolne .. wazne jest tylko przelozenie opisane na tarczy ( 920 ) co owocuje tym ze bez problemu mozna wstawic predkoscimierza ze skalą do 260 w miejsce np takiego ze skalą do 220 .

 

Jezeli ktos przerabial u siebie juz ten temat to prosze o krotką odpowiedz gdzie szukac .

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem czy u mnie będzie ten sam problem. Na mikołaja zrobiłem sobie prezent w postaci zegarkow z obrotkiem i jestem na etapie delikatnych modyfikacji zgodnie z istrukcjami na forum :super: Jak uda mi się zamotować "nowe" zegary to okaże się czy to wina walniętego zegarka czy przepięcia kabli w kostce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że zegarek jest popsuty, lub co bardziej prawdopodobne - wyświetlacz. Zanim zabijesz sprzedawcę, czy wtyczka ma 28 pinów? jak tak to wyjmij liczniki i na wyłączonym zapłonie powinno być napięcie (12V) na pinie nr 11.

sprawdź też bezpiecznik nr 21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Musisz podać masę na pin 4 lub 5 we wiązce licznika. Nie pamiętam który ale raczej 4. W FAQ jest o tym ale nie chce mi otworzyć strony.

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy14/podcisnienie-vt4499.htm

To chyba ten link.

ORMOWIEC dobrze pisze. Sprawdziłem. Ja to szukałem 3 miesiące. Znalazłem na forum ELEKTRODA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli brak masy to pin nr 5 (powinen tam być brązowo-biały przewód)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj panowie za wysokie progi jak na moje nogi takie rzeczy zostaewaim fachowcom :D a co do wtyczki to jest w tym"nowym" zestawie obcięta od dawcy :D może to jakoś pomoże wrazie czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jednak taki problem byl juz przerabiany ... widocznie za slabo szukalem :wstyd:

 

JAFO kiedys o tym pisal . Wystarczy zmostkowac piny 3 i 5 ( czyli wlasnie brak masy na 5 ) i powinno hulac . Jutro ide walczyc :D

 

Dzieki za odpowiedzi .

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności