Skocz do zawartości
Gość _Wojtek_

Uszkodzilem navi MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Wojtek_

Mialem mały wypadek przy montażu navi.

Dlugo by pisac bo to był ewidentnie glupi przypadek.. :wpale:

Krotko mówiąc przy zamontowanej navi ale lekko wyciagnietej obudowe ta metalowa dotknelem napieciem spod aku i navi umarla. Bezpiecznik ktory jest na ''wierzchu'' wymienilem ale nic to nie pomoglo. Navi wogole sie nie wlancza. Czy jest jakis jeszcze bezpiecznik wewnatrz navi czy nadaje sie ona juz na smietnik??

 

Mam nadzieje, ze mi jakos pomozecie.

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze bezpiecznik w skrzynce, otwórz ją i zobacz, może to on ...

zobacz tutaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wojtek_
jest jeszcze bezpiecznik w skrzynce, otwórz ją i zobacz, może to on ...

zobacz tutaj .

 

Podłaczylem szybko moja navi MCD i wszystko bylo OK.

Wiec problem tkwi w MFD.

 

Mam nadzieje, ze nie trzeba jej bedzie na smietnik wywalic... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co panikować ...może to jakiś pierdołek się spalił ,rozbierałem navi i nie kojarzę by tam był w środku jakiś bezpiecznik oprócz tego ,który jest przy kostce zasilającej (10A).

Sprzęt można przed wyrzuceniem oddać do jakiegoś speca do analizy może nie będzie tak źle ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wojtek_
nie ma co panikować ...może to jakiś pierdołek się spalił ,rozbierałem navi i nie kojarzę by tam był w środku jakiś bezpiecznik oprócz tego ,który jest przy kostce zasilającej (10A).

Sprzęt można przed wyrzuceniem oddać do jakiegoś speca do analizy może nie będzie tak źle ;)

pozdrawiam

 

Oby tak bylo...

Inaczej prezent pod swieta nie za ciekawy.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego taki maly ukladzik zaraz pry wejscu napiecia pewnikiem polecial, tego co pamietam te kosteczki(do wymiany beda 2) osztuja kolo 20 zl szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wojtek_
kolego taki maly ukladzik zaraz pry wejscu napiecia pewnikiem polecial, tego co pamietam te kosteczki(do wymiany beda 2) osztuja kolo 20 zl szt.

 

Jest mozliwosc sprawdzenia czy sa to te kostki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, ale proponje jednak zebys oddal do elektronka, chybaze znasz sie na tym, jak dejmesz obudowe to powinno byc wluowane w ply zaaz obok wejscia przewodow nie jestem pewien jak w Twoim modelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wojtek_
jasne, ale proponje jednak zebys oddal do elektronka, chybaze znasz sie na tym, jak dejmesz obudowe to powinno byc wluowane w ply zaaz obok wejscia przewodow nie jestem pewien jak w Twoim modelu)

 

Jutro oddam do gosci zajmujacych sie car audio...

Obawiam się, że u mnie w Gorzowie może nie być osoby, która rzeczowo mogłaby się tym zająć.

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakies pomysły to bardzo chętnie wysłucham... :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie daj sie wkecic ze padla koncowka mocy radia i trza wymienic ja za jakies 200 zl:) w zasadzie w niektorych radyjkach dalo sie uruchomic naet bez tych ukladow ktore padly (co do navi VW nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wojtek_
tylko nie daj sie wkecic ze padla koncowka mocy radia i trza wymienic ja za jakies 200 zl:) w zasadzie w niektorych radyjkach dalo sie uruchomic naet bez tych ukladow ktore padly (co do navi VW nie wiem)

 

Heh tylko jak mam sobie nie dać coś wcisnąć jak jestem laik w sprawach elektroniki a navi chce jak najszybciej naprawić... :kwasny: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wojtek_

Dzisiaj Pan Specjalista powiedział, ze ta navi ma niby trzy scieżki, które mogły sie spalić. Jedna na górze, druga na dole a trzecia po środku. Jesli walneła ta po środku to nic nie poradzą.

 

Dobrze mówi czy plecie trzy po trzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialbym obaczyc co to da sie z tym zrobic bo nie pamietam szczerze mowiac juz jak to tam bylo. le wiem ze nie ma w radiach podzespolow ktorych nie daloby si wymienic lub zastapic innymi kwestia poglowkowania.

 

jesli Panowie Ci tego nie zobia wyslij do mnie, nawet jesli sobie sam z tym ni poradze to mam naprawde dbrych magikow od reanimacji :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wojtek_
musialbym obaczyc co to da sie z tym zrobic bo nie pamietam szczerze mowiac juz jak to tam bylo. le wiem ze nie ma w radiach podzespolow ktorych nie daloby si wymienic lub zastapic innymi kwestia poglowkowania.

 

jesli Panowie Ci tego nie zobia wyslij do mnie, nawet jesli sobie sam z tym ni poradze to mam naprawde dbrych magikow od reanimacji :ok:

 

 

Ok.

Super, ze na forum sa osoby zyczliwe i pomocne... :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega z kolei ma inny problem ... ale pali kazdy bezpiecznik ktory wsadzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności