Skocz do zawartości
pro rider

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

czerwoniutki to we wspomaganiu kolego a oleje do przekladni to oleje typu 75w 80 a nie plyny hydrauliczne (e maja kolory a olej jest zawse taki sam)
No to sobie zobacz jakie są kolory olei do skrzyń i potem pisz posty. Do wspomagania są 3 kolory. Czerwony, żółty, zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, we wspomaganiu mam kolor zielony. A ja za bardzo nie wiem jad odkrecic ten korek wlewowy, bo praktycznie caly dostep zasłania mi przegub. Jedynie wyjscie to mocne spiłowanie fragmentu imbusa i wtedy moze jakos sie wcisnie. Jakies rady panowie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja robie, w kazdym moncie razie mowimy o passacie i tu wystepuje olej koloru jak inne oleje a nie plyn kolorowy ;)

 

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

 

kolego wsac sobie w d...ten imbus...

prosze cie nie pisz o takich egzorcyzmach do mechaniki uzywaj profesjonalnych narzedzi czyli nasadki imbusowej przeznaczonej do grechotki 3/4 cala.

Takie imbusy na kolku do kluczy czy rozwijanej folii to mozna do roweru albo mebli...choc lubie rowery i szczerze to bym sie nie odwazyl pedalow dokrecac takimi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wsac sobie w d...ten imbus...

prosze cie nie pisz o takich egzorcyzmach do mechaniki uzywaj profesjonalnych narzedzi czyli nasadki imbusowej przeznaczonej do grechotki 3/4 cala.

ale jezeli takowej nie mam, to chwytam to co mam pod ręką a własciwie w garażu, ale fakt nowa porządna skrzynka by się przydała.

A co do "egzorcyzmów" to chyba jeszcze mało widziałeś, skoro ten klucz wywołał takie emocje. Są lepsze historie...pewnie sam wiesz:lol3

 

Takie imbusy na kolku do kluczy czy rozwijanej folii to mozna do roweru albo mebli...choc lubie rowery i szczerze to bym sie nie odwazyl pedalow dokrecac takimi...

już nie przesadzaj, jak coś trzeba było dokrecic czy tam cos to w wiekszosci nie było problemów, wcale to nie jest syf, tyle tylko za nadają sie do czegoś lekkiego.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jezeli takowej nie mam, to chwytam to co mam pod ręką a własciwie w garażu, ale fakt nowa porządna skrzynka by się przydała.

A co do "egzorcyzmów" to chyba jeszcze mało widziałeś, skoro ten klucz wywołał takie emocje. Są lepsze historie...pewnie sam wiesz:lol3

 

 

już nie przesadzaj, jak coś trzeba było dokrecic czy tam cos to w wiekszosci nie było problemów, wcale to nie jest syf, tyle tylko za nadają sie do czegoś lekkiego.:dobrze

 

wiem wiem tylko sie podprowam ;)

 

ale fakt faktem te korki sa delikatne i szkoda jeden z nich uszkodzic bo ciezko kupic zstepcze (jezeli chodzi o uk w pl nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem tak z doświadczenia własnego olej w skrzyni wymieniam i cały czas jadę nie wymieniałem kiedyś i sie skończyło na środku krzyżówki dla mnie olej po 3 latach stania w orginalnym opakowaniu na półce jest nie do użytku ajak ona pracuje to co może z niego zostać od kilku lat wymienia w manualu co 80 tys lub 2 max 3 lata automat co 50 tys i nigdy wymiana nie zaszkodziła dobry olej spełniający parametry orginalnego każdy robi jak uważa ja mam takie doświadczenia i tak poradziłem sobie z tym problemem A klucz do skrzyni od passata kupilem z kingtona i chyba nie kosztował wiecej niz 30 zł Pozdrawiam

 

Najdłuższe zdanie jakie w życiu widziałem. Czy to tak ciężko użyć kropki i przecinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najdłuższe zdanie jakie w życiu widziałem. Czy to tak ciężko użyć kropki i przecinka?

stary, ja uwazam, ze nie jest wazne czy piszesz o czy u czy z kropka czy nie jezeli mam mi to pomoc...

Ale sa gusta i gusciki jednym zalezy na ortografi a innym w osiagniecu lub daniu pomocy w sytuacji problematycznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cuda wymyślacie wymiana jest prosta: odchyla sie zbiorniczek plynu i widać wlew przegób ustawiamy aby było swobodne dojście kluczem i gotowe miejsca jest nawet na rurke do zluzowania , do spustu jest potrzebny klucz z dziurką dostepny na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale cuda wymyślacie wymiana jest prosta: odchyla sie zbiorniczek plynu i widać wlew przegób ustawiamy aby było swobodne dojście kluczem i gotowe miejsca jest nawet na rurke do zluzowania , do spustu jest potrzebny klucz z dziurką dostepny na allegro
a ciekaw jestem na ktory ''bok chcesz przekrecic ten przegob zeby bylo wygodniej...

hahahahahahahahahaha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czerwoniutki to we wspomaganiu kolego a oleje do przekladni to oleje typu 75w 80 a nie plyny hydrauliczne (e maja kolory a olej jest zawse taki sam)

No kolego tu byś się żdziwił olej nie jest "zawse "taki sam a płyn hydrauliczny to też olej tylko o troszke innych parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No kolego tu byś się żdziwił olej nie jest "zawse "taki sam a płyn hydrauliczny to też olej tylko o troszke innych parametrach

tak powiadasz....

bazuje na doswiadczeniu (no nie jest ono zbyt dlugie bo robie auta od 4 lat i przewaznie vag) i nie spotkalem sie z innymi olejami niz zlote brazowe czy jak palone piwo...

zas plyny do sprzegiel, pomp i dyferencjalow widzialem przewaznie czerwone zielone lub bezbarwne.

W uk nazw plyn okresla fluid zas olej to oil z tad moje twierdzenie ze do skrzyni to olej bo nie maja tu nigdzie gearbox fluid tylko gearbox oil...no i tez sie nie spotkalem z innym kolorem jeszcze...

Wiec jaki np olej ma inny kolor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorami nie ma co się sugerować tak samo jak angielskim nazewnictwem. Jak zapytasz w UK o cooling fluid to zrobią oczy, a jak zapytasz o antifreeze to od razu wiedzą o co chodzi, podobnie jak powiesz alternator belt, który dla nich jest fan belt, gdzie z wiatrakiem to on w dzisiejszych samochodach mało co ma wspólnego (z pewnymi wyjątkami, jak passat b5 czy bmw gdzie wciąż jest wiskoza).

 

stary, ja uwazam, ze nie jest wazne czy piszesz o czy u czy z kropka czy nie jezeli mam mi to pomoc...

Ale sa gusta i gusciki jednym zalezy na ortografi a innym w osiagniecu lub daniu pomocy w sytuacji problematycznej ;)

 

Wiedza i chęć pomocy jest nie mniej ważna jak forma w jakiej ona jest przekazana, bo takiego napisanego byle jak postu to się odechciewa czytać. To jak brak szacunku do innych. I nie jest to tylko moje zdanie, bo już nie raz tu ostrzeżenia za to poleciały. Ale kończę już OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w skrzyni tez mam czerwony i w poprzedniej vektrze tez był czerwony jak bylem na wymianie oleju to lal ten sam co do wspomagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej do wspomagania podobno wycisza zakatowane, wyjące skrzynie biegów. Wczoraj mi to poradził handlarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się podłączyć do tematu wymiany oleju w automacie.

 

Poszukuję w 3mieście (najlepiej Gdańsk) dobrej firmy, której mógłbym zlecić wymianę oleju w mojej skrzyni biegów. Autko VW Passat 2003 TDI ze skrzynią automat 5-biegową.

 

Autko dopiero zakupione i nie wiem czy kiedykolwiek miało wymieniany olej stąd profilaktycznie chciałbym to zrobić. Dodam, że ze skrzynią nic się nie dzieje i chodzi płynnie więc czy warto wymieniać?

 

W internecie znalazłem takie firmy:

http://www.skrzyniebiegow.pl/?p=2

Zadzwoniłem i dowiedziałem się że wymiana kosztowałaby około 450 PLN i czas około 2 godziny (nie wiem czy również w cenie są filtry...nie dopytałem). Wyczytałem też że dają gwarancję. Czy ktoś z Was zna tę firmę i jest godna polecenia?

 

Inna firma:

http://www.automat.gd.pl/

Trochę daleko od Gdańska i powiedział że koszt to około 600 PLN i czas wymiany 2 godziny ale autko musi odstać po jeździe by się temperatura ustabilizowała więc liczyć trzeba 6 godzin. Tutaj powiedział że wymiana włącznie z filtrami....

 

A może jest jakaś inna firma w Gdańsku którą polecicie?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy jest w stanie ktoś podpowiedzieć coś na temat ww firm lub innych?

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aliieno

Panowie nie wiem co jest grane w moim passku. Czy to sprzęgło siada czy trzeba dolewki oleju do skrzyni. Czasami podkreślam "czasami" słychać wbijane biegi to nie jest normalne z racji że podczas jazdy słychać 2ke , 3ke. Odgłos jak wbijanie biegów na postoju. Przejechane 97 tyś mil około 120 tyś km. Pomocy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema aliieno tak wg mnie 97 000 mil to jest okolo 155 000 km a nie 120 000 a jak wiesz prawie robi wielka roznice pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam wszystkich .Jestem nowy wiec wybaczcie jerzeli dałem swoje pytanie w złym miejscu.

Mam taki problem ,chciałem dzisiaj wymienić olej w skrzyni manualnej i zgodnie z waszymi radami najpierw zacząłem od sprawdzenia czy czy odkręcę korek wlewu i niestety nie udało się dosyć ze jest tak jakiś klucz typu tox to jeszcze te ząbki są obrobione .

Macie jakiś pomysł jak to odkręcić bez uszkodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wbić w korek większy torx , żeby odkręcić ... innej opcji nie ma chyba ... potem kupisz w serwisie odpowiedni korek i będzie gitara ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności