Skocz do zawartości
Gość kudlaty

hydropopychacze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kudlaty

Witam koledzy

 

silnik 1.8 20v od pewnego czasu silnik pracuje mi troche glosno od czasu do czasu , przewaznie normalnie ale czasem to stuka jak diesel. Mechanik powiedzial ze nic sie nie dzieje i mozna jezdzic ale hydropopychacze sa do wymiany. NIe jestem pewny czy to aby napewno to ale wydaje mi sie ze tak bo juz kilka osob mi mowilo o tym.

 

Moze ktos z was mial do czynienia z tym problemem i ewentualnie mi powie jakie sa koszty wymiany tego..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hydropopychacze sa do wymiany
hydrauliczne regulatory zaworów w skrócie "hydropopychacze" dają taki dźwięk ale tylko przy odpalaniu silnika. W zimę zanim gęstrzy olej dostanie się do nich mogą trochę głośniej pracowac. Po jakimś czasie gdy olej zostanie rozprowadzony po silniku klekot ustaje. Gdy sie przedłuża i odzywa się w trakcie użytkowania na ciepłym silniku wówczas są do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszty... ok. 35zl/szt jeden popychacz hydrauliczny firmy "INA", wymiana jakies 150-200zl, zimering walka rozrzadu (orginal VW) 50zl. Najlepiej zrobic TO przy wzmianie rozrzadu, bo trzeba odkrecic walek rozrzadu. Nie wiem jak w benzynce ale w PD sprawa zamyka sie kwota 500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, juz tez zaczynaja mnie denerwowac te szklanki, moje pytanie - czy trzeba sciagac ozrzad do ich wymiany ( mam nadzieje ze nie ).

 

Pozdrawiam w roku 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklanki w 20V to koszt trochę większy (ponieważ jak się wymienia to kpl.) generalnie to trzeba przyjąć za szkalnkę około 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności