Skocz do zawartości
Gość Ignacy77

Radio Pioneer+vw zmieniarka możlowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ignacy77

Chciałbym wymienić moją gamme na radyjko Pioneer z bluetoothem ale jednocześnie chciałbym zostawić seryjną zmieniarke (w desce rozdzielczej). Czy jest możliwość podłączenia takiego radia do tej zmieniarki? Radyjko ma wyjscie na sterowanie zmieniarką ale jakby tam mniejsza wtyczka pasowała niż jest w oryginalnej zmieniarce. Czy ktoś wie gdzie można kupić taką "przelotkę" lub może zna jakiś inny sposób??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie to chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77
nie bedzie to chodzic

 

A może ktoś wie jakie radyjka z bluetoothem wspólpracują z tą zmieniarką?

A jeszcze jedno pytanie trochę głupie: Czy zmieniarka bedzie mogła przyjmować i wysuwać płyty jak nie bedzie podłączona do radia? (chce ją chociaż wykorzystać jako pudełko na płyty ):->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee :confused: no dobra, pytanko masz przewod zasilajacy + sterujacy czy tylko 1 przewod wychodzi od zmieniarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

Wychodzi tylko jeden z 8 pinowa niebieska kostka jak tutaj. Wyciągałem zmieniarkę i niestety jak odłączę ją od radia to nie działa .Dodam tęż że z lewej strony wychodzi ten kabelek z niebieską kostką a z prawej 2 kabelki one chyba zasilają zmieniarkę:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jako schowek mozna by bylo to zrobic, ale jaki w tym sens? to bedzie zupelnie niepraktyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gonek

Podepne sie pod ten temat ponieważ właśnie zakupiłem Passata z radyjkiem Gamma i chciałbym je wymienić na Pioneera DEH-P85BT, ponieważ wyczytałem w opisie tego radyjka, że moge do niego podpiąć sterowanie z kierownicy i wyswietlanie na wyświetlaczu komputera. Nie mam pewności czy jak wywale 1300zł nie bede musiał dokupić jeszcze jakiejś przejściówek do tego i bede miał dodatkowe koszty.

Radyjko Gamm gra niezbyt ciekawie i nie ma możliwości podpięcia wzmacniacza, chyba, że pod wyjścia głośnikowe, ale to dużo kombinacji. Dlatego czy nie lepiej wstawić dobre radyjko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

Ja chyba kupie Pioniera DEH-P55BT bo według mnie najbardziej będzie pasował do tablicy rodzielczej. Nie jestem aż tak wymagający co do dzwięku wiec na moje potrzeby powinien wystarczyć. Tylko tej zmieniarki mi żal :(:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onek , nie do konca wyczytales, bo do ego bedziesz potrzebowac 2 interface, do sterowania fabrycznm pilotem to koszt w granicach 250 zl a do wyswitlacza to trza sie zorientowac dokladniej czy z Twoim bedzie chodzic ale te interfejsy kosztua juz kolo 400-500 zl:)

 

i jak Ty chcesz mzieniarke pod glosniki podpiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

To jeszcze ja raz:):)

A jakby użyć takiego adaptera i może jakieś małe przeróbki to by się dało uruchomić jednak tą VW zmienierkę. Bo przecież wejscie IP-BUS to tylko pioneery mają i czy tylko można do nich podłączyć zmieniarkę tej samej firmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nadal nic ci to nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gonek
onek , nie do konca wyczytales, bo do ego bedziesz potrzebowac 2 interface, do sterowania fabrycznm pilotem to koszt w granicach 250 zl a do wyswitlacza to trza sie zorientowac dokladniej czy z Twoim bedzie chodzic ale te interfejsy kosztua juz kolo 400-500 zl:)

 

i jak Ty chcesz mzieniarke pod glosniki podpiac?

 

Ok, odpuszcze sobie to radyjko, bo myślałem, że te Interface są już w zestawie, tylko podpinam i śmiga.

Nie zrozumiałeś mnie, nie chce podpiąć zmieniarki pod głosniki, tylko wzmacniacz. Ponieważ radyjko gamma nie ma wyjscia na wzmacniacz trzeba podpiąć wzmacniacz pod wyjscia głośnikowe w radiu. Są nawet specjalne wzmacniacze, np. BlaupunktTHA 475 który ma wejścia sygnału z głośników z koncówkami mocy.

Tak bede musiał zrobić i odpuszcze sobie zmiane radyjka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zmieniarkę VW można podłączyć pod jakieś inne radio niż ori? Np. pod zwykłego Pioneera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno radia fabryczne vw audi seat skoda po za tym chyba nic, o adapterach nie słyszałem choć, kto wie. Tylko że jaki sens podłączać pod niefabryczne radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności