Skocz do zawartości
lysy

oswietlenie schowka

Rekomendowane odpowiedzi

witam,za cholere nie moge znalezc nic na temat oswietlenia schowka,problem jest nastepujacy, umnie swieci sie tylko przy wlaczonych swiatlach a u ;szwagiera ;pali sie przy kazdym otwarciu, oco chodzi,jesli bylo o tym to prosze o link i zamkniecie tematu, :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się świeci przy każdym otwarciu schowka, mechanizm tej lampki jest bardzo głupio zrobiony, ale ja to troszkę ulepszyłem i jest ok. Miałem problem z tym mechanizmem bo świeciło mi się światełko w schowku non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta lampka świeci, gdy jest włączony zapłon, czyli niezależnie od tego, czy światła są włączone czy nie. No i chyba tak powinno być (podobna zasada jak z zasilaniem radia :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światło w schowku powinno się palić niezależnie od tego czy światła są włączone czy nie jak również czy jest klucz w stacyjce. Może poprzedni właściciel sobie to przerobił jakoś dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe..nie wiem czemu ale te rozne wypowiedzi prypominaja mi jakto blondynka zagladala do lodowki i zasatnawiala sie nad swiatlem a Wam nie?:)

 

a tak powaznie to swiatlo w schowku powinno palic sie po wlaczeniu swiatel, zreszta to logiczne ze skoro robi sie ciemno i zapala sie swiatla, to w schowku bedzie ciemno nie? to trza oswietlic.

kazde inne mozliwoci wlaczania sie swiatla w schowku to juz przerobki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie też się świeci przy każdym otwarciu schowka

 

tego jeszce nie widzialem...a gdzie jest krancowka uruchamiajaca swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak, no to sie mylisz bo jest krancówka, która odpowiada za zapalanie światła w schowku i jeśli masz zgaszone światła to w schowku się powinno palić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak - w lampce masz coś na kształt prostokata. Jak otwierasz schowek, to prowadnica odchyla ten prostokącik, który z kolei wewnątrz lampki zwiera obwód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomczak, no to sie mylisz bo jest krancówka, która odpowiada za zapalanie światła w schowku i jeśli masz zgaszone światła to w schowku się powinno palić

 

dlatego sie zdziwilem bo troche paskow sie przewinelo przez moj warsztat i nie natknolem sie jescze na 3b z krancowka w schowku, ale nie mowie ze to ni mozliwe

 

 

no wlasnie do tej pory jak zagladalem to po zapaleniu swiatla sie zalaczala lampka w chowku, ale coz...nie we wszystkie schowki zagladalem, patrzylem tylko wtedy kiedy musialem demontowac schowek i sprawdzalem czy lampka dziala zeby klient pozniej nie mowil ze dzialalo a po montazu nie dziala

 

 

//naucz się edytować posty, cały czas klepiesz jeden pod drugim jak cos Ci sie przypomni po minucie. Zauwazyłem że odpowiadasz w kolejnych postach na pytania innych userów, zmień metodę - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez budowa lampki w obu modelach jest taka sama. Ostatnio własnie wymieniałem, bo zapomnialem odczepic wtyczke podczas demontazu schowka, no i lampka sie w PIZ....U rozleciała :kwasny: Zachcialo mi się obejrzec, jak lejek od KLIMY wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams - no przecież o tym właśnie "pierdolniku" pisałem. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gra gitara, nie dalej jak 2 tygodnie temu to rozbierałem bo lampa mi nie świeciła wcale (ta zaje**na sprężynka) ale teraz to już zrobiłem no łohohoh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..miałem do czynienia ostatnio z lampką, bo sprężynka nie działała..i światło zapala się tylko wtedy kiedy jest otwierany schowek..bo nawet logicznie myśląc tak działają krańcówki..Kto widział zapalające się światło w samochodzie w schowku po przekręceniu kluczyka w stacyjce? Światło zawsze zapala się po otwarciu np. drzwi, schowka..a nie gdy używamy kluczyków czy stacyjki lub świateł..bo gdzie logika żebym musiał zapalać światła (przekręcać włącznik) by zajrzec w ciemnym garażu..wyjątek stanowi zamek centralny z pilota i nowsze modele automatycznie zapalają światło wewnątrz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andmar - a gdzie tu masz napisane, ze światło sie samo zapalało po przekręceniu kluczyka :?: Zapala się - owszem - ale po otwarciu schowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zapala tylko jak mam włączone światłą i otwarty schowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, czyli masz przeróbkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie poco? komu byla potrzebna taka przerobka,?

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75 a przeczytałeś uważnie mój opis działania i form aktywacji światła w schowku? Nic nie pisałem o przekrecaniu w stacyjce kluczyka tylko dementowałem wypowiedź innych kolegów na forum dotyczących włączania świateł by w schowku paliło się i że należy wkładać kluczyk by się ono paliło..Przykro mi że próbujesz coś wnieść lecz nie czytasz ze zrozumieniem..Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysy, ktoś może przerabiał i podłączył pod światła bo np. zepsuł mu się ten "pierdolnik" od załączania światła w schowku i żeby się stale nie paliło to pod światła podpiął. Fabrycznie światło w schowku załącza się przy otworzeniu schowka niezależnie czy światła są włączone, stacyjka itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności