Skocz do zawartości
Gość kda

Zapeczone śruby mocujące przednią tarczę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kda

Witam wszystkich

Mam pytanko, czy macie jakieś rady jak wykręcić tą zapieczoną śrubę? Śruba to M10 z główką na śrubokręt - krzyżak, niestety już mi się trochę rozkalibrowała.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, miałem ten sam problem. Użyłem młotka, który tez nie pomógl :/ najlepszym sposobem było odkręcenie tarczy jak była nagrzana. WD-40 też nie pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny specjalny śrubokręt w który się wali młotkiem a on wykonuje minimalny obrót. Jeżeli jest mocno zjechana to tylko przewiercić.

Wiele innych metod znajdziesz na forum, było o tym pisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nazywa się to wykrętak lub wkrętak udarowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kda

witam ponownie, pojechałem do kolegi który ma dobry zestaw twardych kluczy, dopasowaliśmy końcówkę, wbiliśmy ją w jak najmocniej śrubę, potem grzechotka z długim ramieniem i po kłopocie.

Mam jeszcze inny problem. Wymieniłem wczoraj tarcze i klocki z przodu , szczeki i tłoczki z tyłu, hamulce odpowietrzone tylko z tyłu. Mam wrażenie że pedał łapie niżej, jak podnieść pedał hamulca żeby wyżej łapał.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Miałem podobny problem, tyle że u mnie łamały się końcówki wkrętaków. Jedynym sposobem było rozwiercenie śrub i ponowne gwintowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hamulce odpowietrzone tylko z tyłu

A nie powinny być też z przodu odpowietrzone ?? aczkolwiek nie jestem pewny bo po takiej wymianie nie powinien tobie schodzić pedał niżej niż był przed robotą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, pojechałem do kolegi który ma dobry zestaw twardych kluczy, dopasowaliśmy końcówkę, wbiliśmy ją w jak najmocniej śrubę, potem grzechotka z długim ramieniem i po kłopocie.

Mam jeszcze inny problem. Wymieniłem wczoraj tarcze i klocki z przodu , szczeki i tłoczki z tyłu, hamulce odpowietrzone tylko z tyłu. Mam wrażenie że pedał łapie niżej, jak podnieść pedał hamulca żeby wyżej łapał.

pzdr

musisz odpowietrzyć jeszcze raz tył i od razu przod i wtedy musi być dobrze. Po dobrym odpowietrzeniu pedal powinien byc wyzej niz przed wymianą gdyż masz grube klocki.Hamulce przez jakis czas będą słabsze, wszystko musi sie dotrzeć. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności