Skocz do zawartości
macvw

kiedy wymiana filtra powietrza i paliwa w TDI 90KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!W moich poprzednich VW/benzyniaki/wiedziałem,kiedy dokładnie mam wymieniać filtr paliwa/co 60tys.km./i filtr powietrza/co 30tys.km./.Teraz mam pierwszego diesla TDI 90KM 2000r.I dziwi mnie to,co przeczytałem w instrukcji obsługi.Tzn.że wymiana filtra paliwa i powietrza jest co 60tys.km.Czy to troche nie za długo,jak na diesla?Przecież on bardziej,niz benzyniak potrzebuje czystego filtra paliwa,a powietrza wymienia się w nim co 60tys.km?Dwa razy rzadziej,niz w benzyniaku?Nic nie rozumiem.Jak często Wy wymieniacie z swoich "Passkach" filtry paliwa i powietrza? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak często Wy wymieniacie z swoich "Passkach" filtry paliwa i powietrza? :vw:

Co wymianę oleju zależy jak mi wypadnie srednio 12tys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak często Wy wymieniacie z swoich "Passkach" filtry paliwa i powietrza?

co 10 tysi filtr powietrza , oleju + olej oczywiście + zbierzność. Co 5 tysi oglądanko i szarpako.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcind

Ja wymieniam wszystkie filtry razem z wymianą oleju co 15 tys. , ale filtr powietrza to jak stwierdzę, że już czas. poprostu odkręcam plastik, wyjmuję filtr i patrzę w jakim jest stanie, czasami tylko go przedmucham sprężarką ale zwykle wymieniam na nowy.

I myślę, że to najlepsza metoda, bo widzisz sam jak wygląda, a tak jak napisałeś, Dieselki potrzebują czystego powietrza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co 5 tysi oglądanko i szarpako.

Zboczeniec! :D

macvw, Wszystkie filtry rób co 10 tys. km wraz z olejem, paliwo wymień sobie co 20 tys i będziesz szczęśliwy.

 

A na szarpanko, cokolwiek to znaczy, do rainman777'na. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracowałem jako mechanik ma warsztacie. Mam sprzęt i narzędzia w weekedy do swojej dyspozycji CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak często Wy wymieniacie z swoich "Passkach" filtry paliwa i powietrza?

co 10 tysi filtr powietrza , oleju + olej oczywiście + zbierzność. Co 5 tysi oglądanko i szarpako.

Pozdrowionka

 

a mówią ze szewc w dziurawych butach chodzi...

 

filtr powietrza z mojego doświadczenia to większy ma wpływ na diesla niż pb, jak w audi 2.0td zmieniałem filtr to nowe życie dostawał, a w pb zbytnio nie czuje różnicy. filtr tam był jak 4 w 2.0 :hyhy: i te 5 cylinderków :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim AFNie wymieniam filtr powietrza razem z olejem czyli co 10tysiecy a filtr paliwa co 20tys. czyli w moim przypadku raz na rok i zawsze przed zimą i nie zakładam filtrów polskich tylko Knecht lub Bosch pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko Knecht lub Bosch

...ewentualnie MANN....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gregoria3

Witam. jestem nowym użytkownikiem 1.9 TDI 130km. czytam o filtrze powietrza. poradźcie gdzie on się znajduje i czy wymiana jest skomplikowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności