Skocz do zawartości
Gość yokass

dziwny dziwęk z misy olejowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yokass

Ludziska pomocy !!! Bardzo poważna sprawa jak dla mnie!!! W moim pasku B5 1.8 20V automat coś zaczeło dziwnie pracować , na początku myslałem że to tłumik się przjarał, ale dziś przy święcie musiałem pojechc na kanał :( żadnych śladów przepalonego tłumika :( Wytłumacze o co chodzi : kiedy auto jest zimne to po 1 - nie trzyma obrotów na benzynie odrazu gaśnie :( 2- sprawa to ten dziwny dzwięk z misy, jakies bucznie)szum ocierającego się plastiku) jak by coś ocierało w środku ??? co to mozę być???? Piszcie na forum lub Gg 1146654 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedż do mechanika , a najlepiej weż na chol ,osłucha stetoskopem i zdjagnozuje .

Może to smok olejowy , amoże coś poważniejszego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a najlepiej weż na chol
to jest automat a automatów nie wolno holowac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a najlepiej weż na chol
to jest automat a automatów nie wolno holowac!!!

 

Sorry, nie znam sie, dlaczego nie wolno holowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia mechaników od automatów (powstaje ciśnienie w skrzyni biegów która w zasadzie nie pracuje ) i to prawdopodobnie może uszkodzic więcej niż jest uszkodzone w danej chwili. Owszem można holowac na krótkich odcinkach. A wracając do tematu sprawdź olej w skrzyni biegów ale to też należy robic umiejętnie bo można wywalic olej ze skrzyni no chyba że masz bagnet. Bo ja w busie nie mam bagnetu. I pamiętaj olej w skrzyni zawsze sprawdza się na pracującym silniku. Miałem trochę przebojów z automatem dlatego troszkę wiem co jak i dlaczego, a nawet posiadam zdjęcia rozebranej skrzynki mojego busa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według książki "Sam naprawiam VW Passat" samochód z ASB można holwać na odległość 50 km z prędkością 50 km/h, czyli inaczej niż piszą na automat.pl, i kto tu mówi prawdę??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według książki "Sam naprawiam VW Passat" samochód z ASB można holwać na odległość 50 km z prędkością 50 km/h, czyli inaczej niż piszą na automat.pl, i kto tu mówi prawdę??????????
w zasadzie tak ale http://www.automat.pl/readarticle.php?article_id=9 i tutaj ja bym na zimne dmuchał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yokas ma problem i prosi o pomoc .Jest z szenastotysięcznego Olecka więc zakładam że w promieniu 2-3km jest warsztat który mu pomoże , na tym dystansie holowanie auta z automatem z prędkością 30km/h skrzyni która nie jest problemem napewno nie zaszkodzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2-3km jest warsztat który mu pomoże
wówczas spokojnie można holowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności